cabozantinib

Pokarmowego (GI) perforacje, tworzenia się przetok, a ciężkie krwotoki występowały u pacjentów leczonych cabozantinib jabłczanu. Przerwać leczenie, jeśli GI perforacji lub przetoki rozwijać. Monitorowanie pacjentów do krwawienia, a nie podawać cabozantinib jabłczan u pacjentów z ciężkim krwotoku.

Używa Dla cabozantinib

Klasa terapeutyczna: Leki przeciwnowotworowe agenta

Klasa farmakologiczne: Inhibitory kinazy tyrozynowej

cabozantinib jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla cabozantinib, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowe lub reakcja alergiczna na cabozantinib ani żadnych innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków cabozantinib w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków cabozantinib w populacji geriatrycznej. Jednakże nie geriatrycznych specyficzne problemy zostały udokumentowane aktualne.

Przed użyciem cabozantinib

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia cabozantinib, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Cabozantinib za pomocą któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie cabozantinib. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Leki stosowane w leczeniu raka są bardzo silne i mogą mieć wiele skutków ubocznych. Przed podjęciem cabozantinib, upewnij się, że rozumiesz wszystkie ryzyka i korzyści. Ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem w trakcie leczenia.

Weź cabozantinib tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

cabozantinib pochodzi z informacji pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Weź cabozantinib na pusty żołądek. Nie jeść przez co najmniej 2 godziny przed i co najmniej 1 godzinę po zażyciu cabozantinib.

Kapsułki należy połykać w całości popijając pełną szklanką (co najmniej 8 uncji) wody. Nie należy kruszyć, łamać, żuć lub otwierać kapsułki.

Dawka cabozantinib będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki cabozantinib. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki cabozantinib, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

W przypadku pominięcia dawki cabozantinib i jest to mniej niż 12 godzin od zwykłej czasie należy go przyjąć tak szybko, jak to tylko możliwe i przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. W przypadku pominięcia dawki leku, a to jest więcej niż 12 godzin od momentu swojej zwykłej porze, należy opuścić pominiętą dawkę i przyjąć kolejną dawkę o zwykłej porze. Nie używać dodatkowego leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Prawidłowe użycie cabozantinib

Jeśli będzie podjęcie cabozantinib przez długi czas, to jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzi, czy w regularnych wizyt dla wszelkich problemów lub niepożądanych efektów. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Korzystanie cabozantinib podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Należy kontynuować stosowanie antykoncepcji przez co najmniej 4 miesiące po zaprzestaniu przyjmowania cabozantinib. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz silny ból brzucha lub krztusząc, kaszel lub zadławienia podczas jedzenia lub picia. Mogą to być objawy perforacji (rozdarcie) lub przetoki (otwór) w jelicie.

cabozantinib mogą zwiększyć swoje szanse na krwawienie. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli kaszel krwią lub masz krwawienie z dziąseł, trudności w oddychaniu lub połykaniu, zawroty głowy, zwiększone krwawienia miesiączkowe lub krwawienie z pochwy, krwawienie z nosa, przedłużające się krwawienia z cięciami, czerwone lub ciemno brązowego moczu, lub czerwony lub czarny, smolisty , Z dala od szorstkich sportowych lub w innych sytuacjach, gdzie można być posiniaczone, wyciąć, lub rannych. Szczotka i nici zębów łagodnie. Bądź ostrożny używając ostrych przedmiotów, w tym maszynek do golenia i strzyżenia paznokci.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból w klatce piersiowej lub uczucie dyskomfortu, nudności, ból lub dyskomfort w twoich ramionach, żuchwy, pleców, szyi lub, duszność, poty lub wymioty. Mogą to być objawy zawału serca.

Upewnij się, że każdy lekarz lub dentysta, który traktuje cię wie, że używasz cabozantinib. Być może trzeba przestać używać cabozantinib zanim po operacji, w tym zabiegów stomatologicznych.

Lekarz będzie sprawdzał ciśnienie krwi regularnie podczas przyjmowania cabozantinib. Być może trzeba kontrolować ciśnienie krwi w domu. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz poważny ból głowy, zawroty głowy, ani zmian w widzeniu.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz szczelność szczęki, obrzęk, drętwienie, ból, lub luźne zęba. Mogą to być objawy poważnego problemu szczęki.

Środki ostrożności podczas korzystania z cabozantinib

cabozantinib może spowodować poważne problemy ze skórą o nazwie zespół ręka-noga lub zespół podeszew dłoniowo. Skonsultuj się z lekarzem jeśli masz wysypkę, która nie znika lub zaczerwienienie, ból, obrzęk lub pęcherze na dłoniach i podeszwach stóp.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz bóle głowy, drgawki, splątanie, niewyraźne widzenie lub inne problemy ze wzrokiem. Mogą to być objawy rzadkiego i ciężkiej choroby mózgu zwany syndrom tylnej leukoencefalopatii odwracalny.

Nie jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas korzystania cabozantinib. Grejpfrutów i soku grejpfrutowego może zwiększać ilość cabozantinib we krwi.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i ziołowe (np dziurawiec) lub suplementy witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

cabozantinib Side Effects

cabozantinib

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Raka nerkowokomórkowego Avastin, Depo-Provera, medroksyprogesteronu, Provera, Opdivo, nivolumab, bewacizumab, Afinitor, Votrient, Sutent, ewerolimus, Nexavar

Rak tarczycy Armour tarczycy, doksorubicyna, adriamycyna, Nature-Throid Nexavar, sorafenib, Thyrogen, tarczycy wiórki, NP tarczycy, Lenvima, Westhroid, lenvatinib

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia cabozantinib połączyć z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.