breast cancer-chirurgiczna

Większość osób cierpiących na raka piersi ma operację usunięcia raka. Możesz mieć operację -conserving piersi lub operację usunięcia całej piersi. Niektóre z węzłów chłonnych pod pachą mogą zostać usunięte w celu sprawdzenia komórek nowotworowych.

procedury obejmują

Porozmawiaj z lekarzem o tym, co może wyglądać piersi po operacji.

Procedury mastektomii m.in.

Po mastektomii, nowe piersi może być odbudowana. Chirurg odbudować kształt piersi przy użyciu sztucznych implantów lub tkanki z innych części ciała.

Jeśli chcesz rekonstrukcji piersi, porozmawiaj z lekarzem przed planowana jest twoja operacja. Możesz być w stanie od razu mieć rekonstrukcji piersi po mastektomii swojej.

Albo lekarz może zalecić, aby poczekać na rekonstrukcję piersi, jeśli będzie mieć dalsze leczenie, takie jak promieniowanie. Jeśli tak, to może warto użyć protezy piersi, dopóki masz rekonstrukcji.

Oszczędzającej operacji piersi (lumpektomii), który jest usunięcie guzek w piersi wraz z niektórymi tkanki wokół niego; Częściowe lub segmentowe mastektomii, która jest usunięcie obszaru raka piersi, który zawiera, jak również niektóre tkanki piersi wokół nowotworu.

Całkowite lub prosty mastektomii, która jest usunięcie całej piersi; Zmodyfikowana radykalna mastektomia, czyli usunięcie piersi, niektóre węzły chłonne pod pachą, a czasami części mięśni klatki piersiowej; Rodnik mastektomii, która jest usunięcie piersi, mięśnie klatki piersiowej i wszystkich węzłów chłonnych na ramię pachowych węzłów chłonnych (rozwarstwienie). Zabieg ten jest rzadko używany.