Choroba raka piersi

Rak sutka jest nowotwór, który tworzy się w komórkach piersi.

Po raka skóry, raka piersi, jest najczęstszą postacią raka zdiagnozowano u kobiet w Stanach Zjednoczonych.

objawy

Rak piersi może wystąpić zarówno u mężczyzn jak i kobiet, ale jest znacznie bardziej powszechne u kobiet.

Bryła piersi lub zgrubienie, że czuje różni się od otaczających tkanek; Krwawa wydzielina z brodawki sutkowej; Zmiana wielkości, kształtu lub wyglądu z piersi; Zmiany na skórze piersi, takie jak zagłębionego; Nowo odwrócony sutek; Peeling, skalowania i łuszczenie pigmentowego powierzchni skóry otaczającej sutek (otoczki) lub skórę piersi; Zaczerwienienie lub wżery skóry na piersi, jak skórka pomarańczy

Istotne wsparcie świadomości raka piersi i finansowania badań naukowych pomogło poprawić przesiewowych i diagnostycznych i postępów w leczeniu raka piersi. Zachorowań na raka piersi przeżycia wzrosły, a liczba zgonów stale się zmniejsza, co wynika głównie ze względu na liczbę czynników, takich jak wykrywanie wcześniej, nowej indywidualne podejście do leczenia i lepszego zrozumienia tej choroby.

Każda pierś zawiera od 15 do 20 płatów tkanki gruczołowej, ułożonych jak płatki stokrotki. Płaty są dodatkowo podzielone na mniejsze zrazików, które produkują mleko do karmienia piersią. Małe rurki (kanały) przeprowadzenie mleko do zbiornika, który znajduje się tuż pod swoim sutek.

Oznaki i objawy raka piersi mogą obejmować

Będąc kobietą. Kobiety są bardziej niż mężczyźni narażone są na rozwój raka piersi .; Wiekiem. Ryzyko raka piersi wzrasta z wiekiem, jak .; Osobista historia raka piersi. Jeśli miał raka piersi w jednej piersi, masz zwiększone ryzyko zachorowania na raka w drugiej piersi .; Wywiad rodzinny w kierunku raka piersi. Jeżeli twoja matka, siostra lub córka zdiagnozowano raka piersi, zwłaszcza w młodym wieku, ryzyko wystąpienia raka piersi wzrasta. Mimo, że większość osób, u których zdiagnozowano raka piersi nie mają rodziny historii choroby .; Dziedziczone geny, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka. Niektóre mutacje genowe, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi może być przekazywana z rodziców na dzieci. Najczęstsze mutacje genowe dalej BRCA1 i BRCA2. Geny te mogą znacznie zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi i innych nowotworów, ale nie robią raka nieuniknione .; narażenie na promieniowanie. Jeśli otrzymałeś zabiegi promieniowania do piersi jak dziecko lub młodych dorosłych, ryzyko wystąpienia raka piersi wzrasta .; Otyłość. Będąc otyłość zwiększa ryzyko raka piersi .; Rozpoczęciem okresu w młodszym wieku. Przed rozpoczęciem okresu 12 lat zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi .; Począwszy od menopauzy w starszym wieku. Jeśli zaczęło menopauzy w starszym wieku, jesteś bardziej narażone na rozwój raka piersi .; Mając swoje pierwsze dziecko w późniejszym wieku. Kobiety, które rodzą pierwsze dziecko po 35 roku życia mogą mieć zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi .; Uwzględniając nigdy nie była w ciąży. Kobiety, które nigdy nie były w ciąży mają większe ryzyko zachorowania na raka piersi, niż ma to kobiet, które miały jeden lub więcej ciąż .; Pomenopauzalnej terapii hormonalnej. Kobiety, które przyjmują leki hormonalne terapii, które łączą estrogenów i progesteronu w leczeniu objawów menopauzy mają zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi. Ryzyko raka piersi zmniejsza się, gdy kobiety przerywać przyjmowania tych leków .; Picie alkoholu. Picie alkoholu zwiększa ryzyko raka piersi.

Jeśli znajdziesz guzek lub inną zmianę w piersi – nawet jeśli ostatnia mammografia było normalne – umówić się z lekarzem do szybkiej oceny.

Specjaliści zdrowia piersi; Chirurdzy piersi; Lekarze, którzy specjalizują się w testach diagnostycznych, takich jak mammografia (radiologów); Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu raka (onkologów); Lekarze, którzy leczą raka za pomocą promieniowania (onkologów promieniowania); doradców genetycznych; chirurdzy plastyczni

przyczyny

Zmiany w piersi i brodawki mogą być objawem raka piersi. Umów się na spotkanie z lekarzem, jeśli zauważy się coś niezwykłego.

Nie jest jasne, co powoduje raka piersi.

