badania chlamydia

Naukowcy szukają lepszych sposobów diagnozowania, leczenia i zapobiegania chlamydia. Na przykład, theernment naukowcy z Instytutu Rocky Mountain Laboratories w Hamilton, Montana, jest opracowanie szczepionki, aby zapobiec infekcji Chlamydia trachomatis. Szczepionka testowany jest szczepionką jednoskładnikowy, który jest przeznaczony do ochrony przed wszelkimi 15 odmian chlamydii. Badania wykazały już, że szczepionka może zapobiec laboratoryjnych komórki przed zakażeniem.

Ponadto naukowcy theernment wspierane badają możliwości leczenia zakażeń chlamydią. W niedawnym badaniu klinicznym porównano dwie -recommended metod leczenia niepowikłanego moczowo-płciowych chlamydią, azytromycyna i doksycyklina. Wyniki tego badania wskazują, że oba antybiotyki są skuteczne przeciw chlamydia i potwierdził, że są one odpowiednie zabiegi.

Innym sposobem zapobiegania realizowane jest opracowanie wielofunkcyjnych technologii zapobiegania (preparaty, które mogą być wprowadzone do pochwy w celu zapobiegania zakażeniu), które są skuteczne i łatwe w użyciu dla kobiet.

Aby lepiej zrozumieć patogenezę C. trachomatis, naukowcy badają również organizmu genetycznego. theernment wspieranych naukowcy określili kompletny genom (genetyczną) dla C. trachomatis. Genom stanowi encyklopedię informacji na temat bakterii. Naukowcy mają również istotne postępy w rozwoju metod manipulowania genom, w tym zdolność do usunięcia kluczowych genów, aby odkryć swoje funkcje. Te osiągnięcia dają naukowcom ważnych informacji, jak zidentyfikować nowe cele dla środków terapeutycznych, diagnostycznych i szczepionek.