choroba kolki

Kolka jest warunkiem frustrujące naznaczone przewidywalnych okresach znacznego niepokoju w skądinąd dobrze karmione, zdrowego dziecka. Dzieci z kolką często płakać więcej niż trzy godziny dziennie, trzy dni w tygodniu przez trzy tygodnie lub dłużej. Nic nie możesz zrobić, aby spróbować pomóc dziecku w tych odcinkach zdaje się przynosić żadnej ulgi.

Kolka może być stresujące zarówno dla Ciebie i Twojego dziecka. Ale pocieszenie: Kolka jest stosunkowo krótkotrwałe. W ciągu kilku tygodni lub miesięcy, kolki skończy, a ty nie przetrwał jeden z pierwszych poważnych wyzwań rodzicielstwa.

objawy

Rozdrażnienie i płacz są normalne dla niemowląt, a wybredna dziecko nie musi kolki. W zdrowych, dobrze odżywionych dziecka, objawy kolki m.in.

Przewidywalne epizodu płaczu. Dziecko, które ma kolkę często woła o tej samej porze każdego dnia, zwykle późnym popołudniem lub wieczorem. epizody kolki może trwać od kilku minut do trzech godzin lub więcej w danym dniu. Twoje dziecko może mieć wypróżnienia lub przekazać gaz pod koniec tego odcinka kolki .; Intensywne lub płacz. Kolka płacz jest intensywny, brzmi przygnębieni i często wysokim tonie. twarz dziecka może wypłukać, a on lub ona jest niezwykle trudne – jeśli nie niemożliwe – komfort .; Płacz, który występuje bez widocznego powodu. To normalne dla dzieci do płaczu czasem. Ale, płacz zwykle oznacza dziecko potrzebuje czegoś, takich jak żywność lub czystej pieluchy. Płacz związany z kolką występuje bez wyraźnego powodu .; zmiany postawy. Zwinięta nogi, zacisnęła pięści i napięte mięśnie brzucha są powszechne podczas epizodów kolki.

Kolka jest powszechne. Zwykle zaczyna się kilka tygodni po urodzeniu i często poprawia według wieku 3 miesięcy. Przez wieki od 4 do 5 miesięcy, większość dzieci z kolką uległy poprawie.

Niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli dziecko płacze może być wynikiem upadku, urazu lub choroby.

W przypadku kontaktu z lekarzem dziecka

Można zauważyć, niebieskawy odlewanego na ustach Twojego dziecka lub skórą podczas płaczącym epizodzie .; Jesteś zaniepokojony płacz dziecka, zwłaszcza jeśli zauważy zmian dziecka jedzenia, spania lub zachowania.

Możesz pomóc lekarza dziecka poprzez śledzenie w kalendarzu, kiedy dziecko płacze i na jak długo. nagrywać także spania i jedzenia wzorców Twojego dziecka.

Kolka nie występuje częściej u pierworodnych lub karmionych niemowląt .; dieta karmienie piersią matki prawdopodobnie nie powoduje kolki .; Dziewczęta i chłopcy – bez względu na to, co ich kolejność urodzenia lub jak są one karmione – doświadczenie kolki w podobnych liczbach.

przyczyny

Przyczyną kolki nie jest znana. Naukowcy zbadali szereg możliwości, w tym alergii, nietolerancji laktozy, zmiany w normalnych bakterii występujących w układzie pokarmowym, układzie pokarmowym, które nie w pełni rozwinięte, zatroskanych rodziców i różnic w sposobie dziecko jest karmione lub pocieszeni. Mimo to nadal nie wiadomo, dlaczego niektóre dzieci mają kolki, a inni nie.

Dzieci matek, które palą w czasie ciąży lub po porodzie mają większe ryzyko wystąpienia kolki.

Wiele innych teorie, co sprawia, że ​​dziecko bardziej podatne na kolkę zaproponowano, ale żadna z nich nie została udowodniona. Na przykład

Chociaż kolki może być trudne, aby przeżyć dla całej rodziny, kolki nie wydaje się mieć żadnych trwałych następstw medycznych. Dzieci, które mają kolkę wzrastać i rozwijać się normalnie.

Jeśli wziąć dziecko do swojego lekarza, że ​​jest to dobry pomysł, aby być przygotowanym na wizyty. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się na wizytę, i czego oczekiwać od lekarza.

