antybiotyki na zapalenie ucha środkowego

Generic Nam; Nam Marka; amoxicilli; azithromyci; Zithroma; cefdini; Ceftriakson; Rocephi; cefuroksym; Cefti; clarithromyci; biaxin

Antybiotyki zabijają bakterie.

Antybiotyki przedstawiono w tabletce lub w postaci ciekłej.

Antybiotyki często wyjaśnić bakteryjne zapalenie ucha. Amoksycylina jest antybiotykiem często wybierana do leczenia infekcji ucha. To działa dobrze i kosztuje mniej niż innych marek.

Zwykle korzyści z medycyny są ważniejsze niż jakiekolwiek niewielkich skutków ubocznych; Działania niepożądane mogą odejść po stosowanie leku przez pewien czas; Jeśli działania niepożądane nadal przeszkadza i zastanawiasz się, czy należy kontynuować przyjmowanie leku, należy skontaktować się z lekarzem. Może on być w stanie zmniejszyć dawkę lub zmianę leku. Nie nagle rzucić stosowania leku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Lekarze czasami przepisują antybiotyki, aby zapobiec infekcji u dzieci, które są podatne na powtarzające się infekcje ucha (stałe zapalenie ucha środkowego). Ale eksperci nie zgadzają się na to, jak pomocny.

Antybiotyki są skuteczne w większości przypadków zapalenie ucha spowodowane przez bakterie. Ale tylko jeden z 5 dzieci z zapaleniem ucha potrzebuje antybiotyków, aby usunąć infekcję ucha. W 4 z 5 dzieci, infekcje ucha jasne, na własną rękę. 1

Dziecko z infekcją ucha powinien czuć się lepiej w ciągu 48 godzin po zażyciu antybiotyków. Jeśli dziecko nie czuje się lepiej, należy skontaktować się z lekarzem. Twoje dziecko może potrzebować inny antybiotyk.

Niektórzy lekarze sugerują, antybiotyki dla dzieci, które nie mają objawów, ale są podatne na infekcje ucha powtórzyć. Badania pokazują, że ten sposób zapobiegawczego nie zawsze działa. 1 Stosowanie antybiotyków, gdy nie mogą być potrzebne, może prowadzić do nowych rodzajów bakterii, które nie mogą być zabite (bakterii opornych na antybiotyki). Oznacza to, że dzieci nie mogą reagować na antybiotyk kiedy naprawdę potrzebujesz, to takie jakby dostać zapalenia płuc.

Antybiotyki mogą pomóc płynu za błoną bębenkową, że nie odejdzie (przewlekłe wysiękowe zapalenie ucha). A płyn może powrócić.

Wszystkie leki mają skutki uboczne. Ale wiele osób nie odczuwać skutki uboczne, albo są w stanie poradzić sobie z nimi. Należy zapytać farmaceutę o skutkach ubocznych poszczególnych leków można podjąć. Skutki uboczne są również wymienione w informacji dołączonej do leku.

Oto kilka ważnych rzeczy do przemyślenia

Zadzwoń do swojego lekarza lub innych służb ratunkowych od razu, jeśli masz

Zadzwoń do lekarza, jeśli masz

Częste działania niepożądane tego leku to

Zobacz Drug Reference Pełny wykaz działań niepożądanych. (Lek referencyjny nie jest dostępna we wszystkich systemach).

Problemy z oddychaniem; Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Antybiotyki nie będzie skuteczna jeżeli zapalenie ucha spowodowane przez wirus. Oczekiwanie przed rozpoczęciem antybiotyk może utrzymać dziecku lekarstwa, że ​​on lub ona nie potrzebują.

Zastosowanie antybiotyków do leczenia zakażeń ucha zwiększa ryzyko dla bakterii opornych na antybiotyki.

Medycyna jest jednym z wielu narzędzi lekarz leczyć problemy zdrowotne. Biorąc lek, który lekarz sugeruje będzie poprawić swoje zdrowie i może zapobiec przyszłym problemom. Jeśli nie przyjmowanie leków prawidłowo, może być wprowadzenie swoje zdrowie (i być może swoje życie) zagrożone.

Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie mają problemy z podjęciem leku. Ale w większości przypadków, nie jest czymś, co można zrobić. Na sugestie dotyczące sposobu obejścia typowych problemów, przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli jesteś w ciąży, -feeding piersią lub planuje zajść w ciążę, nie należy stosować żadnych leków, chyba że lekarz zaleci inaczej. Niektóre leki mogą zaszkodzić dziecku. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy, zioła i suplementy. I upewnij się, że wszyscy lekarze wiedzą, że jesteś w ciąży, -feeding piersią lub planuje zajść w ciążę.

Opieka follow-up jest kluczowym elementem leczenia i bezpieczeństwo. Aby upewnić się i przejdź do wszystkich spotkań i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz problemy. Jest to także dobry pomysł, aby znać swoje wyniki badań i zachować listę leków przyjmowanych.

pokrzywka; Ból brzucha; Czarne lub krwawe stolce; Nietypowe krwawienie lub zasinienie; Gorączka i dreszcze.

Biegunka; Nudności lub wymioty; Upławy lub świąd.

Wypełnij nową formę o leki (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc w zrozumieniu tego leku.

Damoiseaux RAJM, Rovers MM (2011). OZUŚ u dzieci, data wyszukiwania września 2010. BMJ Clinical Evidence. Dostępny w Internecie: http: //www.clinicalevidence.

Susan C. Kim, MD – pediatrycznej; Charles M. Myer, III, MD – Otolaryngologia

14 listopada 2014