Lekarze wiedzą, że rak piersi występuje, gdy niektóre komórki zaczynają piersi rośnie nienormalnie. Komórki te dzielą się szybciej niż zdrowe komórki są i nadal gromadzą się, tworząc bryłę lub masę. Komórki mogą rozprzestrzeniać się (przerzuty) do swojej piersi do węzłów chłonnych lub innych części ciała.

rak piersi zaczyna się najczęściej z komórkami w przewodach mlecznych produkujących (rak przewodowy inwazyjny). Rak sutka może również rozpocząć w tkance gruczołowej zwanych płatów (inwazyjny rak zrazikowy) lub innych komórek lub tkanek w piersi.

Naukowcy zidentyfikowali hormonalnym, styl życia i czynniki środowiskowe, które mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi. Ale to nie jest jasne, dlaczego niektórzy ludzie, którzy nie mają żadnych czynników ryzyka zachorowania na raka, ale inne osoby z czynnikami ryzyka nigdy nie robić. Jest wielce prawdopodobne, że rak piersi jest spowodowane przez złożoną interakcję genetycznej i środowiska.

Czynniki ryzyka

Lekarze szacują, że tylko 5 do 10 procent przypadków raka sutka są związane z mutacjami genów przekazywane przez pokolenia rodziny.

Zanotować żadnych objawów jesteś doświadcza, nawet jeśli wydają się niezwiązane z powodu zostały zaplanowane mianowania .; Zanotuj kluczowych danych osobowych, w tym takie rzeczy jak ostatnie zmiany życia, czy dużych naprężeń .; Zanotuj rodzinną historią raka. Uwaga żadnych członków rodziny, którzy mieli raka, w tym, jak każdy członek jest związany z was, rodzaj nowotworu, wiek w chwili rozpoznania i czy każda osoba przeżyła .; Lista wszystkich leków, witamin i suplementów, które aktualnie przyjmowanych aktualnie lub ostatnio podjętych .; Zachowaj wszystkie rekordy, które odnoszą się do diagnozowania i leczenia nowotworów. Uporządkuj swoje rekordy w segregatorze lub folder, który można wziąć do spotkań .; Rozważyć podjęcie członka rodziny lub przyjaciela ze sobą. Czasami może to być trudne do przyjęcia wszystkich informacji uzyskanych w trakcie wizyty. Ktoś, kto towarzyszy może pamiętasz coś, czego brakowało lub zapomniałem .; Spisz listę pytań, aby zwrócić się do lekarza.

Konsultacji ze swoim zespołem opieki zdrowotnej

Szereg dziedzicznych zmutowanych genów, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi zostały zidentyfikowane. Najczęściej są rak piersi gen 1 (BRCA1) i raka piersi gen 2 (BRCA2), z których oba znacząco zwiększać ryzyko wystąpienia raka piersi i raka jajnika.

Jaki rodzaj raka piersi mam ?; Co to etap mojego raka ?; Można wyjaśnić mój raport patologii do mnie? Czy mogę mieć kopię dla moich zapisów ?; Czy muszę już więcej testów ?; Jakie są możliwości leczenia dla mnie ?; Jakie są korzyści z każdego leczenia polecacie ?; Jakie są skutki uboczne każdej opcji leczenia ?; Spowoduje leczenie menopauzy ?; Jak każdy zabieg wpływa na moje życie codzienne? Czy mogę kontynuować pracę ?; Czy istnieje jeden zabieg polecacie nad innymi ?; Skąd wiesz, że te zabiegi będą mi korzystać ?; Co polecacie do znajomego lub członka rodziny w mojej sytuacji ?; Jak szybko muszę podjąć decyzję o leczeniu raka ?; Co się dzieje, jeśli nie chcę leczenia raka ?; Jaki będzie koszt leczenia raka ?; Czy mój plan ubezpieczeń pokrywa testy i leczenie ty polecasz ?; Czy mogę starać się o drugą opinię? Czy moje ubezpieczenie pokrywa go ?; Czy są jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę zabrać ze sobą? Jakie strony lub książki polecacie ?; Czy są jakieś badania kliniczne lub nowsze leki, które należy wziąć pod uwagę?

Jeśli masz silną rodzinną historią raka piersi lub innych nowotworów, lekarz może zalecić badanie krwi, aby pomóc zidentyfikować specyficzne mutacje w genach BRCA lub innych, które są przekazywane za pośrednictwem swojej rodziny.

Kiedy po raz pierwszy rozpocząć występują objawy ?; Czy objawy były ciągłe lub sporadyczne ?; Jak poważne są objawy ?; Co, jeśli w ogóle, wydaje się polepszać swoje objawy ?; Co, jeśli w ogóle, pojawia się pogarszać objawy?

Diagnozowanie raka piersi

Rozważmy swojego lekarza o skierowanie do doradcy genetycznego, który może sprawdzić historię zdrowia rodziny. Doradca genetyczny może również omawiać korzyści, ryzyka i ograniczenia testów genetycznych z Tobą i Cię na odpowiednie badania genetyczne.

