astmy u nastolatków i dorosłych, kiedy należy wezwać lekarza

Zadzwoń do swojego lekarza lub innych służb ratunkowych od razu, jeśli

jeśli skontaktować się z lekarzem

Jeśli nie zdiagnozowano astmę, ale mają łagodne objawy astmy, należy skontaktować się z lekarzem i umówić się na ocenę.

Jeśli nastolatek ma objawy astmy, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem. Wielu nastolatków z częstymi świszczący oddech może mieć astmę, ale nie zdiagnozowano choroby. Nastolatki, które mają astmę, ale są mniej prawdopodobne, aby być diagnozowane są najczęściej: 10

Baczna jest “poczekamy, zobaczymy” podejście.

Baczna mogą być odpowiednie, jeśli się plan działania astmy i pobytu w zielonej strefie. Oglądaj swoje objawy, i dalej, aby uniknąć wyzwala astmy.

Jeśli były coraz leczenie 1 do 3 miesięcy, ale nie poprawia się, skonsultować się z lekarzem, jeśli chcesz zobaczyć specjalisty astmy.

Lekarze, którzy mogą diagnozować i leczyć astmę m.in.

Być może trzeba do specjalisty alergologa lub pulmonologa (), jeśli masz

Weźmy ocenę Asthma dostać plan działania spersonalizowane

Masz poważne problemy z oddychaniem.

Twoje objawy nie lepiej po wykonaniu planu działania w astmie; Masz nowy lub gorsze problemy z oddychaniem; Twój kaszel i świszczący oddech gorzej; Kaszlu się ciemnobrązowy lub krwawe plwociny (śluzu); Masz nową lub większą gorączkę.

Trzeba użyć szybkiej ulgi leku na więcej niż 2 dni w tygodniu (chyba, że ​​jest to tylko do ćwiczeń); Kaszlu głębiej lub częściej, zwłaszcza jeśli zauważy więcej śluzu lub zmianę koloru swojego śluzu; Masz astmę a przepływ szczytowy jest coraz gorsza od 2 do 3 dni.

Dziewczyny; Palacze, lub nastolatków, którzy są narażeni na dym papierosowy w gospodarstwie domowym; Osoby o niskim statusie społeczno-ekonomicznym; Ci, którzy mają alergię; Afrykańskie wielu ludzi na świecie, Native wielu ludzi na świecie, czy Meksyku wielu ludzi na świecie.

Pediatrzy; lekarze medycyny rodzinnej; lekarzy pielęgniarki; asystentów lekarza; Internistów.

Ciężka astma przewlekła; Inne schorzenia, które sprawiają, że trudno w leczeniu astmy; Potrzeba więcej edukacji lub kłopoty następującego planu działania astmy; Nie spełnił cele leczenia po kilku miesiącach leczenia; Miał atak astmy zagrażające życiu; Testy skórne na alergie; Astma zawodowa.

da; Noc