Claravis

Izotretynoina nie może być stosowany przez pacjentów płci żeńskiej, które są lub mogą zajść w ciążę. Jest to bardzo duże ryzyko, że poważne wady wrodzone spowoduje, jeśli ciąża wystąpi podczas przyjmowania izotretynoiny. Jeśli ciąża nie występują podczas leczenia pacjentki, która bierze izotretynoiną, izotretynoina należy natychmiast przerwać, a ona powinna zostać skierowana do położnik-ginekolog doświadczenie w toksyczności reprodukcyjnej w celu dalszej oceny i doradztwa. Ze względu na działanie teratogenne izotretynoiny jest, jest dopuszczony do obrotu tylko pod specjalnym ograniczeniem programu dystrybucji o nazwie iPLEDGE (TM). Lekarz przepisujący lek, pacjenta, a apteka musi być zarejestrowana i spełniać wszystkie wymogi iPLEDGE przed podziałem.

Używa Dla Claravis

Klasa terapeutyczna: przeciwtrądzikowe

Klasa chemiczna: retinoidowego

Izotretynoina nie może być stosowany w leczeniu kobiet, które są w stanie mieć dzieci, chyba że inne formy leczenia zostały wypróbowane pierwszy i zawiodły. Izotretynoiną nie należy przyjmować w czasie ciąży, ponieważ powoduje wady wrodzone u ludzi. Jeśli jesteś w stanie mieć dzieci, to jest bardzo ważne, aby przeczytać, zrozumieć i przestrzegać ostrzeżeń ciążowe dla izotretynoiny.

Lek ten jest dostępny tylko w ramach zarejestrowanego programu dystrybucji o nazwie program iPLEDGE ™.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, izotretynoina jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Claravis

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków izotretynoiny u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Lek należy stosować ostrożnie u nastolatków, zwłaszcza tych z problemami kości lub chorób.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność izotretynoiny u osób starszych. Jednak pacjenci w podeszłym wieku mogą mieć większe ryzyko wystąpienia problemów i skutków ubocznych podczas przyjmowania izotretynoiny.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają izotretynoiną. To nie może być specyficzny dla Claravis. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Izotretynoina pochodzi z pacjentem formularza informacyjnego oraz leków przewodnika. Jest bardzo ważne, aby przeczytać i zrozumieć tę informację. Pamiętaj, aby dokładnie zapoznać się z poniższymi instrukcjami i skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Kobiety w wieku rozrodczym muszą zarejestrować się w programie ryzyka ciąży zwanego iPLEDGE ™ w celu otrzymywania ich izotretynoiny recepty w każdym miesiącu. Możesz zarejestrować się w internecie (www.ipledge.com). Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego programu. Jest bardzo ważne, aby zrozumieć i przestrzegać wszystkich wymogów. Nie dostaniesz kolejną receptę chyba postępuj zgodnie z instrukcjami programu.

Izotretynoina nie może być stosowany przez kobiety w wieku rozrodczym, chyba dwie skuteczne metody antykoncepcji (antykoncepcyjne) zostały wykorzystane przez co najmniej 1 miesiąc przed rozpoczęciem leczenia. Antykoncepcji musi być kontynuowane podczas okresu leczenia, która jest do 20 tygodni, w ciągu 1 miesiąca po izotretynoina jest zatrzymany. Bądź pewien, że te informacje omówione z lekarzem.

Jeśli jesteś kobietą, która jest w stanie mieć dzieci, trzeba mieć 2 testy ciążowe przed rozpoczęciem leczenia izotretynoiną, aby upewnić się, że nie jesteś w ciąży. Drugi test ciążowy muszą być podejmowane co najmniej 19 dni po pierwszej próbie, a w ciągu pierwszych 5 dni miesiączki bezpośrednio przed rozpoczęciem leczenia. Ponadto trzeba mieć test ciążowy co miesiąc podczas przyjmowania tego leku i jeden miesiąc po zakończeniu leczenia.

Kapsułki należy połykać w całości popijając pełną szklanką (8 uncji) wody lub innego płynu. Accutane (R) i jego produkty generyczne należy przyjmować z jedzeniem. Absorica (TM) może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia. Nie należy kruszyć, łamać lub żuć kapsułkę.

Bardzo ważne jest, aby przyjmować izotretynoiną tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Jest bardzo ważne, aby nie podzielić tego leku innym osobom ze względu na ryzyko wystąpienia wad wrodzonych i innych poważnych skutków ubocznych.

