betametazon i kalcipotrien (miejscowe trasy aplikacji) opis i nazwy firmowe

Połączenie betametazonu i kalcipotrien jest stosowany na skórę i skórę głowy leczyć łuszczycę plackowatą.

Betametazonu jest kortykosteroid (medycyna kortyzon lub podobny steryd). Pomaga złagodzić zaczerwienienie, ból, świąd, obrzęk lub inne dolegliwości spowodowane przez niektóre problemy skórne.

Kalcipotrien jest formą witaminy D. Jej działanie polega na zmianie sposobu komórki skóry są produkowane w obszarach dotkniętych łuszczycą.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Maść; Piana; Zawieszenie

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

alergie

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków betametazonu i kalcipotrien miejscowo maści i zawieszenia u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Pediatryczny

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków betametazonu i kalcipotrien miejscowego piany w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

geriatryczna

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność betametazonu i kombinacji kalcipotrien w podeszłym wieku.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Inne interakcje

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Dawkowanie

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Jest bardzo ważne, aby stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować niepożądane skutki uboczne lub podrażnienie skóry.

Lek należy stosować tylko na skórę lub skórę głowy tylko. Nie dostać się do oczu, nosa, jamy ustnej, pochwy, czy stosuje się go na twarzy, pod pachami lub w Twojej okolicy pachwiny. Nie używaj go na powierzchni skóry lub skóry głowy, które mają nacięcia lub zadrapania. Jeśli robi się na tych obszarach, spłukać natychmiast wodą.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Aby pomóc rozjaśnić skórę lub problemy ze skórą głowy całkowicie, to jest bardzo ważne, aby utrzymać zastosowaniem leku dla pełnego czasu leczenia. Nie przegap żadnych dawek.

Lek powinien być stosowany tylko w przypadku chorób skóry, że lekarz jest leczeniem. Przed użyciem innych chorób skóry skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli uważasz, że zakażenie skóry mogą być obecne. Ten lek nie powinien być stosowany w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń skóry lub stanów, takich jak poparzenia.

Nieodebrane Dawka

Traktowane obszary nie powinny być pokryte po bandażach czy lek jest stosowany.

Przechowywanie

Aby wykorzystać piankę

Aby użyć maści

Aby użyć zawiesiny do stosowania miejscowego

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Butelkę miejscowego zawiesinie w opakowaniu, gdy nie jest w użyciu. Używaj go w ciągu 6 miesięcy po jego otwarciu.

Przechowywać puszkę pianki w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie przechowywać leku wewnątrz samochodu, gdzie może być narażony na działanie wysokich temperatur. Sciskać otwory w pojemniku lub wyrzucić go do ognia, a nawet wtedy, gdy pojemnik jest pusty.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. Krew, mocz i inne badania mogą być potrzebne w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli łuszczyca nie poprawi się w ciągu kilku tygodni lub stać się gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Użycie zbyt wiele tego leku lub używania go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Ryzyko jest większe w przypadku dzieci i pacjentów, którzy używają dużej ilości przez długi czas. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: ciemnienie skóry, biegunka, zawroty głowy, omdlenia, utrata apetytu, depresji, nudności, wysypka, zmęczenie lub osłabienie lub wymioty ,

Ten lek może powodować zbyt dużo wapnia, aby budować w organizmie. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: bóle brzucha lub żołądka, stan splątania, zaparcia, depresja, suchość w ustach, ból głowy, niespójną mowę, częstsze oddawanie moczu, utrata apetytu, metaliczny smak, osłabienie mięśni, nudności, pragnienie, zmęczenie, wymioty lub utrata masy ciała.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz pęcherzy, pieczenie, strupy, suchość, łuszczenie, świąd, łuszczenie, ciężka zaczerwienienie, bolesność lub obrzęk skóry.

Upewnij się, że lekarz wie, jeśli mają również ultrafioletowe (UV) światła (zabiegi fototerapii) dla łuszczycy przed zastosowaniem leku.

Ten lek może uczynić skórę bardziej wrażliwe na działanie promieni słonecznych. Użyj ochrony przeciwsłonecznej i nosić odzież ochronną, gdy jesteś na zewnątrz. Unikać lampy opalające i solarium.

Nie należy używać kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.