buspiron: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest buspiron?

Buspiron stosuje się do leczenia objawów lękowych, takich jak lęk, napięcie, drażliwość, zawroty głowy, kołatanie serca i innych objawów fizycznych.

Buspiron nie jest anty-psychotyczne leki i nie powinny być stosowane zamiast leków przepisanych przez lekarza na chorobę psychiczną.

Nie używaj buspiron jeśli podjęły inhibitor MAO w ciągu ostatnich 14 dni. mogłyby wystąpić niebezpieczne interakcje leków. inhibitory MAO należą izokarboksazyd, linezolidu, błękit metylenowy zastrzyk, fenelzyna, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominą.

Ważna informacja

Nie należy stosować buspiron jeśli jesteś uczulony na to.

Nie używaj buspiron jeśli podjęły inhibitor MAO w ciągu ostatnich 14 dni. mogłyby wystąpić niebezpieczne interakcje leków. inhibitory MAO należą izokarboksazyd, linezolidu, błękit metylenowy zastrzyk, fenelzyna, rasagilinę, selegilinę i tranylcyprominą.

Aby upewnić się, że lek ten jest bezpieczny dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli którykolwiek z tych warunków

choroba nerek; lub

Przed zastosowaniem leku

choroba wątroby.

Nie należy oczekiwać buspiron zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Nie wiadomo, czy buspiron przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Buspiron nie zostało zatwierdzone do użytku przez osoby w wieku poniżej 18 lat.

Weź buspiron dokładnie tak, jak został przepisany. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Można wziąć buspiron z jedzeniem lub bez, ale zabrać go w ten sam sposób za każdym razem.

Niektóre tabletki buspiron są punktowane, dzięki czemu można przełamać tabletkę na 2 lub 3 części w celu podjęcia mniejszą ilość leku w każdej dawce. Nie należy używać tabletu, jeśli nie został prawidłowo złamane, a część jest zbyt duży lub zbyt mały. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o ile tabletki do podjęcia.

Jeśli włączony do buspironu z innego lekarstwa lęku, być może trzeba będzie powoli zmniejszać dawki innych leków niż zatrzymując się nagle. Niektóre leki mogą powodować lęk objawy odstawienia po przerwaniu stosowania leku je nagle po długotrwałym użytkowaniu.

Ten lek może powodować fałszywie dodatnie wyniki z niektórych badań medycznych. Może trzeba będzie zaprzestać stosowania leku przez okres co najmniej 48 godzin przed testem. Powiedz żadnego lekarza, który traktuje cię, że używasz buspiron.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Ten lek może zaburzać myślenia i reakcje. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym.

Picie alkoholu może zwiększyć pewne skutki uboczne buspironu.

Grejpfruty i sok grejpfrutowy może oddziaływać z buspironu i prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych. Omów wykorzystanie produktów grejpfruta z lekarzem.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz jakiekolwiek oznaki reakcji alergicznej na buspiron: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

ból w klatce piersiowej

Jak należy stosować buspiron?

duszność; lub

uczucie pustki w głowie, jak można zemdleć.

Wspólne buspiron działania niepożądane mogą obejmować

bół głowy

zawroty głowy, senność

problemy ze snem (bezsenność)

nudności, rozstrój żołądka; lub

nerwowość lub podekscytowany.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Zwykła dawka dla dorosłych lęku

Początkowa dawka: 7,5 mg doustnie dwa razy na dobę lub 5 mg 3 razy dziennie .; dawka podtrzymująca: Dzienna dawka może być zwiększana 5 mg co 2 do 3 dni do 20 do 60 mg / dzień w podzielonych dawkach .; Maksymalna dawka: 60 mg dziennie

Zwykła dawka pediatryczna lęku

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

6 do 18 lat; Początkowa dawka: 2,5 do 10 mg na dobę .; Dawka podtrzymująca: Dzienna dawka może być zwiększana 2,5 mg co 2 do 3 dni do 15 do 60 mg / dobę, podawana w 2 dawkach podzielonych .; Badaniu (n = 26) Lęk i umiarkowanie nasilonej agresji; 5 do 15 lat: 5 mg dziennie, zwiększana co 3 dni, 5 do 10 mg do maksymalnie 50 mg na dobę dawki .; Badaniu (n = 22) niepokój i drażliwość u dzieci z Całościowe Zaburzenia Rozwojowe; Od 6 do 17 lat: 5 mg trzy razy dziennie, stopniowo zwiększać do maksymalnie 45 mg / dobę w ciągu 3 tygodni.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, senność lub spowolnić oddech może pogorszyć te efekty. Zapytaj lekarza przed podjęciem buspiron z pigułki spania, narkotyczne leki przeciwbólowe, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z buspironu, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

Co należy unikać?

01.05.12 / 14/2015 07:45:50.

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Efekty uboczne buspiron

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Niepokój Xanax, Lexapro, Cymbalta, alprazolam, atenolol, lorazepam, hydroksyzyny, escitalopram, Ativan, wenlafaksyna, duloksetyna, diazepam

Panic Disorder Xanax, sertralina, Zoloft, Prozac, alprazolam, klonazepam, lorazepam, fluoksetyna, Ativan, wenlafaksyny, Klonopin, paroksetyna

Buspiron informacje dozowania

Jakie inne leki wpłynie buspiron?

buspiron