butalbital i kombinacji paracetamol (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Butalbital i kombinacji paracetamol to lek ból i zwiotczających. Jest on stosowany w leczeniu bólów głowy. Butalbital należy do grupy leków zwanych barbiturany. Barbiturany działać w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN) wywołują skutki.

Jeśli wziąć Butalbital przez dłuższy czas, organizm może się przyzwyczaić do tego tak, że potrzebne są większe ilości produkować takie same skutki. To się nazywa tolerancja na lek. Ponadto, butalbital może być uzależnia (powodując uzależnienia psychicznego i fizycznego), gdy jest on używany przez długi czas, a w większych dawkach. Uzależnienie fizyczne mogą prowadzić do wycofania objawów niepożądanych po zaprzestaniu przyjmowania leku. U pacjentów, którzy się bóle głowy, pierwszym objawem odstąpienia może być nowy (odbicia), bóle głowy.

Niektóre kombinacje Butalbital i acetaminofen również zawierają kofeinę. Kofeina może przyczynić się do łagodzenia bólów głowy. Jednakże, kofeina mogą powodować uzależnienia fizycznego, gdy jest używany przez długi czas. Może to prowadzić do odstawienia (odbicia), bóle głowy, kiedy przerywać.

Butalbital kombinacja acetaminofenu i może być także stosowany do innych rodzajów bólu głowy lub bólem innego rodzaju, jak określony przez lekarza.

Leki te są dostępne tylko na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Tablet; Kapsuła; Rozwiązanie

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

alergie

Dla butalbitalu

Pediatryczny

Dla paracetamol

geriatryczna

Dla kofeiny

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Dla butalbitalu

Inne interakcje

Dla paracetamol

Innych problemów medycznych

Dla kofeiny

Dawkowanie

Dla butalbitalu

Dla paracetamol

Dla kofeiny

Dla butalbitalu

Dla paracetamol

Dla kofeiny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Nieodebrane Dawka

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Przechowywanie

Używanie leków w tej klasie z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz leku lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli kombinacja butalbital i paracetamol jest brane regularnie (na przykład codziennie), może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienie psychiczne i fizyczne). Kofeina w niektórych kombinacjach Butalbital i acetaminofen może również zwiększać ryzyko uzależnienia. Zależność jest szczególnie prawdopodobne u pacjentów, którzy biorą te leki w leczeniu częstych bólów głowy. Biorąc zbyt wiele tego leku może również prowadzić do uszkodzenia wątroby i innych problemów zdrowotnych.

Ten lek będzie złagodzić ból głowy najlepiej jeśli spojrzeć na to, jak tylko zaczyna się ból głowy. Jeśli pojawi się ostrzeżenie objawy migreny, należy przyjmować leku, jak tylko masz pewność, że migrena nadchodzi. To może nawet zatrzymać ból głowy powstawaniu. Leżenie w cichym, ciemnym pokoju na chwilę po zażyciu leku także przyczynia się do łagodzenia bólów głowy.

Ludzie, którzy się dużo bóle głowy mogą wymagać wzięcia inny lek, aby zapobiec bóle głowy. Ważne jest, aby przestrzegać wskazówek lekarza o przyjmowanie drugi lek, nawet jeśli nadal występują bóle głowy. Ból głowy leki zapobiegające może potrwać kilka tygodni, aby rozpocząć pracę. Nawet po tym, jak zaczynają pracę, swoje bóle głowy nie może odejść całkowicie. Jednak twoje bóle głowy powinny rzadziej występuje, a także powinny być łagodniejsze i łatwiejsze do łagodzenia niż wcześniej. Zmniejszy to ilość przeciwbólowe bóle głowy, które trzeba. Jeśli nie zauważyłem żadnej poprawy po kilku tygodniach leczenia bólu głowy, zapobieganie, skontaktować się z lekarzem.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Skonsultuj się z lekarzem

Sprawdź etykiety wszystkich bez recepty (over-the-counter [OTC]) lub leków na receptę teraz podjąć. Jeżeli którykolwiek zawierać barbituranów lub paracetamol, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia. Biorąc je razem z lekiem może spowodować przedawkowanie.

Butalbital tego leku doda się do skutków alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które spowalniają system nerwowy, powodując senność). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, inne alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi, inne recepty ból medycyna, narkotyki, inne barbiturany, lek na drgawki; zwiotczające mięśnie; lub znieczulające, w tym niektóre dentystyczne znieczulające. Również regularne picie dużych ilości napojów alkoholowych podczas stosowania tego leku może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby, zwłaszcza jeśli wziąć więcej leku niż lekarz nakazał lub jeśli wziąć go regularnie przez dłuższy czas. Dlatego nie należy pić napojów alkoholowych i skontaktować się z lekarzem przed podjęciem któregokolwiek z leków wymienionych powyżej, podczas używania tego leku.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się senni, zawroty głowy lub zawroty głowy. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, czy nie są czujni i trzeźwo myślący.

Przed masz żadnych badań lekarskich, należy poinformować osobę odpowiedzialną za które biorą ten lek. Kofeina (obecne w niektórych kombinacjach Butalbital i acetaminofen) koliduje z wynikami niektórych badań, które wykorzystują dipirydamol (np Persantine), aby pomóc pokazać jak również krew płynie z serca. Kofeina nie powinny być podejmowane przez 8 do 12 godzin przed badaniem. Wyniki innych badań mogą mieć również wpływ Butalbital i acetaminofenu kombinacjach.

Przed wykonaniem jakichkolwiek operacji (w tym stomatologii) lub leczenia w nagłych wypadkach, poinformować lekarza lub stomatologa odpowiedzialną za które biorą ten lek. Poważne działania niepożądane mogą wystąpić, gdy lekarz lub dentysta daje pewne leki, nie wiedząc, że podjęły Butalbital.

Jeśli zostały przy dużych ilości tego leku, lub jeśli zostały biorąc go regularnie przez kilka tygodni lub dłużej, nie należy nagle przerywać stosowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Lekarz może zalecić Ci stopniowo zmniejszyć ilość przyjmowaniu leku przed przerwaniem leczenia w celu zmniejszenia szans na cofnięcie skutków ubocznych.

Jeśli uważasz, że Ty lub ktoś inny może miały zbyt dużą dawkę leku, należy skorzystać z pomocy w nagłych wypadkach na raz. Biorąc przedawkowania leku lub zażyciu alkoholu lub OUN tego leku może prowadzić do utraty przytomności lub ewentualnie śmierci. Znaki butalbital przedawkowania obejmują ciężką senność, splątanie, poważne osłabienie, duszność lub niezwykle powolne lub problemami z oddychaniem, niewyraźną mowę, zdumiewające i niezwykle powolne bicie serca. Objawy ciężkiego zatrucia paracetamolu może nastąpić dopiero od 2 do 4 dni po przedawkowaniu zostanie podjęta, ale leczenie, aby zapobiec uszkodzeniu wątroby lub zgonu należy rozpocząć w ciągu 24 godzin lub mniej po przedawkowanie jest podjąć.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.