alternatywne sposoby leczenia zaburzeń snu: melatonina, rumianek i więcej

Leczenie zdrowia, które nie są sklasyfikowane jako typową praktyką medyczną Zachodniej określane jako “alternatywne” lub “uzupełniający” terapii, mimo ścisłej definicji medycyny komplementarnej sugeruje, że jest on wykonany wzdłuż z konwencjonalnym leczeniem. medycyna alternatywna, zwana też terapią alternatywną, obejmuje wiele dziedzin, które obejmują wszystko od diety i ćwiczeń umysłowych do klimatyzacji i cywilizacyjnych zmian. Przykłady alternatywnych metod leczenia należą akupunktura, kierując obrazów, joga, hipnoza, biofeedback, aromaterapia, relaks, leki ziołowe, masaże i wiele innych.

W dziedzinie zaburzeń snu, niektóre uzupełniające i alternatywne terapie stosowane obejmują suplementów, relaks i medytacja, akupunktura, i ćwiczenia.

Przez Kira Goldenber; Życie może łatwo dostać się przytłaczająca. Z jednej strony my, wielu ludzi na świecie mają tendencję do pracy setki godzin rocznie niż ludzie z innych krajów zachodnich. Plus, to sezon grypowy teraz. I że pranie nie obmyje się; Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym wszystkim jest poszerzenie i przesuwają perspektywę – i to właśnie tam japoński psychologia jest w Jego dwie główne koncepcje -. Morita i Naikan – Trwają praktyki mające na celu pomóc Ci być najlepszym wersję siebie poprzez kultywowanie wdzięczność…

ziołowe zabiegi

Skutki korzenia kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis) zostały zbadane u osób z zaburzeniami snu. Niektóre badania sugerują, że waleriana pomaga w zaśnięciu i utrzymaniem snu. Jednak potrzebne są dalsze badania nad bezpieczeństwem i skutecznością Valerian root.

Rumianek passiflory inne zioła powszechnie stosowane w leczeniu bezsenności. Chociaż nie było badanie kliniczne w celu wspierania ich wykorzystania i długoterminowe bezpieczeństwo, nie są uważane za łagodne środki uspokajające, które mogą pomóc w sen w krótkim okresie.

Inne zioła promowane jako skutecznych środków snu obejmują chmielu, żeń-szeń, melisa i jarmułkę. Niemiecki rząd zatwierdził pewne zioła (waleriana, chmiel, melisa) do łagodzenia zaburzeń snu. Jednak badania kliniczne w celu oceny skuteczności i bezpieczeństwa stosowania ziół scarc; W niektórych przypadkach istnieją dowody na wspólnej, tradycyjnego stosowania. potrzebne są dalsze informacje zanim te zioła mogą być zalecane jako pierwsza linia leczenia bezsenności.

Od suplementy ziołowe mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, należy zawsze poinformować lekarza, jeśli używasz żadnych suplementów ziołowych.

Melatonina

Melatonina jest hormonem, który jest syntetyzowany przez szyszynkę, u ludzi i zwierząt wytwarza się w roślinach. Chociaż efekty melatoniny są złożone i słabo poznane, odgrywa kluczową rolę w regulacji cyklu snu i swojej jawy i innych rytmów dobowych. Melatonina badano jako ewentualnego leczenia zaburzenia rytmu dobowego i mogą być pomocne w zmniejszeniu zaburzenia snu spowodowane jet lag.

Niekorzystny wpływ melatoniny są minimalne, ale konieczne są dalsze długoterminowe badania badanie skuteczności i toksyczności suplementów melatoniny.