Czynnikiem ryzyka raka piersi jest coś, co sprawia, że ​​jest bardziej prawdopodobne, dostaniesz raka piersi. Ale o jeden lub nawet kilka czynników ryzyka raka piersi nie musi oznaczać będzie rozwój raka piersi. Wiele kobiet, które zachoruje na raka piersi nie mają żadnych znanych czynników ryzyka inne niż zwykłe będących kobietami.

badanie piersi. Lekarz sprawdzi obie piersi i węzłów chłonnych pod pachą, czując żadnych grudek lub innych nieprawidłowości .; Mammografia. Mammografia jest prześwietlenie piersi. Mammografii są powszechnie używane do wykrywania nowotworów piersi. Jeżeli nieprawidłowość zostanie wykryta na mammografii przesiewowej, lekarz może zalecić mammografii diagnostycznej w celu dalszej oceny tej nieprawidłowości .; USG piersi. Ultradźwięków wykorzystuje fale dźwiękowe w celu wytworzenia obrazu struktur w głębi ciała. USG może pomóc odróżnić stałej masy i torbieli wypełnionej płynem. USG jest często uzyskane w ramach badania nowej bryły .; Usuwanie próbki komórek piersi do badania (biopsja). Próbki z biopsji są wysyłane do laboratorium w celu analizy, gdzie ekspertom ustalić, czy komórki nowotworowe. Próbkę biopsji są analizowane w celu określenia rodzaju komórek związanych z rakiem piersi, agresywność (stopień), raka i tego, czy komórki rakowe mają receptorów hormonów lub innych receptorów, które mogą mieć wpływ na możliwości leczenia .; Piersi obrazowania rezonansu magnetycznego (MRI). Maszyna MRI wykorzystuje magnes i fale radiowe pozwala na tworzenie zdjęć z wnętrza swojej piersi. Przed MRI piersi, otrzymasz zastrzyk barwnik.

Czynniki, które są związane ze zwiększonym ryzykiem raka sutka

Badania krwi, takich jak morfologia krwi; Mammografia z drugiej piersi w poszukiwaniu oznak raka; MRI piersi; Skan kości; Tomografia komputerowa (CT); pozytonowej tomografii emisyjnej (PET) skan

Kobiety z rakiem piersi może mieć spotkania z ich lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak również kilku innych lekarzy i innych pracowników służby zdrowia, w tym

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomoże jak najlepiej wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W przypadku raka piersi, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Usunięcie raka piersi (lumpektomii). Podczas lumpektomii, który można określić jako oszczędzający operacji piersi lub wielu usunięcia guza, chirurg usuwa guza i mały margines otaczających tkanek zdrowych. Lumpektomii jest zazwyczaj zarezerwowane dla mniejszych guzów .; Zdejmowania całej piersi (mastektomii). Mastektomii jest chirurgiczne usunięcie wszystkich tkance piersi. Większość zabiegów mastektomii usunąć wszystkie tkanki piersi – zrazików, przewodów, tkanki tłuszczowej, a niektóre skóry, włącznie z brodawki i otoczki (proste mastektomii) .; W mastektomii oszczędzające skóry, skóra na piersi pozostało nienaruszone, aby poprawić rekonstrukcję i wygląd. W zależności od lokalizacji i wielkości guza, sutek może również być oszczędzone .; Usuwanie ograniczoną liczbę węzłów chłonnych (biopsji węzła wartowniczego). Aby określić, czy nowotwór rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych, chirurg omówi rolę usunięcie węzłów chłonnych, które są pierwszymi, którzy otrzymują drenaż limfatyczny z guzem .; Jeśli nie raka u tych węzłów chłonnych, szansę znalezienia raka w każdym z pozostałych węzłów chłonnych jest niewielki i nie ma innych węzłów trzeba usunąć .; Usuwanie kilku węzłów chłonnych (pachowych węzłów chłonnych). Jeśli nowotwór znajduje się węzeł wartowniczy, chirurg omówi rolę usuwając dodatkowe węzły chłonne w dole pachowym .; Usunięcie obu piersi. Niektóre kobiety z rakiem piersi w jednym może zdecydować się usunąć ich inne (zdrowa) piersi (mastektomia przeciwnej profilaktyczne), jeżeli mają one bardzo zwiększone ryzyko wystąpienia raka w drugiej piersi ze względu na predyspozycje genetyczne lub silnego historii rodziny .; Większość kobiet z rakiem piersi w jednej piersi nigdy nie zachoruje na raka w drugiej piersi. Omów swoje ryzyko zachorowania na raka piersi z lekarzem, a także korzyści i zagrożeń związanych z tą procedurą.

Leczenia i leków

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadać dodatkowe pytania, które mogą pojawić się podczas Państwa wizyty.

