buprenorfiny i naloksonu podjęzykowa

Klasa terapeutyczna: Zależność opioidami

Używa Dla buprenorfiny i naloksonu

Farmakologiczna Klasa: agonisty opioidów / antagonisty

Klasa chemiczna: opioidami

Gdy lek narkotyk używany przez dłuższy czas, to może się zwyczaj formowania, co powoduje uzależnienie fizyczne i psychiczne. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do skutków ubocznych wycofanie jeśli narkotyk nagle przerwane. Poważne działania niepożądane mogą być wycofanie zwykle zapobiec, gdy dana osoba jest przełączony na buprenorfiny i naloksonu kombinacji. Działa na ośrodkowy układ nerwowy (OUN), w celu zapobiegania wycofaniu się skutków ubocznych.

buprenorfiny i naloksonu jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla buprenorfiny i naloksonu, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na buprenorfiny i naloksonu lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków buprenorfiny i naloksonu policzkowej folii, tabletki podjęzykowej lub podjęzykowej filmu w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Przed użyciem buprenorfiny i naloksonu

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność buprenorfiny i naloksonu w połączeniu starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na nerki, wątroby, serca lub problemów związanych z wiekiem, co może wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących kombinację buprenorfiny i naloksonu.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia buprenorfiny i naloksonu, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie buprenorfiny i naloksonu z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie buprenorfiny i naloksonu z dowolną z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie buprenorfiny i naloksonu któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie buprenorfiny i naloksonu z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz buprenorfiny i naloksonu lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może mieć wpływ na korzystanie buprenorfiny i naloksonu. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź buprenorfiny i naloksonu dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

buprenorfiny i naloksonu powinny pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz policzkową filmu

Jeśli używasz tabletki podjęzykowej

Jeśli używasz podjęzykowej filmu

Pierwszy przed zmianą formy dawkowania (np folie, tabletki) lub mocnych dawek skontaktować się z lekarzem. Formy te są bardzo różne od siebie.

Dawka buprenorfiny i naloksonu, będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki buprenorfiny i naloksonu. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki buprenorfiny i naloksonu, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Właściwe stosowanie buprenorfiny i naloksonu

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przepłukać niewykorzystane filmy Bunavail ™, filmy Suboxone® i tablety Zubsolv® w toalecie.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w trakcie korzystania buprenorfiny i naloksonu. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jest to niezgodne z prawem i niebezpieczne dla nikogo innego do wykorzystania leku. Miej nieużywanych filmów lub tabletek w bezpiecznym miejscu. Ludzie, którzy są uzależnieni od narkotyków może chcieć ukraść buprenorfiny i naloksonu.

Nie należy stosować więcej buprenorfiny i naloksonu lub zabrać go częściej niż lekarz zaleci inaczej. Może to stanowić zagrożenie dla życia. Objawy przedawkowania to silne zawroty głowy lub osłabienie, powolne bicie serca lub oddechu, drgawki, trudności z oddychaniem i zimna, wilgotna skóra. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli zauważysz takie objawy.

Środki ostrożności podczas korzystania z buprenorfiny i naloksonu

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa odpowiedzialną za którego używasz buprenorfiny i naloksonu. Poważne działania niepożądane mogą wystąpić, jeśli niektóre leki są podane wraz z buprenorfiny i naloksonu kombinacji.

buprenorfiny i naloksonu doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które może doprowadzić do senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub medycynie alergii lub przeziębienia, środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny snu, innych leków na receptę lub narkotyków bólu, medycynie napadów lub barbiturany, środki zwiotczające mięśnie, lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed zastosowaniem każdego z leków wymienionych powyżej, podczas gdy używasz buprenorfiny i naloksonu skontaktować się z lekarzem.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub może wystąpić, gdy pojawi się nagle z pozycji leżącej lub siedzącej. Wstawanie powoli może pomóc zmniejszyć ten problem. Ponadto, w pozycji leżącej na jakiś czas może złagodzić zawroty głowy lub zawroty głowy.

buprenorfiny i naloksonu może powodować zawroty głowy, senność lub zawroty głowy. Upewnij się, że wiesz, jak reagować na buprenorfiny i naloksonu zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie czujność.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, wymioty, lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

buprenorfiny i naloksonu może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz wysypkę, świąd, chrypka, trudności z oddychaniem, problemy z połykaniem, lub jakikolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej podczas korzystania buprenorfiny i naloksonu.

Jeśli regularnie używając buprenorfiny i naloksonu przez kilka tygodni lub dłużej, nie nagle przestać go używać bez konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby stopniowo zmniejszyć ilość używanego przed zatrzymaniem go całkowicie. To może pomóc zmniejszyć możliwość wystąpienia objawów odstawiennych, takich jak brzucha lub skurcze żołądka, niepokój, gorączka, nudności, katar, pocenie się, drżenie, czy kłopoty z zasypianiem.

buprenorfiny i naloksonu Side Effects

buprenorfiny / naloksonu

Korzystanie buprenorfiny i naloksonu podczas ciąży może spowodować poważne niepożądane skutki w swoim nowonarodzonym dzieckiem. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli myślisz, że jesteś w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas korzystania buprenorfiny i naloksonu.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 3 Średni potencjał uzależniający

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Klasyfikacja WADA Klasa Antydopingowej WADA

Uzależnienie od opiatów Suboxone, buprenorfina, naltrekson, Subutex, Vivitrol, Zubsolv buprenorfina / nalokson Bunavail, Revia, Probuphine