beta-blokery stosowane w chorobie wieńcowej

Generic Nam; Nam Marka; acebutolol; Sectra; atenolo; Tenormi; karwedilol; Rdzeń; labetalo; Trandat; metoprolol; Lopressor, Topro; nadolo; Corgar; nebivolo; Bystoli; penbutolo; Levato; pindolo; propranolo; Inderal

Zwykle korzyści z medycyny są ważniejsze niż jakiekolwiek niewielkich skutków ubocznych; Działania niepożądane mogą odejść po stosowanie leku przez pewien czas; Jeśli działania niepożądane nadal przeszkadza i zastanawiasz się, czy należy kontynuować przyjmowanie leku, należy skontaktować się z lekarzem. Może on być w stanie zmniejszyć dawkę lub zmianę leku. Nie nagle rzucić stosowania leku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Beta-blokery zmniejszają obciążenie serca poprzez spowolnienie tętna. Bardziej gwałtowne bicie serca spowodowane wysiłku i emocji zwiększa obciążenie na serce.

Beta-blokery niższe tętno i ciśnienie krwi i zmniejszyć obciążenie na serce. To z kolei może pomóc złagodzić objawy lub zapobiec bolesnej. Beta-blokery są często stosowane w przypadku innych leków stosowanych w leczeniu zawału serca w toku.

Beta-blokery są także brane po ataku serca przez długi czas, może przez resztę swojego życia do obniżenia ryzyka nagłego zgonu.

Beta-blokery mogą zmniejszyć nasilenie i częstość występowania dławicy piersiowej. 1

Beta-blokery również niższe ciśnienie krwi. Obniżenie ciśnienia krwi pomaga zmniejszyć ryzyko chorób serca, zawału serca i udaru.

Wszystkie leki mają skutki uboczne. Ale wiele osób nie odczuwać skutki uboczne, albo są w stanie poradzić sobie z nimi. Należy zapytać farmaceutę o skutkach ubocznych poszczególnych leków można podjąć. Skutki uboczne są również wymienione w informacji dołączonej do leku.

Oto kilka ważnych rzeczy do przemyślenia

Zadzwoń do swojego lekarza lub innych służb ratunkowych od razu, jeśli masz

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

Częste działania niepożądane tego leku to

Zobacz Drug Reference Pełny wykaz działań niepożądanych. (Lek referencyjny nie jest dostępna we wszystkich systemach).

Sprawdź swoje tętno. Lekarz może poprosić, aby wziąć swój puls regularnie, aby upewnić się, tętno nie jest zbyt powolny. Aby dowiedzieć się, jak zabrać puls, Biorąc Pulse (tętna).

Cukrzyca. Jeśli masz cukrzycę, beta-blokery mogą spowodować wyższy poziom cukru we krwi. Oglądaj uważnie objawów niskiego poziomu cukru we krwi, ponieważ beta-blokery mogą ukryć swoje objawy.

Sok grejpfrutowy. Sok grejpfrutowy może wpływać na działanie beta-adrenolityków. Zapytaj swojego lekarza, jeśli trzeba wprowadzać żadnych zmian, aby uniknąć problemów. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz sokiem grejpfrutowym i leków.

Zimna pogoda. Beta-blokery mogą sprawić, że bardziej wrażliwe na zimno. Ubierz się ciepło, a jeśli to konieczne, ograniczyć swój czas w zimnej pogody.

Ekspozycja na słońce. Beta-blokery mogą Ci bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Można uzyskać opalony łatwo i dostać wysypki. Aby zapobiec problemom, spróbuj sobie blok słońce, długi rękaw koszule i kapelusze.

Reakcje alergiczne. Jeśli masz żywności, lekarstw ani owadów żądło alergie, beta-blokery mogą powodować reakcje alergiczne być gorsze i trudniejsze do wyleczenia. Jeśli u pacjenta występuje ciężka reakcja alergiczna, należy poinformować lekarza o przyjmowaniu leku beta-blokera.

Medycyna jest jednym z wielu narzędzi lekarz leczyć problemy zdrowotne. Biorąc lek, który lekarz sugeruje będzie poprawić swoje zdrowie i może zapobiec przyszłym problemom. Jeśli nie przyjmowanie leków prawidłowo, może być wprowadzenie swoje zdrowie (i być może swoje życie) zagrożone.

Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie mają problemy z podjęciem leku. Ale w większości przypadków, nie jest czymś, co można zrobić. Na sugestie dotyczące sposobu obejścia typowych problemów, przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli jesteś w ciąży, -feeding piersią lub planuje zajść w ciążę, nie należy stosować żadnych leków, chyba że lekarz zaleci inaczej. Niektóre leki mogą zaszkodzić dziecku. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy, zioła i suplementy. I upewnij się, że wszyscy lekarze wiedzą, że jesteś w ciąży, -feeding piersią lub planuje zajść w ciążę.

Opieka follow-up jest kluczowym elementem leczenia i bezpieczeństwo. Aby upewnić się i przejdź do wszystkich spotkań i skontaktować się z lekarzem, jeśli masz problemy. Jest to także dobry pomysł, aby znać swoje wyniki badań i zachować listę leków przyjmowanych.

Wypełnij nową formę o leki (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc w zrozumieniu tego leku.

O’Toole L (2008). Angina (przewlekła stabilna), data wyszukiwania czerwca 2007. Wersja online BMJ Clinical Evidence: http: //www.clinicalevidence.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologia, Electrophysiolog; Robert A. Kloner, MD, PhD – Kardiologia

12 marca 2014

Problemy z oddychaniem; Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła; Omdlenia lub ciężkie zawroty głowy.

pokrzywka; Bardzo powolne tętno (mniej niż 50 uderzeń na minutę); Obrzęk nóg lub stóp; Duszność lub świszczący oddech, zwłaszcza jeśli masz astmę; Zimne ręce i stopy.

Zawroty głowy lub zawroty głowy; Czuć się zmęczonym; Problemy ze snem.