Hormony, leki, które blokują wiązania się komórek nowotworowych. Selektywne modulatory receptora estrogenowego (SERM), leki działają przez blokowanie estrogenów od wiązania się z receptorem estrogenów w komórkach nowotworowych, hamowaniu wzrostu nowotworów i do zabijania komórek nowotworowych .; SERM obejmują tamoksyfen, raloksyfen (Evista) i toremifen (Fareston) .; Możliwe skutki uboczne obejmują uderzenia gorąca, nocne poty i suchość pochwy. Bardziej znaczące ryzyko obejmują zakrzepów krwi, udaru, raka macicy i zaćmę .; Leki, które zatrzymują ciało od wytwarzania estrogenu po menopauzie. Zwane inhibitory aromatazy, takie leki blokują działanie enzymu, który przekształca się w organizmie androgenów do estrogenów. Leki te są skuteczne tylko u kobiet po menopauzie .; Inhibitory aromatazy obejmują anastrozol (Arimidex), letrozol (Femara) i eksemestan (Aromasin) .; Efekty uboczne obejmują uderzenia gorąca, nocne poty, suchość pochwy, bóle stawów i mięśni, a także zwiększone ryzyko osteoporozy kości (przerzedzenie) .; Lek, który wpływa na receptory estrogenowe w celu zniszczenia. Lek fulwestrant (Faslodex) blokuje receptory estrogenu na komórki nowotworowe i sygnałów w komórce, aby zniszczyć receptory. Fulwestrant jest stosowany u kobiet po menopauzie. Działania niepożądane, które mogą wystąpić nudności, uderzenia gorąca i ból stawów .; Chirurgia lub leki, aby zatrzymać produkcję hormonów w jajnikach. U kobiet przed menopauzą, chirurgiczne usunięcie jajników lub leków do zatrzymania jajników z podejmowania estrogen może być skuteczną metodą leczenia hormonalnego.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może im dać czas później na pokrycie innych punktów, które mają się zająć. Lekarz może poprosić

Testy i procedury stosowane do diagnozowania raka piersi m.in.

Medycyna alternatywna

Inne badania i procedury mogą być stosowane w zależności od sytuacji.

Gdy lekarz zdiagnozował nowotwór piersi, on lub ona pracuje w celu ustalenia stopnia (etap) swojego raka. Etap nowotwór pomaga określić rokowanie i najlepsze możliwości leczenia.

Trastuzumab (Herceptin). Niektóre nowotwory piersi sprawiają, nadmiernych ilości białka zwanego ludzki receptor czynnika wzrostu 2 (HER2), który pomaga komórki raka piersi rosnąć i przeżyć. Jeśli komórki raka piersi, aby zbyt dużo HER2, trastuzumab może pomóc zablokować białka i powodować komórki rakowe umrzeć. Działania niepożądane mogą obejmować bóle głowy, biegunka i problemy z sercem .; Pertuzumab (Perjeta). Pertuzumab skierowany HER2 i jest dopuszczony do stosowania w raku piersi z przerzutami w połączeniu z trastuzumabem i chemioterapią. To połączenie terapii jest zarezerwowana dla kobiet, które nie otrzymały jeszcze inne leczenie leku przeciwnowotworowego. Skutki uboczne mogą obejmować Pertuzumabu biegunka, utrata włosów i problemy z sercem .; Ado-trastuzumab (Kadcyla). Lek ten łączy trastuzumab z lekiem zabijanie komórek. Gdy kombinacja leków wprowadza do organizmu, trastuzumab pomaga mu odnaleźć komórki nowotworowe, ponieważ pociąga HER2. Lek zabijanie komórek jest następnie zwolniony do komórek nowotworowych. Ado-trastuzumab może być rozwiązaniem dla kobiet z rakiem piersi z przerzutami, którzy już próbowali trastuzumabu i chemioterapii .; Lapatynib (TYKERB®). Lapatynib skierowany HER2 i jest dopuszczony do stosowania w zaawansowanym lub przerzutowym rakiem piersi. Lapatinib mogą być stosowane w połączeniu z chemioterapią lub terapią hormonalną. Potencjalne działania niepożądane obejmują biegunkę, bóle rąk i nóg, nudności i problemy z sercem .; Bewacyzumab (Avastin). Bewacizumab nie jest zatwierdzony do leczenia raka piersi w Stanach Zjednoczonych. Badania sugerują, że chociaż lek ten może pomóc spowolnić rozwój raka piersi, nie wydaje się, aby zwiększyć czas przeżycia.

Radzenie sobie i pomoc

Pełne informacje na temat etapu nowotwór nie może być dostępna dopiero po poddać się operacji raka piersi.

Rak piersi jest zmniejszenie ryzyka dla kobiet o średnim poziomie ryzyka

Testy i procedury stosowane do stadium raka piersi może obejmować

Nie wszystkie kobiety będą potrzebować wszystkich tych testów i procedur. Lekarz wybiera odpowiednie testy oparte na konkretnych okolicznościach i biorąc pod uwagę nowe objawy, jakie mogą wystąpić.

Etapy raka piersi w zakresie od 0 do IV, gdzie 0 wskazuje, że rak jest nieinwazyjny lub wewnątrz przewodów mlecznych. IV stadium raka sutka, zwanej również przerzutowego raka piersi, raka wskazuje, która rozprzestrzenia się na innych częściach ciała.

Dowiedz się więcej na temat raka piersi

Igła rdzeń biopsję używa długą, wydrążoną rurkę, aby pobrać ilość tkanki. Tutaj, biopsja podejrzanej guzek piersi jest wykonywana. Rdzeń jest wysyłane do laboratorium w celu badania.

