carafate: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne

Czym jest Carafate?

Carafate nie jest w znacznym stopniu wchłonięte do organizmu przez układ pokarmowy. Działa głównie w błonie śluzowej żołądka przez przylegającą do stron wrzodowej i chroniąc je przed kwasami, enzymy i sole kwasów żółciowych.

Carafate są stosowane w leczeniu aktywnego wrzód dwunastnicy. Sukralfat mogą leczyć czynny wrzód, ale nie zapobiegnie powstawaniu wrzodów w przyszłości.

Carafate mogą być również wykorzystywane do celów nie wymienionych w niniejszym przewodniku leków.

Ważna informacja

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie medycyny i opakowania. Powiedz każdego z świadczeniodawców o wszystkich dolegliwościach, alergie, oraz wszystkich leków używanych.

Nie należy stosować Carafate jeśli jesteś uczulony na sukralfat.

Aby upewnić się, Carafate jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

cukrzyca

Przed zastosowaniem leku

choroba nerek (lub jeśli jesteś na dializę); lub

Kłopot połykaniem tabletek.

kategoria B. Carafate ciąży rząd nie przewiduje się, aby zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia.

Zobacz także: Ciąża i karmienie piersią ostrzeżenia (bardziej szczegółowo)

Nie wiadomo, czy sukralfat przenika do mleka matki lub jeżeli mogłoby to zaszkodzić dziecka pielęgniarskiej. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Weź Carafate dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Weź Carafate na czczo, co najmniej 1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłku.

Wstrząsnąć zawiesiny doustnej (płyn), które również tuż przed pomiaru dawki. Zmierzyć płyn ze specjalnym dawki miarka lub medycyny kubka. Jeśli nie masz urządzenie do pomiaru dawki, należy zwrócić się do farmaceuty jeden.

Używać tego leku do pełnego zalecany okres czasu. Twoje objawy mogą poprawić przed wrzodowa jest całkowicie wyleczona.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe, ale nie podejmować żadnych innych leków, w ciągu 2 godzin przed lub po wykonaniu Carafate. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Unikać stosowania innych leków w ciągu 2 godzin przed lub po wykonaniu Carafate. Sukralfat mogą utrudnić organizmu do wchłaniania innych leków można podjąć ustami.

Należy unikać stosowania środków zobojętniających bez konsultacji z lekarzem. Używaj tylko typ leków zobojętniających zaleci to lekarz. Niektóre leki zobojętniające mogą utrudnić Carafate pracować w żołądku. Jeśli lekarz nie zaleca się używania leków zobojętniających, unikać stosowania go w ciągu 30 minut przed lub po zażyciu Carafate.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na Carafate: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Wspólne Carafate działania niepożądane mogą obejmować

nudności, wymioty, rozstrój żołądka

ból brzucha

Jak należy stosować Carafate?

zaparcie, biegunka

łagodny świąd lub wysypka skórna

problemy ze snem (bezsenność)

zawroty głowy, senność, uczucie wirowania

bół głowy; lub

ból pleców.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Carafate może utrudnić organizmu do wchłaniania innych leków można podjąć ustami. Unikać stosowania innych leków w ciągu 2 godzin przed lub po wykonaniu sukralfat.

Inne leki mogą wchodzić w interakcje z Carafate, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Powiedz każdego z pracowników służby zdrowia o wszystkich lekach używanych obecnie i każdy lek rozpoczęcia lub zakończenia użytkowania.

8.01.2013-05-13, 04:56:29

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

GERD omeprazol, pantoprazol, Nexium, ranitydyna, Prilosec, Protonix

Co należy unikać?

Wrzód dwunastnicy omeprazol, pantoprazol, ranitydyna, Prilosec, Protonix, famotydyna

Wrzód żołądka omeprazol, pantoprazol, ranitydyna, Prilosec, Protonix, famotydynę

Hiperfosfatemia z niewydolnością nerek sukralfat, Renvela sewelamer, Renagel, Fosrenol, Velphoro

Carafate skutki uboczne

Jakie inne leki wpłynie Carafate?

Carafate (sukralfat)