astmy w czasie ciąży: leczenia i zarządzania

Astma jest dość powszechny problem zdrowotny dla kobiet w ciąży, w tym kilka kobiet, które nigdy nie miały wcześniej. Podczas ciąży astma nie dotyczy tylko ciebie, ale również może cofać się na tlen Twój płód dostaje od ciebie. Ale to nie znaczy, że mając astmę uczyni ciąża trudniejsze lub niebezpieczne dla Ciebie lub płodu. Kobiety w ciąży, które mają astmę, która jest właściwie kontrolowane zazwyczaj mają normalne ciąży z małym lub bez zwiększonego ryzyka dla siebie lub swoich dzieci rozwijających się.

Jeśli wcześniej nie miał astmę, nie może myśleć, że duszność lub świszczącego oddechu w czasie ciąży jest astma. Jeśli wiesz, że masz astmę, nie może uznać za problemem, jeśli masz tylko łagodne objawy. Ale astma ty i twój płód wpływa i należy podjąć odpowiednie działania.

Jeśli astma nie jest kontrolowana, zagrożenia dla zdrowia obejmują: 1, 2

Ryzyko dla płodu to: 1, 2

Im więcej masz kontrolę nad astmą, tym mniejsze ryzyko istnieje.

Kobiety w ciąży zarządzać astmy w ten sam sposób nieciężarne kobiety. Podobnie jak wszystkie osoby z astmą, kobiety w ciąży trzeba mieć plan działania w astmie, aby pomóc im zapalenie kontroli i zapobiegania i kontrolowania napadów astmy. Częścią planu działań kobiety ciężarnej powinno być nagrywać ruchy płodu. Można to zrobić poprzez zauważyć, czy rzuty płodu zmniejsza się z czasem. Jeśli zauważysz mniejszą aktywność płodu w czasie ataku astmy, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub pomocy w nagłych wypadkach, aby uzyskać instrukcje.

Rzeczy myśleć o astmy u kobiet w ciąży obejmują następujące

Weźmy ocenę Asthma dostać plan działania spersonalizowane

Wysokie ciśnienie krwi podczas ciąży; Stan przedrzucawkowy, to stan, który powoduje wysokie ciśnienie krwi i może wpływać na łożysko, nerki, wątrobę i mózg.

Nienormalnie powolny wzrost płodu (opóźnienie wzrostu wewnątrzmacicznego). Gdy rodzi, dziecko pojawia się mała; Narodziny przed 37 tygodniem ciąży (przedwczesnego porodu); Niska waga po urodzeniu; Śmierć bezpośrednio przed lub po urodzeniu (śmiertelności okołoporodowej).

Jeżeli więcej niż jeden pracownik służby zdrowia jest zaangażowany w ciąży i astmy opieki, muszą się ze sobą komunikować o leczeniu. Położnik musi być zaangażowany w opiekę astmy. ; Monitorować czynność płuc uważnie całej ciąży, aby upewnić się, że rosnący płód otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Ponieważ ciężkość astmy zmienia się przez około dwie trzecie kobiet w okresie ciąży, należy mieć miesięczne checkups z lekarzem w celu monitorowania objawów i czynności płuc. 1 Lekarz użyć spirometrii lub przepływomierz do pomiaru szczytowego czynność płuc; Monitorowanie ruchów płodu dziennie po 28 tygodniach; Jeśli astma nie jest dobrze kontrolowana lub jeśli występuje umiarkowana lub ciężka astma, myśleć o ultradźwięki po 32 tygodniach monitorować rozwój płodu. 1 USG egzaminów może również pomóc czek lekarz na płód po ataku astmy; Postaraj się zrobić więcej, aby uniknąć i kontrolować wyzwalacze astmy (takie jak dym tytoniowy lub roztocza), tak aby można było podjąć mniej leku, jeśli to możliwe. Wiele kobiet ma objawy ze strony nosa i może istnieć związek między zwiększonym objawów nosowych i ataki astmy. Choroba refluksowa przełyku (GERD), co jest powszechne w ciąży może powodować objawy; Istotne jest, że masz dodatkową ochronę przed grypą (grypy). Uzyskaj szczepionkę przeciw grypie, jak tylko jest ona dostępna, czy jesteś w swoim pierwszym, drugim lub trzecim trymestrze ciąży w tym czasie. Szczepionka przeciw grypie jest skuteczna w jednym sezonie. Grypa Strzał (Co to jest dokument PDF?) Jest bezpieczny w ciąży i jest zalecana dla wszystkich kobiet w ciąży.

da; Noc