Lekarz określa swoje możliwości leczenia raka piersi w oparciu o typ raka piersi, jej stadium i stopnia, wielkości, oraz czy komórki nowotworowe są wrażliwe na hormony. Lekarz uważa również ogólny stan zdrowia i własnych preferencji.

Więcej o raku piersi

Większość kobiet poddać się operacji z powodu raka piersi, a także uzyskać dodatkowe leczenie przed lub po operacji, takich jak chemioterapia, terapia hormonalna lub promieniowania.

Istnieje wiele możliwości leczenia raka piersi, a może czujesz się przytłoczony, jak dokonać skomplikowanych decyzji dotyczących leczenia. Zabiegania o drugą opinię od specjalisty w ośrodku piersi piersi lub klinice. Porozmawiaj z innymi kobietami, które borykają się z taką samą decyzję.

Operacje stosowane w leczeniu raka sutka

Zdejmowania całej piersi (mastektomii). Mastektomii jest chirurgiczne usunięcie wszystkich tkance piersi. Większość zabiegów mastektomii usunąć wszystkie tkanki piersi – zrazików, przewodów, tkanki tłuszczowej i skóry, w tym niektórych brodawki i otoczki na proste (mastektomii).

W mastektomii oszczędzające skóry, skóra na piersi pozostało nienaruszone, aby poprawić rekonstrukcję i wygląd. W zależności od lokalizacji i wielkości guza, sutek może być oszczędzone.

Usuwanie ograniczoną liczbę węzłów chłonnych (biopsji węzła wartowniczego). Aby określić, czy nowotwór rozprzestrzenił się do węzłów chłonnych, chirurg omówi rolę usunięcie węzłów chłonnych, które są pierwszymi, którzy otrzymują drenaż limfatyczny z guza.

Jeśli nie raka u tych węzłów chłonnych, szansę znalezienia raka w każdym z pozostałych węzłów chłonnych, jest małe i ma inne węzły muszą być usunięte.

Usunięcie obu piersi. Niektóre kobiety z rakiem piersi w jednym może zdecydować się usunąć ich inne (zdrowa) piersi (mastektomia przeciwnej profilaktyczne), jeżeli mają one bardzo zwiększone ryzyko wystąpienia raka w drugiej piersi ze względu na predyspozycje genetyczne lub silnego historii rodzinnej.

Łagodne ćwiczenia. Jeśli masz ok z lekarzem, należy rozpocząć delikatne ćwiczenia kilka razy w tygodniu i dodać więcej, jeśli czujesz się na siłach. Rozważmy spacery, pływanie, jogę lub tai chi .; Zarządzanie stresem. Przejmij kontrolę nad stresem w codziennym życiu. Spróbuj technik redukcji stresu, takich jak rozluźnienie mięśni, wizualizacji i spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną .; Wyrażanie swoich uczuć. Znajdź aktywność, która pozwala pisać lub omówić swoje emocje, takie jak pisanie w dzienniku, uczestnictwo w grupie wsparcia lub rozmawiać z doradcą.

Większość kobiet z rakiem piersi w jednej piersi nigdy nie zachoruje na raka w drugiej piersi. Omów swoje ryzyko zachorowania na raka piersi z lekarzem, a także korzyści i zagrożeń związanych z tą procedurą.

Powikłania chirurgii raka piersi zależy od procedur wybrać. Operacja niesie ze sobą ryzyko krwawienia i zakażenia.

Dowiedz się, co trzeba wiedzieć na temat raka piersi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat raka piersi, poprosić lekarza o szczegółach swojej raka – status typu, scenę i receptora hormonu. Zapytaj o dobrych źródeł informacji up-to-date na swoich możliwości leczenia .; Wiedząc więcej na temat raka i opcji może pomóc Ci poczuć się pewniej podczas podejmowania decyzji terapeutycznych. Mimo to, niektóre kobiety nie chcą znać szczegóły ich raka. Jeśli tak jest, jak się czujesz, należy poinformować lekarza, że ​​zbyt .; Porozmawiaj z innymi, którzy przeżyli raka piersi. Może okazać się pomocne i zachęcanie do rozmowy innych kobiet z rakiem piersi. Kontakt z American Cancer Society, aby dowiedzieć się o grupach wsparcia w danym obszarze oraz w Internecie .; Znajdź kogoś do rozmowy o swoich uczuciach z. Znajdź przyjaciela lub członka rodziny, który jest dobrym słuchaczem, ani rozmawiać z duchownych członka lub doradcy. Zapytaj swojego lekarza o skierowanie do doradcy lub innego pracownika, który pracuje z przeżyły raka .; Miej przyjaciół i najbliższej rodziny. Twoi przyjaciele i rodzina mogą stanowić kluczową sieć wsparcia dla pacjenta podczas leczenia raka .; Jak zacząć mówić ludziom o swojej diagnozie raka piersi, będziesz prawdopodobnie uzyskać wiele ofert o pomoc. Myśleć z wyprzedzeniem o rzeczach można potrzebuje pomocy z, czy to mając kogoś do rozmowy, jeśli czujesz się niskim lub uzyskanie pomocy przygotowywanie posiłków .; Utrzymanie bliskości z partnerem. W kulturach zachodnich, piersi kobiet są związane z atrakcyjnością kobiecości i seksualności. Z powodu tych postaw, rak piersi może mieć wpływ na obraz samego siebie i obniżają zaufanie intymnych relacji. Porozmawiaj ze swoim partnerem o swoich niepewności i swoich uczuć.

