Astma: Informacje i fakty

Czy cierpiał na astmę na chwilę? Może jesteś świeżo rozpoznaną lub opiekun do kogoś z astmą. Dowiedz się więcej o tym coraz bardziej powszechnym problemem oddechowego, w tym astmy przyczyny, czynniki ryzyka i profilaktyki. Chcemy, aby przejąć kontrolę objawów astmy i żyć aktywnego życia.

Co astma ochotę? Czy seks wywołać astmę? Dlaczego nie działa moja astma inhalator? Czytaj nasze szybkie odpowiedzi na pytania wspólne astmę, dzięki czemu można zatrzymać się dobrze – i być aktywnym – nawet z astmą.

Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o astmie? Przeczytaj o tym coraz bardziej powszechny problem, który wpływa do oddychania dorosłych, młodzieży i dzieci podobne.

Czy objawy astmy rozwijać jako dorosły? Więcej informacji na temat astmy wystąpił w wieku dorosłym i jak można leczyć objawy łatwo oddychać.

Astma atakuje dzieci w różny sposób. Odkryć przyczyny astmy u dzieci i co można zrobić, aby zapobiec atakom astmy.

Jak astma oskrzelowa różnią się od zwykłej astmy? Czytaj więcej na temat astmy oskrzelowej i jak można temu zapobiec pogarszaniu stanu.

Czy wiesz, że wczesne objawy ataku astmy? Mogą cię zaskoczyć. Więcej informacji na temat ataków astmy i dlatego wczesne leczenie jest ważne, aby zapobiec sytuacji kryzysowych astmy.

Ostry atak astmy (zwany stan astmatyczny) może stanowić zagrożenie dla życia. Sprawdź, czy masz plan awaryjny ustalone, dzięki czemu można uzyskać natychmiastowe leczenie ciężkich napadów astmy.

Co sprawia, świszczący oddech lub kaszel? Uczenie się więcej o wyzwalacze astmy może pomóc zmniejszyć szanse na astmę.

Alergia może powodować kichanie, kaszel, swędzenie i świszczący oddech. Większość osób z astmą mają także alergie. Czytaj więcej o typowych alergenów i jak zapobiec ich od wywołania objawów astmy.

Czy cierpisz z zatok lub postnasal kroplówki? Wielokrotnie, problemy te wywołać objawy astmy, takie jak kaszel i świszczący oddech. Dowiedz się w jaki sposób można uniknąć poważnych problemów przy leczeniu objawów wcześnie.

da; Noc

Dowiedzieć się, które produkty są najbardziej prawdopodobne, aby spowodować poważne problemy oddechowe i podjąć kroki zapobiegawcze w celu uniknięcia tych wyzwalaczy astmy.

Czy kaszel lub świszczący oddech na krótko po rozpoczęciu ćwiczeń? Jeśli tak, to może masz astmę powysiłkową. Dowiedz się, jak leczenie może zapobiec astmy wywołanej wysiłkiem.

Około 75% pacjentów z astmą mają także częste zgagi lub choroby refluksowej przełyku (GERD). Dowiedzieć się o niektórych strategiach self-care, które można podjąć, aby zapobiec GERD.

Palenie jest potężnym wyzwalacz objawów astmy. Nawet bierne palenie jest związane z astmą. Czytaj więcej i chronić płuca przed dalszym podrażnieniem i stanów zapalnych.

Jeśli masz astmę, nawet najmniejsza infekcja dróg oddechowych może wywołać atak astmy. Czytaj więcej na temat higieny i profilaktyki zdrowotnej, dzięki czemu można ograniczyć infekcje i możliwość wystąpienia poważnych problemów z oddychaniem.

Czy wiesz, jakie leki mogą wywołać atak astmy zagrażające życiu? Kwas acetylosalicylowy i inne leki mogą powodować świszczący oddech i zwiększenie śluzu we wrażliwych ludzi. Czytaj więcej i dowiedzieć się, czy jesteś w grupie ryzyka.

Czy astma uruchomić w twojej rodzinie? Więcej informacji na temat czynników ryzyka astmy, a następnie spróbuj zmienić te można kontrolować.

Chociaż nie ma astmę leczy, istnieją proste kroki można podjąć już teraz, aby zmniejszyć szanse na objawy astmy. Dowiedz się, jak zapobiec astmie więc swobodnie oddychać.

Jeśli masz alergie, nauczyć się strategii zapobiegania astmie. Dowiedz się, jak unikać alergenów, aby zmniejszyć szanse na kaszel i świszczący oddech.

Czy masz grypie każdy upadek? Dowiedz się, jak grypie może pomóc utrzymać się dobrze z astmą, a następnie zwrócić się do lekarza o tej dorocznej szczepionki.

Jeśli cierpisz na alergie i astmę, strzały alergii mogą pomóc zmniejszyć wrażliwość na wyzwalacze alergii. Zapytaj lekarza, czy strzały alergii mogą pomóc łatwiej oddychać.

Weźmy ocenę Asthma dostać plan działania spersonalizowane