Butelka dla dziecka przyczyny rozpadu zębów, zapobieganie i więcej

Oral Health Trends

Próchnica zębów u niemowląt i bardzo małych dzieci jest często określany mianem próchnicy zębów dziecka butelki. próchnica zębów butelki dla niemowląt dzieje, gdy słodzone płyny lub tych z cukrów naturalnych (takich jak mleko, wzór, i soku owocowego) przylgnąć do zębów niemowlęcia jest przez długi czas. Bakterie w jamie ustnej żerują na tym cukrem i sprawiają, kwasy, które atakują zęby.

Chociaż próchnicę butelkową niemowląt zwykle dzieje się w górnych przednich zębów, pozostałe zęby mogą być naruszone.

Pomyśl zęby dziecka są tymczasowe, a zatem nie jest ważne? Pomyśl jeszcze raz. zęby dzieci są niezbędne do żucia, mówienia i uśmiechnięte. Służą one także jako zastępcze do zębów dla dorosłych. Jeśli próchnica zębów dziecka butelka jest Nieleczony ból i zakażenie może doprowadzić. Silnie zepsute zęby mogą muszą być usunięte.

Jeśli zęby są zakażone lub utracone zbyt wcześnie ze względu na próchnicę butelkową niemowląt, dziecko może rozwinąć się złe nawyki żywieniowe, problemy z mową, krzywe zęby i uszkodzone zęby dorosłych. Dodatkowo, prawdopodobieństwo, że dorosły zęby końcu jest zakrzywiony jest znacznie zwiększona.

Dobrą wiadomością jest to, że kilka prostych kroków może pomóc zażegnać próchnicy zębów dziecka butelki. Obejmują one wdrożenie właściwej higieny jamy ustnej w młodym wieku. Oto jak

You \ ‘ll znaleźć wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

Jesteś obecnie

Tylko 18,5% z wielu ludzi na świecie nigdy nici. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Nić usuwa żywności uwięzione pomiędzy zębami i usuwa warstwę bakterii tworzy tam przed okazuje się płytki nazębnej, co może spowodować stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Spróbuj nicią dentystyczną tylko jeden ząb, aby zacząć.

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie. Brakuje obecnie na prostej drodze, aby duże różnice w zdrowiu jamy ustnej. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel na 3 dni więcej!

Jesteś jednym z 31% wielu ludzi na świecie, którzy nie Floss codziennie, ale jesteś na dobrej drodze do zarabiania pozytywny wpływ na zęby i dziąsła. Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Cel dla wszystkich 7 dni!

Tylko 50,5% wśród wielu ludzi na świecie nici codziennie, i dobre dla ciebie, że jesteś jednym z nich! Niezależnie od tego, jak dobrze myć, tablica nadal tworzy między zębami oraz wzdłuż dziąseł. Szczoteczka szczecina nie jest w stanie skutecznie oczyścić między tymi ciasnych przestrzeniach. Nicią dentystyczną usuwa do 80% folii utwardzalnym do blaszki, które mogą powodować zapalenie dziąseł (zapalenie dziąseł), wgłębień i utraty zębów. Gratulujemy dobrego zdrowia jamy ustnej przyzwyczajenia!

Znajdziesz wskazówki i porady, jak również najnowsze informacje i badania dotyczące zdrowia jamy ustnej.

ŹRÓDŁA

Dental Association, Healthy People 2010

Przetrzyj przez dziąsła dziecka czystą gazą lub ściereczką po każdym karmieniu; Rozpocznij szczotkowanie zębów Twojego dziecka, bez pasty do zębów, kiedy jego lub jej pierwszy ząb kapie Jeśli zdecydujesz się używać pasty do zębów, używanie fluorku wolna jeden.; Czyste i masażu dziąseł w obszarach bez zębów; Floss, gdy wszystkie zęby dziecka mają przyjść; Upewnij się, że Twoje dziecko jest wystarczająco dużo fluoru, który pomaga zmniejszyć ubytków. Jeśli lokalna wodociągowa nie zawiera fluoru, należy zwrócić się do lekarza lub dentysty, jeśli trzeba użyć dodatku; Grafik regularnych wizyt dentystycznych przez pierwszego dziecka urodziny. Stomatolodzy oferują również specjalne powłoki uszczelniającej, która może pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów u dzieci.