Niektóre kobiety wybierają mieć rekonstrukcji piersi po operacji. Omów swoje możliwości i preferencje z chirurgiem.

Należy rozważyć skierowanie do chirurga plastycznego przed operacją raka piersi. Dostępne opcje mogą obejmować odbudowę z implantów piersi (silikon lub wypełnionego wodą) lub rekonstrukcji przy użyciu własnych tkanek. Operacje te można przeprowadzić w czasie swojego amputacji lub w późniejszym terminie.

Radioterapia wykorzystuje wysokiej mocy wiązki energii, takie jak promieniowanie rentgenowskie, do zabijania komórek nowotworowych. Radioterapia jest zazwyczaj wykonywane przy użyciu dużej maszyny, która ma na promienie energii w organizmie (radioterapii). Ale promieniowanie może być również wykonane poprzez umieszczenie materiału promieniotwórczego wewnątrz ciała (brachyterapia).

Wiązka promieniowania zewnętrznego jest powszechnie stosowany po lumpektomii przypadku wczesnego stadium raka piersi. Lekarze mogą także polecać radioterapii klatki piersiowej po mastektomii dla większych raka piersi lub raka, które rozprzestrzeniły się do węzłów chłonnych.

Skutki uboczne radioterapii to zmęczenie i czerwony, oparzenia słoneczne, jak wysypka, gdzie promieniowanie jest rywali. Tkanka piersi może również pojawić się obrzęk lub bardziej jędrna. Rzadko może wystąpić bardziej poważnych problemów, takich jak uszkodzenie serca lub płuc, lub bardzo rzadko, drugich nowotworów w leczonej okolicy.

Zapytaj swojego lekarza o przesiewowych w kierunku raka piersi. Porozmawiaj z lekarzem, kiedy rozpocząć badania przesiewowe raka piersi egzaminów i testów klinicznych, takich jak piersi i mammografii egzaminów .; Porozmawiaj z lekarzem na temat korzyści i zagrożeń wynikających z badań przesiewowych. Razem, można zdecydować, jakie strategie badań przesiewowych raka piersi są dla Ciebie .; Zapoznanie się z piersi matki przez siebie egzaminu dla świadomości piersi. Kobiety mogą wybrać, aby zapoznać się z ich piersi od czasu do czasu kontroli swoich piersi podczas piersi własny egzamin dla świadomości piersi. Jeśli pojawia się nowa zmiana, grudek lub innych nietypowych objawów w piersiach, porozmawiaj z lekarzem natychmiast .; Świadomość piersi nie może zapobiegać rakowi piersi, ale może to pomoże Ci lepiej zrozumieć zmiany, które normalne piersi ulegają oraz zidentyfikować wszelkie nietypowe objawy podmiotowe i przedmiotowe .; Pić alkohol w umiarkowanych ilościach, jeśli w ogóle. Ograniczenie ilości alkoholu pić mniej niż jeden drink dziennie, jeśli zdecydujesz się pić .; Sprawowania przez większość dni w tygodniu. Cel przez co najmniej 30 minut ćwiczeń przez większość dni tygodnia. Jeśli nie działa ostatnio, zapytać lekarza, czy wszystko jest w porządku i zacząć powoli .; Ogranicz pomenopauzalnej terapii hormonalnej. Skojarzone leczenie hormonem może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat korzyści i zagrożeń związanych z terapią hormonalną .; Niektóre kobiety odczuwają uciążliwe objawy podmiotowe i przedmiotowe w okresie menopauzy, a dla tych kobiet, zwiększone ryzyko raka piersi może być do zaakceptowania w celu złagodzenia objawów menopauzy i objawy .; Aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi, należy wybrać najniższą dawkę terapii hormonalnej możliwe dla najkrótszym czasie .; Utrzymać zdrową wagę. Jeśli waga jest zdrowy, pracować, aby utrzymać tę wagę. Jeśli chcesz schudnąć, należy poprosić lekarza o zdrowych strategii do osiągnięcia tego celu. Zmniejszyć liczbę kalorii jeść każdego dnia i powoli zwiększać ilość ćwiczeń .; Wybierz zdrowej diety. Kobiety, które jedzą śródziemnomorską dietę uzupełnioną extra-virgin oliwy z oliwek i orzechów mieszanych mogą mieć zmniejszone ryzyko zachorowania na raka piersi. Dieta śródziemnomorska skupia się głównie na produktach roślinnych opartych, takich jak owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, rośliny strączkowe i orzechy. Ludzie, którzy śledzą diety śródziemnomorskiej wybierać zdrowe tłuszcze, takie jak oliwa z oliwek, masło i ryby ponad zamiast czerwonego mięsa.

