budezonid (droga oddechowa) opis i nazwy firmowe

Budezonid jest stosowany w celu zapobiegania objawy astmy. Przy regularnym stosowaniu codziennie, budezonid wziewnie zmniejsza liczbę i nasilenie ataków astmy. Jednak nie zwalnia atak astmy, która już się rozpoczęła.

Budezonid kortykosteroidu lub steryd (medycyna kortyzon-like). Jego działanie polega na zapobieganiu zapalenia (obrzęk) w płucach, co sprawia, że ​​atak astmy mniej dotkliwe. Wziewnego budesonidu można stosować z innymi lekami, astmy, takie jak środki rozszerzające oskrzela, które są również wykorzystywane do otwarcia zwężonych dróg oddechowych w płucach.

Kanadyjski Marka

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Zawieszenie; Powder; Rozwiązanie; Aerozol proszkowy; Aerozol Płyn

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność Pulmicort Respules® u dzieci 12 miesięcy do 8 lat. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 12 miesiąca życia.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność Pulmicort Flexhaler ™ u dzieci w wieku 6 lat i starszych. Jednakże, bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

alergie

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność wziewnego budezonidu w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać dostosowania dawki u pacjentów przyjmujących wziewnie budezonid.

Pediatryczny

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Ciąża

Karmienie piersią

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Wdychania budezonid jest stosowany w celu zapobiegania atakom astmy. To nie jest używany, aby zatrzymać atak, który został już rozpoczęty. Dla złagodzenia ataku astmy, która już się rozpoczęła, należy lub dziecko użyć innego leku. Jeśli nie ma innego leku używanego do ostrego ataku astmy lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Użyj tego leku tylko zgodnie z zaleceniami. Nie należy używać go więcej i nie używać go częściej niż lekarz nakazał. Ponadto, nie przerywać stosowania leku bez informowania o tym lekarzowi. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Aby tego leku, który zapobiega atakom astmy, należy go stosować codziennie regularnie rozmieszczone dawkach, na zlecenie lekarza. Lek ten zazwyczaj rozpoczyna pracę w około 24 do 48 godzin, ale maksymalnie 2 do 6 tygodni może przejść zanim poczujesz pełne skutki.

Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. Niektóre warunki mogą się pogorszyć, gdy lek zostanie nagle przerwane, co może być niebezpieczne.

Podczas korzystania z Pulmicort Flexhaler ™

Przy użyciu cieczy Pulmicort Respules®

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Dawkowanie

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Nieodebrane Dawka

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowywać Pulmicort Flexhaler ™ w suchym miejscu w temperaturze pokojowej z pokrywą mocno w miejscu.

Przechowywania nieużywanego Pulmicort Respules® w pozycji pionowej, w temperaturze pokojowej. Przechowywać pojemniki medycyny w foliowym woreczku do momentu jesteś gotowy do korzystania z nich. Nie zamrażać pojemników. Po otwarciu torebki foliowej, pojemniki będą dobre tylko przez 2 tygodnie. Wyrzucić niewykorzystane pojemniki jeżeli został on dłużej niż 2 tygodnie od otwarcia torebki.

Bardzo ważne jest, że lekarz cię sprawdzić czy postępy dziecka w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo oraz w celu sprawdzenia ewentualnych niepożądanych skutków powodowanych przez ten lek.

Ty lub Twoje dziecko nie powinni stosować tego leku, jeśli atak astmy już się rozpoczęła. Lekarz przepisze inny lek (np inhalatora krótko działający) do użycia w przypadku ostrego ataku astmy. Zadzwoń do lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego produktu.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się w ciągu jednego do dwóch tygodni, czy też stać się gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może osłabiać układ odpornościowy. Unikaj bycia wśród ludzi, którzy są chorzy lub którzy mają zakażenia, takie jak ospa wietrzna czy odra. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli uważasz, że Ty lub Twoje dziecko zostało narażone na ospę wietrzną lub odra.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko wysypka skórna, pokrzywka, lub jakikolwiek rodzaj reakcji alergicznej (w tym wstrząs anafilaktyczny) do tego leku, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem jak najszybciej.

Ten lek może również zwiększać ryzyko wystąpienia zakażenia lub owrzodzenia w jamie ustnej lub gardła. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma żadnych oznak infekcji gardła.

Lek może zmniejszyć gęstość mineralną kości w przypadku stosowania przez długi okres czasu. Niska gęstość mineralna kości może powodować słabe kości i osteoporozy. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy zwrócić się do lekarza.

Ten lek może powodować dzieciom rozwijać się wolniej niż normalnie. Spowodowałoby dziecko nie przybrać na wadze lub uzyskać wyższy. Porozmawiaj z lekarzem pediatrą, jeśli uważasz, że jest to problem, lub jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Ten lek może zwiększać ryzyko posiadania nadnerczy, który jest mniej aktywny niż normalnie. Nadnerczy sprawia sterydy dla organizmu. Jest to bardziej prawdopodobne w przypadku ludzi, którzy używają sterydów przez dłuższy czas lub używających dużych dawkach. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma więcej niż jeden z następujących objawów: ciemnienie skóry, biegunka, zawroty głowy, omdlenia, utrata apetytu, depresja, nudności, wysypka, zmęczenie lub osłabienie lub wymioty. Rzadko, zmiany cyklu miesiączkowego, trądzik, pryszcze, czy przyrost masy ciała (złogi tłuszczu) wokół twarzy, szyi, tułowia i mogą wystąpić podczas stosowania tego leku.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli niewyraźne widzenie, trudności w czytaniu, lub jakiejkolwiek innej zmiany w widzeniu występuje w trakcie lub po zakończeniu leczenia. Lekarz może chcieć lub dziecko, że twoje oczy sprawdzane przez okulistę (okulisty).

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta wie, że Ty lub Twoje dziecko jest zastosowaniem leku. Może być konieczne, aby zatrzymać zastosowaniem leku przez kilka dni, zanim po operacji.

Lekarz może chcieć ty lub twoje dziecko nosić kartę identyfikacyjną lekarza, który mówi lek ten jest używany. Może Ty lub Twoje dziecko potrzebuje dodatkowego leku w sytuacji awaryjnej, poważny atak astmy, choroby, nietypowy stres.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Przechowywanie

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.