astmy u nastolatków i osób dorosłych objawy

Objawy astmy mogą być łagodne lub ciężkie. Możesz nie mieć żadnych objawów, poważne objawy codziennie, lub coś pomiędzy. Jak często masz objawy mogą również zmienić. Objawy astmy może zawierać

Wiele osób ma objawy, które nasiliły się w nocy (nocna astma), takie jak kaszel i duszność.

Ogólnie rzecz biorąc, budzi w nocy z powodu duszności lub kaszlu jest oznaką źle kontrolowaną astmą.

Weźmy ocenę Asthma dostać plan działania spersonalizowane

Świszczący oddech, który jest świst o różnej głośności, który występuje, gdy drogi oddechowe płuc wąskie; Kaszel. Jest to tylko dla niektórych osób objawy; Ucisk w klatce piersiowej; Duszność, który jest szybki, płytki oddech lub trudności w oddychaniu; Zaburzenia snu z powodu kaszlu lub mających trudności z oddychaniem; Szybko męczące podczas ćwiczeń.

Mając na zimno lub inny rodzaj choroby układu oddechowego, zwłaszcza jeden spowodowana wirusem, takim jak grypa; Wykonując (astmę wywołaną wysiłkiem), zwłaszcza gdy powietrze jest zimne i suche; Narażenie na wyzwalacze, takie jak dym papierosowy, zanieczyszczenia powietrza, roztocza czy sierść zwierząt; Przebywanie w pobliżu chemikaliów lub innych substancji w miejscu pracy (astma zawodowa); Zmiany hormonów, takich jak podczas startu kobiecej miesiączkowego przepływu krwi lub ciąży; Biorąc leki, takie jak aspiryna (kwas acetylosalicylowy astmy indukowanej) lub niesteroidowe leki przeciwzapalne.

da; Noc