Cardura XL

Klasa terapeutyczna: Cardiovascular agenta

Używa Dla Cardura XL

Farmakologiczna Klasa: Alpha-1 adrenergicznym

Wysokie ciśnienie krwi zwiększa obciążenie pracą serca i tętnic. , Jeżeli trwa przez długi czas, serce i tętnic może nie działać prawidłowo. Może to doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych mózgu, serca i nerek, w wyniku udaru, niewydolności serca lub niewydolności nerek. Wysokie ciśnienie krwi może również zwiększać ryzyko zawału serca. Problemy te mogą być mniej prawdopodobne, gdy ciśnienie jest kontrolowane.

Doksazosynę działa poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych, dzięki czemu krew przepływa przez nie łatwiej. Pomaga to obniżyć ciśnienie krwi.

Doksazosyna również stosowane w leczeniu łagodnego (nienowotworowy) powiększenie prostaty (łagodny rozrost gruczołu krokowego [BPH)]. Łagodny przerost prostaty jest problem, który może wystąpić u mężczyzn, ponieważ z wiekiem. Gruczoł krokowy znajduje się poniżej pęcherza moczowego. Jak prostata powiększa, niektóre mięśnie gruczołu może stać mocno i uzyskać na drodze do rury, która odprowadza mocz z pęcherza moczowego. może to spowodować trudności w oddawaniu moczu, takich jak konieczność często mocz, słaby strumień podczas oddawania moczu lub uczucie niemożności opróżnienia pęcherza do końca.

Doksazosynę pomaga rozluźnić mięśnie prostaty i otwarcie pęcherza. To może pomóc zwiększyć przepływ moczu i / lub zmniejszyć objawy. Jednak doksazosyny nie kurczą prostatę. Prostata może nadal się większe. Może to powodować objawy się nasiliły się w czasie. Dlatego też, mimo doksazosyny może zmniejszyć problemy spowodowane rozszerzonej prostaty teraz, chirurgia nadal mogą być potrzebne w przyszłości.

Doksazosyna jest dostępny tylko na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Cardura XL

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Badania nad tym lekiem zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania doksazosyny u dzieci z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub może być szczególnie prawdopodobne u pacjentów w podeszłym wieku z nadciśnieniem tętniczym, ponieważ ci pacjenci są zwykle bardziej wrażliwe niż młodszych dorosłych do skutków doksazosyny.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają doksazosyny. To nie może być specyficzny dla Cardura XL. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Dla zwykłego tabletu-Aby pomóc Ci pamiętać, aby wziąć lek, należy spróbować dostać się do zwyczaju biorąc go w tym samym czasie każdego dnia.

Dla przedłużonym uwalnianiu tablet-

U pacjentów przyjmujących ten lek na nadciśnienie tętnicze

U pacjentów przyjmujących ten lek na łagodny przerost prostaty

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Właściwe stosowanie doksazosyny

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów w podeszłym wieku, którzy mogą być bardziej wrażliwe na działanie tego leku.

U pacjentów przyjmujących ten lek na nadciśnienie tętnicze

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub nagłego może wystąpić po wykonaniu tego leku, zwłaszcza kiedy wstać z pozycji leżącej lub siedzącej. Efekty te są bardziej prawdopodobne, jeśli wziąć pierwszą dawkę leku. Biorąc pierwszą dawkę przed snem może zapobiegać problemom. Jednakże, należy zachować szczególną ostrożność, jeśli trzeba wstawać w nocy. Efekty te mogą również występować z jakimikolwiek dawek przyjmowanych po pierwszej dawce. Wstawanie powoli może pomóc zmniejszyć ten problem. Jeśli wystąpią zawroty głowy, położyć się tak, że nie masz słaby. Potem usiąść na kilka chwil przed podłożu w celu zapobieżenia powrotowi do zawrotów głowy.

Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub nagłego jest bardziej prawdopodobne, jeśli pijesz alkohol, stać przez dłuższy czas, ćwiczenia, lub jeśli pogoda jest gorąca. Podczas stosowania tego leku, należy uważać, aby ograniczyć ilość alkoholu pić. Ponadto, należy zachować szczególną ostrożność podczas wysiłku lub upałów lub jeśli trzeba pozostawić na długi czas.

Doksazosyna może spowodować, że niektórzy ludzie stają się senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, jak reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli są zawroty głowy, senność, czy nie są świadomi. Po zrobieniu kilku dawek leku, skutki te powinny zmniejszyć.

Środki ostrożności podczas używania Cardura XL

Możliwość priapizm, bolesna i długotrwała erekcja prącia, jest rzadkim skutkiem ubocznym, które mogą wystąpić podczas stosowania doksazosyny i musi mieć natychmiastowej pomocy medycznej.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Cardura XL Side Effects

Cardura XL (doksazosyny)

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Łagodny rozrost stercza Cialis, tamsulosyny, Flomax, finasteryd, doksazosyna, terazosyna, prazosyna, Avodart, Proscar, Cardura, alfuzosyny, Rapaflo, tadalafil, dutasteride, Hytrin, Minipress, Uroxatral, Jalyn, sylodosyna, dutasteride / tamsulosin