budezonidu (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Budezonid jest stosowany w leczeniu choroby zapalnej jelit, choroby Leśniowskiego-Crohna nazwie. Lek ten pracuje w jelitach (jelita) w celu zmniejszenia stanu zapalnego i objawy choroby. Pomaga również utrzymać objawy choroby Crohna od powrotu. Budezonid jest sterydem (kortyzon-like) lekarstwo.

Budezonid tabletki o przedłużonym uwalnianiu są wykorzystywane, by pomóc aktywnym łagodnym do umiarkowanego wrzodziejącego zapalenia jelita grubego pod kontrolą (wywołania remisji).

Kanadyjski Marka

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Kapsuła, opóźnionym uwalnianiu, tabletki, Extended Release; kapsułka o przedłużonym uwalnianiu

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków budezonidu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone. Ponieważ budezonid może być przyczyną spowolnionego wzrostu u dzieci, tych, którzy będą brać go przez długi czas powinien mieć ich waga i wzrost mierzony przez lekarza regularnie.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność budezonidu w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej prawdopodobne, że wątroba, nerki, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących budezonid.

alergie

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Ciąża

Karmienie piersią

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Innych problemów medycznych

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Ponadto, nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj lekarza lub farmaceutę, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Połykać kapsułki i przedłużonym uwalnianiu całość. Nie łamać, miażdżyć, żuć lub otworzyć go.

Przechowywać zastosowaniem leku pełny czas leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Nie przegap żadnych dawek.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Dawkowanie

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nieodebrane Dawka

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt dla wszelkich problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Jeśli twój stan nie ulega poprawie, czy też stać się gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować poważne rodzaj reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub tętna, wyodrębnienie takich jak obrzęki na skórze, a obrzęk lub obrzęki powiek i wokół oczu. Jeśli wystąpią takie objawy niepożądane, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Użycie zbyt wiele tego leku lub używania go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: ciemnienie skóry, biegunka, zawroty głowy, omdlenia, utrata apetytu, depresji, nudności, wysypka, zmęczenie lub osłabienie lub wymioty ,

Jeśli pacjent przyjmuje inny lek steroidowy i przełączy się Uceris ™, sprawdź najpierw z lekarzem. Może to zwiększyć swoje szanse na konieczności odstawienia sterydów skutki uboczne, takie jak bóle głowy, utrata apetytu, zaburzenia widzenia, zmiany w zdolności widzieć kolory (zwłaszcza niebieski lub żółty) lub wymioty.

Można uzyskać infekcje łatwiej podczas stosowania tego leku. Unikaj ludzi, którzy są chorzy lub mają infekcje. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli zostały wystawione na kogoś z ospa wietrzna czy odra.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz tego leku. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku na kilka dni przed lub po operacji testy medyczne.

Grejpfrutów i soku grejpfrutowego może zwiększać działanie budezonidu przez zwiększenie ilości leku w organizmie. Nie należy jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas stosowania tego leku.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Przechowywanie