a / b / c / d, e witaminy doustne: zastosowania, skutki uboczne, interakcje, zdjęcia, ostrzeżenia i dozujące

Jeśli marka multiwitamina zawiera żelazo, ważne jest, aby zachować ten produkt w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przypadkowe przedawkowanie produktów zawierających żelazo jest główną przyczyną śmiertelnego zatrucia u dzieci w wieku poniżej 6 lat. W przypadku przedawkowania nie występują, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem lub zadzwonić do centrum zatruć.

Lek ten jest produktem multiwitaminy stosowane do leczenia lub zapobiegania niedoboru witaminy ze względu na nieodpowiednią dietą, niektóre choroby, lub w czasie ciąży. Witaminy są ważne budulcem organizmu i pomaga utrzymać się w dobrym zdrowiu.

Przyjmować tego leku doustnie, zazwyczaj raz dziennie lub zgodnie z zaleceniami. Postępujemy zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu produktu lub podjąć zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy przyjmować więcej niż zalecana dawka. Jeśli masz wątpliwości dotyczące jakichkolwiek informacji, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

regularnie przyjmować tego leku, aby uzyskać jak największe korzyści z niego. Aby łatwiej zapamiętać, należy przyjąć ją w tym samym czasie każdego dnia.

mogą wystąpić zaparcia, biegunki lub rozstrój żołądka. Efekty te są zwykle przemijające i mogą zniknąć, jak twoje ciało dostosowuje się do tego leku. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymują się lub nasilają, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą szybko.

Jeżeli lekarz przepisał ten lek, należy pamiętać, że on lub ona uznała, że ​​korzyść dla Ciebie jest większe niż ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Wiele osób korzystających z tego leku nie mieć poważne skutki uboczne.

To bardzo poważna reakcja alergiczna na ten lek jest bardzo rzadkie. Jednakże, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów ciężkiej reakcji alergicznej: wysypka, świąd / obrzęk (zwłaszcza w obrębie twarzy / język / gardle), ciężkie zawroty głowy, trudności w oddychaniu.

Nie jest to pełna lista możliwych skutków ubocznych. Jeśli zauważysz inne działania nie wymienione powyżej, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

W Stanach Zjednoczonych –

Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088 lub www.fda.gov/medwatch~~pobj.

W Kanadzie – Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla zdrowia Kanady w 1-866-234-2345.

Przed zastosowaniem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent ma uczulenie na którykolwiek z jego składników; lub soi / orzechowe znaleźć w niektórych marki; lub jeśli masz jakiekolwiek inne alergie. Ten produkt może zawierać nieaktywne składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne lub inne problemy. Porozmawiaj ze swoim farmaceutą więcej szczegółów.

Przed zastosowaniem leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o historię choroby, a zwłaszcza: zastosowania / nadużywanie alkoholu, zaburzenia czynności wątroby, żołądka / problemy jelitowe (np wrzodowa, zapalenie okrężnicy).

Jeśli marka multiwitamina zawiera również kwas foliowy, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli masz niedobór witaminy B12 (niedokrwistość złośliwa) przed przyjęciem go. Kwas foliowy może wpłynąć na niektóre badania laboratoryjne dla niedoboru witaminy B12 bez leczenia tej anemii. Nieleczona niedoboru witaminy B12 może prowadzić do poważnych problemów nerwowych (np neuropatia obwodowa). Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą szczegóły.

Należy poinformować lekarza, jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem tego leku.

Ten lek przenika do mleka kobiecego. Przed -feeding piersią skonsultować się z lekarzem.

Lekarz lub farmaceuta może już być świadomy ewentualnych interakcji lekowych i mogą być monitorowane za nimi. Nie zaczynaj, zatrzymać lub zmienić dawkowanie każdego leku przed uprzedniej konsultacji z nimi.

Przed zastosowaniem leku należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich na receptę i bez recepty / ziołowych leków może używać, a zwłaszcza: inne witaminy / suplementy.

Jeśli marka multiwitamina zawiera również żelazo, należy unikać stosowania tego produktu w tym samym czasie co leki zobojętniające, bisfosfoniany (na przykład alendronian), lewodopy, leków tarczycy (np lewotyroksyny) lub niektóre antybiotyki (na przykład tetracykliny, fluorochinolony takich jak cyprofloksacyna). Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jak długo trzeba czekać między dawkami i pomocy w znalezieniu schematu dawkowania, że ​​będzie współpracować ze wszystkimi swoimi lekami.

Jeśli marka multiwitamina zawiera również kwas foliowy, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę, jeśli pacjent przyjmuje leki przeciw napadów pewne (np hydantoiny, takie jak fenytoina).

Dokument ten nie zawiera wszystkich możliwych interakcji. Dlatego przed użyciem tego produktu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę o wszystkich produktów, których używasz. Prowadzi wykaz wszystkich leków z wami, i udostępnić listę z lekarzem i farmaceutą.

Jeśli przedawkowanie jest podejrzany, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub pogotowiem ratunkowym od razu. Mieszkańcy USA mogą zadzwonić do lokalnego centrum zatruć w 1-800-222-1222. Kanada mieszkańcy mogą dzwonić do prowincjonalnego centrum zatruć. Objawy przedawkowania mogą obejmować: ból brzucha, nudności, wymioty, biegunkę.

Jeżeli lekarz przepisał ten lek, nie dzielić się nią z innymi.

Zachowaj wszystkie regularnych badań lekarskich i laboratoryjnych.

Niektóre marki mogą również zawierać składniki, takie jak dokuzan. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz pytania dotyczące składników w swojej marki.

Ten produkt nie jest substytutem odpowiedniej diety. Pamiętaj, że najlepiej jest, aby uzyskać witamin z zdrowej żywności. Utrzymanie dobrze zbilansowaną dietę i stosuj się do zaleceń żywieniowych zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli pacjent przyjmuje ten produkt w wyznaczonym terminie i pominięcia dawki, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jeśli jest w pobliżu czasie następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i wznowić zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu nadrobienia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej pomiędzy 59-86 stopni F (15-30 ° C), z dala od światła i wilgoci. Nie przechowywać w łazience. Zachowaj wszystkie leki z dala od dzieci i zwierząt.

Nie spłukiwać leki w toalecie lub przelać je do odpływu, chyba że jest to zalecane. Prawidłowo pozbyć się tego produktu, gdy jest on ważność lub nie jest już potrzebne. lub lokalna firma utylizacji odpadów uzyskać więcej informacji o tym, jak bezpiecznie usunąć swój produkt.

Października 2015. Copyright (c) 2015

Z ‘s apteczce, można sprawdzić interakcje z lekami.