chroniczne traumatyczne encefalopatia przyczyny

urazie

Powtarzające się urazy głowy jest prawdopodobnie przyczyną CTE. Piłkarzy były w centrum zainteresowania większości badań CTE.

Wpływ urazu

Jednak sportowcy biorący udział w innych sportach, w tym piłki nożnej, hokeja na lodzie, rugby, boks, zapasy, koszykówka, hokej na trawie, cheerleaderek, siatkówki i lacrosse, mogą wystąpić skutki powtarzających głowy, a także mają wysokie wskaźniki wstrząsu mózgu.

CTE stwierdzono także u ludzi, którzy wielokrotnie Bang głowach ludzi, którzy fizycznie nadużywane, i tych z padaczką, która nie była dobrze kontrolowana. Urazy Blast personelu wojskowego może również spowodować CTE.

Jednak nie wszyscy sportowcy i nie każdy, kto przeżywa powtarzające się kontuzje, w tym personelu wojskowego, dalej rozwijać CTE. Niektóre badania wykazały zwiększoną częstość występowania nie CTE u osób narażonych na powtarzające się urazy głowy.

CTE uważany jest za przyczynę obszary mózgu marnieć (atrofia). Urazy odcinka komórek nerwowych, które prowadzą impulsy elektryczne wpływa na komunikację między komórkami.

Możliwe jest, że osoby o współczynniku rozszerzalności cieplnej mogą wykazywać oznaki inne choroby neurodegeneracyjne, w tym chorobę Alzheimera, stwardnienie zanikowe boczne (ALS) – znana również jako choroba Lou Gehriga – chorobie Parkinsona i otępienie czołowo-skroniowe – znana również jako otępienie czołowo.