Chemioterapia używa narkotyków do niszczenia komórek nowotworowych. Jeśli rak ma wysokie ryzyko zwrotu lub rozłożenie na innej części ciała, lekarz może zalecić chemioterapii zmniejsza szansę, że rak powtórzy. Jest to znane jako adiuwant chemioterapii ogólnoustrojowej.

Chemioterapia jest czasami podana przed zabiegiem u kobiet z większymi guzami piersi. Celem jest zmniejszenie guza do rozmiaru, który sprawia, że ​​jest łatwiejsze do usunięcia chirurgicznego.

Chemioterapii również stosować u kobiet, których nowotwór już przerzuty do innych części ciała. Chemioterapia może być zalecane, aby spróbować kontrolować raka i zmniejszenia objawów rak jest przyczyną.

Efekty uboczne chemioterapii zależą od leków otrzymywanych. Najczęstsze skutki uboczne to wypadanie włosów, nudności, wymioty, zmęczenie i zwiększone ryzyko rozwoju infekcji. Rzadkie działania niepożądane mogą obejmować przedwczesnej menopauzy, niepłodność (jeżeli przed menopauzą), uszkodzenie serca i nerek, uszkodzenia nerwów, a bardzo rzadko, rak krwi.

Profilaktyczne leki (Chemoprewencja). Leki blokujące estrogen może zmniejszyć ryzyko wystąpienia raka sutka. Opcje obejmują tamoksyfen i raloksyfen (Evista). Inhibitory aromatazy wykazano pewne obiecujące zmniejsza ryzyko wystąpienia raka sutka u kobiet z wysokim ryzykiem .; Leki te niosą ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, dlatego lekarze zarezerwować te leki dla kobiet, które mają bardzo wysokie ryzyko zachorowania na raka piersi. Omów korzyści i ryzyka z lekarzem .; Prewencyjna operacja. Kobiety z bardzo wysokim ryzykiem zachorowania na raka piersi mogą zdecydować się na ich zdrowych piersi chirurgicznie usunięte (mastektomii profilaktyczne). Mogą też mieć ich zdrowe usunięto jajniki (profilaktyczne) wycięcia jajnika zmniejsza ryzyko zarówno raka piersi i raka jajnika.

Terapia hormonalna – być może bardziej poprawnie nazwać hormonalną terapię blokowania – jest często stosowany w leczeniu raka piersi, które są wrażliwe na hormony. Lekarze czasami odnoszą się do tych nowotworów, jak receptora estrogenowego pozytywne (ER) i progesteronu (PR dodatnich receptorów dodatnia) nowotworów.

Terapia hormonalna może być stosowana po operacji lub innych zabiegów, aby zmniejszyć szanse na nowotwór powrocie. Jeśli nowotwór rozprzestrzenił się już, terapia hormonalna może się kurczyć i sterować nim.

Leki, które mogą być stosowane w terapii hormonalnej obejmują

Hormony, leki, które blokują wiązania się komórek nowotworowych. Selektywne modulatory receptora estrogenowego (SERM), leki działają przez blokowanie estrogenów od wiązania się z receptorem estrogenów w komórkach nowotworowych, hamowaniu wzrostu nowotworów i do zabijania komórek nowotworowych.

SERM obejmują tamoksyfen, raloksyfen (Evista) i toremifen (Fareston).

Możliwe skutki uboczne obejmują uderzenia gorąca, nocne poty i suchość pochwy. Bardziej znaczące ryzyko obejmują zakrzepów krwi, udaru, raka macicy i zaćmy.

Leki, które zatrzymują ciało od wytwarzania estrogenu po menopauzie. Zwane inhibitory aromatazy, takie leki blokują działanie enzymu, który przekształca się w organizmie androgenów do estrogenów. Leki te są skuteczne tylko u kobiet po menopauzie.

Inhibitory aromatazy obejmują anastrozol (Arimidex), letrozol (Femara) i eksemestan (Aromasin).

Efekty uboczne obejmują uderzenia gorąca, nocne poty, suchość pochwy, bóle stawów i mięśni, a także zwiększone ryzyko osteoporozy (rozrzedzenie kości).

Ukierunkowane leczenie lekami, atak specyficzne zaburzenia w komórkach nowotworowych. Ukierunkowanych leków stosowanych do leczenia raka sutka

Podczas lumpektomii, chirurg robi nacięcia na tyle duże, aby usunąć guz i margines zdrowej tkanki otaczającej guz. Reszta piersi pozostaje nienaruszona.

Podczas lumpektomii, chirurg robi nacięcia na tyle duże, aby usunąć guz i margines zdrowej tkanki otaczającej guz. Reszta piersi pozostaje nienaruszona.

Prosty mastektomii (z lewej) usuwa tkankę piersi, brodawki, otoczki i skóry, ale nie wszystkie węzły chłonne. Zmodyfikowany rodnik mastektomii (po prawej) usuwa się całe piersi – łącznie z tkanki piersi, skóry, brodawki i brodawki – i większość pachami (pachowych węzłów chłonnych).