Czynniki ryzyka

Aby przygotować się na wizytę, można

Śledzić odcinki płacz Twojego dziecka, w tym, kiedy i jak często występują, jak długo trwają, a wszelkie uwagi zrobiłeś o zachowaniu dziecka przed, w trakcie i po epizodach .; Zanotuj, jak starałem się uspokoić dziecko, a wyniki .; Nagraj dziecko diety i harmonogram karmienia, jak również przyrost lub ubytek masy .; Zanotuj pytań do lekarza dziecka.

komplikacje

Przygotowuje listę pytań pomoże jak najlepiej wykorzystać swój czas z lekarzem dziecka. Na kolki, kilka podstawowych pytań, jakie warto zadać m.in.

Czy moje dziecko ma kolkę, czy jest jakiś inny powód, dla odcinków płaczących ?; Jaki wpływ może mieć na kolki wzrostu i rozwoju mojego dziecka ?; Czy istnieją skuteczne metody leczenia kolki ?; Jak moja rodzina i ja sobie z płacz ?; Czy masz broszury lub inne materiały drukowane, że mogę zabrać ze sobą? Jakie strony polecacie?

Podczas swojego powołania, nie wahaj się zadać jakieś pytania, które występują do Ciebie.

Możesz opisać typowy odcinek płacze? Kiedy to się dzieje? Jak długo to trwa? Co płacz dziecka dźwięku jak ?; Jakie rzeczy robisz, aby spróbować uspokoić swoje dziecko? Jak dobrze te rzeczy działają ?; Czy twoje dziecko ma żadnych problemów z jedzeniem ?; Czego karmić swoje dziecko i jak często można go karmić ani jej ?; Jak często i ile dziecko pluć ?; Czy Twoje dziecko kiedykolwiek wydają się mieć problemy z oddychaniem podczas tych epizodów ?; Jak poradzić sobie, gdy dziecko płacze? Co z resztą swojej rodziny?

Przygotowania do wizyty

Lekarz opiekujący się dzieckiem może zadać szereg pytań, takich jak

Lekarz opiekujący się dzieckiem zrobi badanie lekarskie w celu identyfikacji ewentualnych przyczyny cierpienia dziecka, takich jak zablokowanie jelit Twojego dziecka (niedrożność jelit). Jeśli dziecko jest zdrowe inaczej, on lub ona może być zdiagnozowane z kolką.

leki Gaz-ulga. Dostępne over-the-counter leki Gaz-relief, takich jak simetikon (St. Joseph niemowlę niemowląt “Relief gazowa, niemowląt” Relief Mylicon gazowa, inne) prawdopodobnie nie będzie zrobić wiele, aby złagodzić objawy Twojego dziecka. Leki te są ogólnie uważane za bezpieczne, z wyjątkiem dzieci, które mają podjąć tarczycy leki zastępcze .; Probiotyki. Probiotyki są to substancje, które pomagają utrzymać naturalną równowagę “dobrych” bakterii w przewodzie pokarmowym. Ponieważ dzieci z kolką mogą mieć zaburzenia równowagi tych pomocnych bakterii, naukowcy próbowali zastąpić niektóre z tych probiotyków w wielu badaniach. W szczególności jeden o nazwie Lactobacillus reuteri, znacząco zmniejszył objawy kolki. Jednak wyniki badań zostały zmieszane. Niektóre wykazały korzyści, podczas gdy inni nie znaleźli. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci nie czują, że nie ma wystarczających dowodów, aby zalecić stosowanie probiotyków w leczeniu kolki teraz.

Badania laboratoryjne, rentgenowskie i inne badania diagnostyczne nie są zwykle potrzebne, ale w niejasnych przypadkach pomagają wykluczyć innych schorzeń możliwych przyczyn.

