angina – przegląd wątek

Angina (słownie “ANN-juh-nuh” lub “Ann-JY-nuh”) jest objawem choroby serca. Dusznica stanie, gdy nie jest mały przepływ krwi do mięśnia sercowego. Często jest skutkiem zwężonych naczyń krwionośnych, zwykle powodowane przez stwardnienie tętnic (miażdżycę tętnic).

Robi forsownych ćwiczeń (zwłaszcza jeśli zazwyczaj nie korzystają); Narażone na działanie niskich temperatur; Mając na nagłe, intensywne emocje, takie jak gniew czy strach; Palenie; Ciężkich posiłków; Używanie kokainy lub amfetaminy.

Objawy anginy to ból w klatce piersiowej lub ciśnienia, albo dziwne uczucie w klatce piersiowej. Niektórzy ludzie odczuwają ból, ciśnienie, czy dziwne uczucie w plecach, szyi, żuchwy lub górne brzucha lub w jednym lub obu barków lub ramion. Inne objawy dławicy piersiowej obejmują duszność, nudności lub wymioty, zawroty głowy lub nagłe osłabienie lub szybkiego lub nieregularne bicie serca.

Niektórzy ludzie opisują swoje anginę jak ciśnienie, ciężaru, masy ciała, ucisk, ściskanie, dyskomfort, pieczenie, lub tępym bólem w klatce piersiowej. Ludzie często umieścić pięścią w klatkę piersiową podczas opisywania ich ból. Niektórzy ludzie mogą czuć mrowienie lub drętwienie w ramię, rękę, lub szczęki, gdy mają anginę.

To może być trudne, aby wskazać dokładnej lokalizacji bólu. Naciśnięcie na ścianie klatki piersiowej nie powoduje bólu.

Objawy mogą rozpocząć się na niskim poziomie, a następnie zwiększyć w ciągu kilku minut, aby osiągnąć szczyt. Angina, że ​​zaczyna się od aktywności zwykle będzie się zmniejszać, gdy działalność jest zatrzymany. Ból w klatce piersiowej, który zaczyna się nagle i trwa zaledwie kilka sekund, jest mniej prawdopodobne, aby być angina.

Kobiety są nieco częściej niż mężczyźni mają inne objawy, takie jak nudności i pleców lub ból szczęki. To uczucie może być w obszarach innych niż klatki piersiowej, takich jak na szyi lub żuchwy.

Nie czekaj, jeśli uważasz, że ma atak serca. Uzyskiwanie pomocy szybko można uratować życie. Nawet jeśli nie jesteś pewien, że to zawał serca, ma to wyrejestrowany.

Stabilna dusznica ma typowy wzór. Można prawdopodobnie przewidzieć kiedy to nastąpi. Zdarza się, gdy serce pracuje ciężej i potrzebuje więcej tlenu, niż może być dostarczony przez zwężone tętnice. Przykłady obejmują, gdy jesteś

Ból ustępuje po odpoczynku lub podjęcia nitroglicerynę. Może nadal bez większych zmian przez wiele lat.