ból pleców leki: opioid uzależnień i nadużywania

Osoby żyjące z poważnym bólem pleców musiał uporządkować wiele mieszanych wiadomości o opioidu – lub narkotyczne leki przeciwbólowe -.

Z jednej strony, słyszałeś historie o pozornej epidemii uzależnienia od tych leków, takich jak OxyContin, Percocet i Vicodin. Wszystkie te gwiazdy sprawdzanie na odwyk za środek przeciwbólowy uzależnienia może dać wrażenie, że przynęta z tych leków jest nieuniknione, że wszyscy jesteśmy tylko kilka tabletek od nałogu.

Ale z drugiej strony, to może słyszeliście, że ból jest przewlekle undertreated i wielu ludzi cierpi niepotrzebnie. Co jest prawdą?

Oboje są prawdziwe “, mówi Lynn Webster MD, dyrektor medyczny w Lifetree Badań Klinicznych oraz Pain Clinic w Salt Lake City.” W tym kraju mamy undertreat ból i środki przeciwbólowe opioidowe underutilize. Ale mieliśmy też poważny wzrost niewłaściwego stosowania i nadużywania tych leków.

Ta pozostawia wiele osób z przewlekłym bólem pleców – i często ich lekarze – utknęły w środku. Z jednej strony, ludzie boją się ryzyka związanego z nadużywaniem i uzależnieniem od narkotyków, które pochodzą z silnych środków przeciwbólowych. Z drugiej strony, oni cierpią z powodu ciężkiej i wyniszczającej bólu i trzeba jakąś pomoc.

Leki opioidowe może uratować życie. Ale mogą zniszczyć ich zbyt. Co znajduje się przeciętna osoba z ciężkim bólem pleców robić?

Oto jedna dobra wiadomość: większość osób z bólem pleców nie potrzebują tych potężnych środków przeciwbólowych na początku.

Wiele z bólem pleców często po prostu używać non-uzależniające leki jak paracetamol lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Niektóre NLPZ są sprzedawane bez recepty, takie jak ibuprofen lub naproksen i ot jej są sprzedawane na receptę. Sterydy mogą być przepisywane na ból pleców z powodu obrzęku i stanu zapalnego. Leki te mają pewne ryzyko własne, ale potencjał uzależnienia nie jest wśród nich.

Nawet wtedy, gdy są konieczne silne opioidy takie jak Percocet i Vicodin, wielu ludzi tylko trzeba je w krótkim okresie. Po ostrych urazów kręgosłupa lub operacji, wielu po prostu korzystać z tych leków, aby złagodzić ból na tyle, że mogą ruszyć się i zacząć terapię fizyczną.