Trzymaj dziecko w pozycji pionowej, jak to możliwe w czasie karmienia. Przerwa często podczas karmienia bekać dziecka. Czasami mniejsze, bardziej częste karmienia są pomocne. Jeśli pacjentka karmi piersią, może pomóc, aby umożliwić dziecku do paszy w jednej piersi, aż będzie prawie pusta przed zmianą stron. Zapewnia to dziecko z bogatą, hindmilk tłuszczowej, potencjalnie bardziej satysfakcjonujące niż zapalniczki, pragnienie gaszenia młodziwo prezent na początku karmienia .; Rozważ zmianę diety, jeśli karmi piersią. dieta karmienie piersią matki może nie odgrywać rolę w objawach kolki dziecka. Jednak w rodzinach z historii alergie, usuwanie potencjalnych alergenów z diety może odkryć nieznaną alergii pokarmowej u dziecka. Jeśli jesteś karmić piersią, lekarz dziecka może sugerować, że próby eliminacji pokarmów najczęściej źródłem alergii – takie jak nabiał, orzeszki ziemne, orzechy, pszenicy, soi i ryb – przez dwa tygodnie, aby sprawdzić, czy objawy twojego dziecka poprawić. Jednak najpierw porozmawiać z lekarzem dziecka przed zmianą diety .; Przełączanie formuły dziecka. Podobnie jak w przypadku karmienia piersią, formuła Twojego dziecka nie jest prawdopodobną przyczyną jego lub jej objawów. Ale zmienia się rodzaj wzoru zwanego hydrolizat mleko modyfikowane dla niemowląt (Similac Pielęgnacja Expert Alimentum, Nutramigen, Pregestimil) może mieć znaczenie, jeśli dziecko jest uczulone na mleko krowie lub ma nietolerancję mleka. Całe białka mleka w tych wzorach są już podzielone, co czyni je łatwiejsze do strawienia. Jeśli alergia lub nietolerancja powodując objawy Twojego dziecka, powinieneś zobaczyć odpowiedź w ciągu dwóch dni zmienia formułę. Jeśli nie ma poprawy, można wrócić do oryginalnego wzoru jak hydrosolate formuła jest znacznie bardziej kosztowne niż standardowej formuły .; Zmiany butelek. Istnieje wiele butelek i sutki, z którego można wybrać. Próbując inny typ butelki lub smoczka może pomóc złagodzić niektóre objawy dziecka. Butelki, które posiadają jednorazowe, Składane torby mogą zmniejszyć ilość powietrza dziecko połyka.

Kolka poprawia na własną rękę, często w wieku 3 miesięcy. Niestety, nie istnieją sprawdzone metody leczenia, które konsekwentnie pomóc każdemu dziecku. Zabiegi, które zostały wypróbowane m.in.

Porozmawiaj z lekarzem dziecka przed podaniem dziecku żadnych leków w leczeniu kolki.

Oferta smoczka. Dla wielu dzieci, ssanie jest kojące. Nawet jeśli jesteś karmienia piersią, to OK, aby zaoferować smoczek uspokoić dziecko .; Trzymaj dziecko. Przytulanie pomaga Niektóre dzieci. Inne spokojnie, kiedy odbywała się ściśle i owinięty w lekkim kocem. Aby dać swoje ramiona przerwę, spróbuj procy dziecka lub innego rodzaju nosidełko. Nie martw się o rozpieszczanie dziecka trzymając niego zbyt wiele .; Trzymaj dziecko w ruchu. Delikatnie kołysać dziecko w ramionach lub w huśtawka dla niemowląt. Skontaktować się z wytycznymi producenta, aby mieć pewność, że huśtawka jest odpowiedni dla wieku dziecka. Połóż dziecko brzuch na kolanach, a następnie kołysać kolana powoli. Wybierz się na spacer z dzieckiem lub zapnij dziecko w foteliku samochodowym dla napędu. Użyj wibracyjny fotelika dla niemowląt lub wibracyjny łóżeczko .; Śpiewaj dziecku. Miękka dostroić może uspokoić dziecko. I nawet jeśli kołysanki nie zatrzymują dziecko płacze, mogą być uspokajający dla Ciebie. Odtwarzana muzyka może pomóc też .; Podkręć szumy. Niektóre dzieci płaczą mniej, gdy słyszą stały szum tła. W przypadku posiadania lub kołysanie dziecka, spróbuj ciągłą “shssss” dźwięk. Włącz wentylator kuchni lub łazience wydechowym, lub odtworzyć taśmę lub CD dźwięków środowiskowych, takich jak fale oceanu, wodospad, delikatnego deszczu lub ludzkiego serca. Czasami tykanie zegara lub metronomu załatwia sprawę .; Użyj delikatnego ciepła lub dotyk. Daj dziecku ciepłą kąpiel. Softly pocierać brzuch dziecka .; Daj dziecku trochę prywatny czas. Jeżeli nic innego nie wydaje się działać, umieścić swoje dziecko w swoim łóżeczku przez pięć do 10 minut.

Testy i diagnostyka

Lekarz opiekujący się dzieckiem, nie może być w stanie naprawić kolki lub sprawiają, że odejdzie wcześniej, ale istnieje wiele sposobów, które można wypróbować, aby uspokoić dziecko.