Aby określić, czy nowotwór rozprzestrzenił się do pobliskich węzłów chłonnych, lekarze mogą korzystać z biopsji węzła wartowniczego. Lekarze określenia, które prawdopodobnie węzłów chłonnych jako pierwszy stoper do rozprowadzania komórek nowotworowych poprzez wstrzyknięcie barwnika nieszkodliwe lub słabego roztworu radioaktywnego w pobliżu nowotworu. Że węzeł wartowniczy chłonne usuwa się i testuje na komórkach rakowych.

Wiązka promieniowania zewnętrznego stosuje wiązkę o dużej mocy do zabijania komórek nowotworowych. Wiązki promieniowania są precyzyjnie ukierunkowane na raka piersi przy użyciu maszyny, która porusza się wokół ciała.

Brak alternatywnych metod leczenia medycyny okazały się leczyć raka piersi. Ale komplementarne i alternatywne terapie lek może pomóc w radzeniu sobie ze skutkami ubocznymi leczenia w połączeniu z opieką lekarza.

Wiele osób z rakiem piersi na zmęczenie w trakcie i po leczeniu, która może nadal przez wiele lat. W połączeniu z opieki lekarza, komplementarne i alternatywne terapie medycyny może pomóc złagodzić zmęczenie.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat

Diagnoza raka piersi może być przytłaczająca. I właśnie wtedy, gdy starasz się uporać się z szoku i obaw o przyszłość, jesteś proszony o podejmowanie ważnych decyzji dotyczących leczenia.

Każda kobieta znajdzie swój własny sposób radzenia sobie z diagnozą raka piersi. Aż znajdziesz to, co działa dla Ciebie, może to przyczynić się do

Dowiedz się, co trzeba wiedzieć na temat raka piersi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat raka piersi, poprosić lekarza o szczegółach swojej raka – status typu, scenę i receptora hormonu. Zapytaj o dobrych źródeł informacji up-to-date na opcje leczenia.

Wiedząc więcej na temat raka i opcji może pomóc Ci poczuć się pewniej podczas podejmowania decyzji terapeutycznych. Mimo to, niektóre kobiety nie chcą znać szczegóły ich raka. Jeśli tak jest, jak się czujesz, należy poinformować lekarza, że ​​zbyt.

Miej przyjaciół i najbliższej rodziny. Twoi przyjaciele i rodzina mogą stanowić kluczową sieć wsparcia dla pacjenta podczas leczenia nowotworów.

Jak zacząć mówić ludziom o swojej diagnozie raka piersi, będziesz prawdopodobnie uzyskać wiele ofert o pomoc. Myśleć z wyprzedzeniem o rzeczach można potrzebuje pomocy z, czy to mając kogoś do rozmowy, jeśli czujesz się niskim lub uzyskanie pomocy przygotowywania posiłków.

Dokonywanie zmian w swoim codziennym życiu może pomóc zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Spróbuj

Zapytaj swojego lekarza o przesiewowych w kierunku raka piersi. Porozmawiaj z lekarzem, kiedy rozpocząć raka piersi egzaminy i badania przesiewowe, takie jak egzaminów klinicznych piersi i mammografii.

Porozmawiaj z lekarzem na temat korzyści i zagrożeń wynikających z badań przesiewowych. Razem, można zdecydować, jakie strategie badań przesiewowych raka piersi są dla Ciebie.

Zapoznanie się z piersi matki przez siebie egzaminu dla świadomości piersi. Kobiety mogą wybrać, aby zapoznać się z ich piersi od czasu do czasu kontroli swoich piersi podczas piersi własny egzamin dla świadomości piersi. Jeśli pojawia się nowa zmiana, grudek lub innych nietypowych objawów w piersiach, porozmawiaj ze swoim lekarzem jak najszybciej.

Świadomość piersi nie może zapobiegać rakowi piersi, ale może to pomoże Ci lepiej zrozumieć zmiany, które normalne piersi ulegają oraz zidentyfikować wszelkie nietypowe objawy podmiotowe i przedmiotowe.

Ogranicz pomenopauzalnej terapii hormonalnej. Skojarzone leczenie hormonem może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat korzyści i zagrożeń związanych z terapią hormonalną.

Niektóre kobiety odczuwają uciążliwe objawy podmiotowe i przedmiotowe w okresie menopauzy, a dla tych kobiet, zwiększone ryzyko raka piersi może być do zaakceptowania w celu złagodzenia objawów menopauzy i objawy.

To reduce the risk of breast cancer, use the lowest dose of hormone therapy possible for the shortest amount of time.

If your doctor has assessed your family history and other factors and determined that you may have an increased risk of breast cancer, options to reduce your risk include

Preventive medications (chemoprevention). Estrogen-blocking medications may help reduce the risk of breast cancer. Options include tamoxifen and raloxifene (Evista). Aromatase inhibitors have shown some promise in reducing the risk of breast cancer in women with a high risk.

These medications carry a risk of side effects, so doctors reserve these medications for women who have a very high risk of breast cancer. Discuss the benefits and risks with your doctor.

To perform a breast self-exam, use a circling, massaging motion with your fingers. A breast self-exam can help you become familiar with the normal changes in your breasts.

Objawy i leczenie

1

 1

)