Nigdy wstrząsnąć dziecka. Jeśli frustracji nad płacz dziecka grozi kipieć, oddać swoje dziecko do innej zaufanej dorosłej. Jeśli jesteś sam ze swoim dzieckiem, umieścić go lub ją w bezpiecznym miejscu, na przykład w łóżeczku .; Jest OK, niech ktoś inny daje sobie przerwę. To stresujące słuchać płaczu dziecka przez dłuższy czas, więc zaplanować czas, kiedy można zrobić sobie przerwę. Ułóż z wyprzedzeniem, aby ktoś pomóc z dzieckiem tak, że można mieć kilka chwil dla siebie.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może być głodne, spróbować karmienia złagodzić fussiness. Te inne strategie żywieniowe mogą pomóc też

Aby uspokoić płaczące dziecko, można spróbować

Leczenia i leków

Zdarza się, że nie będzie w stanie uspokoić dziecko płacze. Co działa dobrze na jeden dzień mogą pogorszyć swoje dziecko na kolejny dzień. Jeśli nerwy uzyskać przetarty, należy pamiętać,

Niektórzy rodzice zgłaszają kojący swoje niemowlęta płaczą z alternatywnych środków, takich jak

Herbaty ziołowe; Ziołowe środki zaradcze, takie jak olej z kopru włoskiego; Leki homeopatyczne; woda z cukrem; Woda zastrzeżenie (mieszanka wody i ziół); Terapia masażem; Chiropraktyka manipulacji; Akupunktura

Styl życia i Home Remedies

Ale żadne alternatywne terapie kolki okazały się być konsekwentnie pomocne. Niektóre z nich mogą być nawet niebezpieczne.

Medycyna alternatywna

Produkty ziołowe i suplementy nie są regulowane w taki sam sposób, że leki są. Mogą one zawierać niespójne ilości określonych składników, lub mogą być zanieczyszczone.

Kilka leki homeopatyczne zawierają niewielkie ilości substancji potencjalnie toksycznych. Nawet coś, co wydaje się nieszkodliwe, takie jak woda z cukrem, może być problem, jeśli powoduje ona swoje dziecko do zaprzestania karmienia prawidłowo.

Przed próbą alternatywnej terapii, porozmawiaj z lekarzem dziecka, aby dowiedzieć się, co jest bezpieczne, a co może być szkodliwe.

Radzenie sobie i pomoc

Dbanie o noworodka, który ma kolki może być męczące i stresujące nawet dla doświadczonych rodziców. Pamiętaj, aby dbać o siebie też. Wskazówki te mogą pomóc

Ważne jest również, aby rozpoznać swoje granice. Jeśli dziecko płacze powoduje utratę kontroli, umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu – takim jak szopki – i przejść do innego pokoju, aby zebrać się. W razie potrzeby skontaktować się z lekarzem, lokalną usługę interwencji kryzysowej lub psychicznego zdrowia linię pomocy dla dodatkowego wsparcia. Nigdy wstrząsnąć dziecka. Wskazówki te dotyczą nie tylko rodziców, ale także do każdej innej osoby, która troszczy się o swoje dziecko.

Dowiedz się więcej o Colic

Więcej o Colic

1

)

Zrób sobie przerwę. Gdy już to zrobisz, co można zwrócić się do małżonka lub partnera lub innej bliskiej osoby przejąć na chwilę. Wykorzystaj nad dzieckiem kontakt z przyjaciółmi i sąsiadami. Nawet godzinę na własną rękę może pomóc odświeżyć cię .; Wyrazić swoje uczucia. To normalne w tej sytuacji rodzice czują się bezradni, przygnębiony, winny czy zły. Zwierzyć się swoim małżonkiem, partnerem lub innym dobrym słuchaczem .; Staraj się trzymać pozytywne. Nie mierzyć sukces jako rodzica, o ile dziecko płacze. Kolka nie jest wynikiem złego rodzicielstwa .; Zadbaj o siebie też. Jedzenia zdrowej żywności. Znajdź czas na ćwiczenia, takie jak energiczny codzienny spacer. Jeśli możesz, snu, gdy dziecko śpi – nawet w ciągu dnia. Unikaj alkoholu i innych narkotyków .; Pamiętaj, że to przejściowe. epizody kolki często poprawić według wieku 3 miesięcy.