Absorica ™ kapsułki doustne powinny być podstawione innymi formami izotretynoina (np Accutane®). Różne marki mogą nie działać w ten sam sposób. Jeśli napełniać lekarstwa i to wygląda inaczej, należy skontaktować się z farmaceutą.

Właściwe stosowanie izotretynoiny

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Środki ostrożności podczas korzystania Claravis

Izotretynoina powoduje wady wrodzone u ludzi jeśli są przyjmowane w czasie ciąży. Jeśli podejrzewasz, że może zajść w ciążę, należy przerwać przyjmowanie tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu.

Stosowanie leku podczas ciąży może spowodować bardzo poważne wady wrodzone. Użyj dwóch form skutecznej antykoncepcji na bieżąco z zajściem w ciążę miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie używania tego leku (nawet jeśli lek jest tymczasowo zatrzymany), oraz przez co najmniej jeden miesiąc po zaprzestaniu przyjmowania leku. Najbardziej efektywnych form kontroli urodzeń są hormonalne tabletki antykoncepcyjne, plastry, strzały, pierścienie dopochwowe lub implanty, stanowić IUD, lub wazektomii (dla mężczyzn). Jedną z tych form antykoncepcyjnych powinno być połączone z prezerwatywy, membrany lub nasadki szyjki macicy.

Nie należy przyjmować innych leków bez sprawdzania najpierw z lekarzem. Obejmuje witamin, preparatów ziołowych i na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC. Niektóre leki lub suplementy (np ziele dziurawca) może spowodować, pigułki antykoncepcyjne nie działa tak dobrze.

W ciągu pierwszych 3 tygodni jesteś biorących izotretynoiny, skóra może stać się podrażniona. Ponadto, trądzik może wydawać się jeszcze gorzej, zanim będzie lepiej. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli stan skóry nie poprawi się w ciągu 1 do 2 miesięcy po rozpoczęciu tego leku lub w dowolnym momencie twoja skóra staje się poważne podrażnienia. Pełna poprawa kontynuowane po zaprzestaniu przyjmowania izotretynoiny i może trwać do 6 miesięcy. Lekarz może pomóc w wyborze właściwych produktów do pielęgnacji skóry, aby zmniejszyć suchość skóry i podrażnienia.

Ty lub Twoje dziecko nie może oddawać krew do banku krwi podczas korzystania izotretynoiny lub do 30 dni po zakończeniu kuracji. Ma to na celu zapobieganie ciąży pacjenta od otrzymania krew zawierającą leku.

U niektórych pacjentów, izotretynoina może powodować obniżenie noktowizor. Ten problem może wystąpić nagle. Jeśli to nie nastąpi, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są w stanie dobrze widzieć. Również skontaktować się z lekarzem.

Izotretynoina może powodować suchość oczu. Jeśli Ty lub Twoje dziecko nosić soczewki kontaktowe, oczy mogą być bardziej wrażliwe na nich w czasie stosowania leku izotretynoiną oraz przez okres do 2 tygodni po zakończeniu kuracji. Aby pomóc złagodzić suchość oczu, skontaktować się z lekarzem na temat korzystania smarujący rozwiązania, takie jak sztuczne łzy. Jeśli wystąpi zapalenie oka, skontaktować się z lekarzem od razu.

Claravis Side Effects

Claravis (izotretynoina)

Izotretynoina może powodować suchość jamy ustnej i nosa. Dla chwilowej ulgi suchości w jamie ustnej, korzystanie bez cukru cukierki lub gumy, topi kawałki lodu w ustach lub użyj substytut śliny. Jednakże, jeśli suchość w ustach trwa dłużej niż 2 tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem lub dentysty. Kontynuując suchość jamy ustnej może zwiększać ryzyko wystąpienia chorób zębów, włącznie z próchnicą, choroby dziąseł, i zakażenia grzybem.

Uniknąć prześwietlenia skóry na działanie promieni słonecznych, wiatru lub zimno. Skóra będzie bardziej podatne na oparzenia słoneczne, suchość, podrażnienie lub, zwłaszcza w ciągu pierwszych 2 do 3 tygodniach leczenia. Jednak Ty lub Twoje dziecko nie powinno przerywać stosowania leku, chyba że podrażnienie skóry staje się zbyt ciężkie. Nie używaj sunlamp lub garbowania łóżka.

Aby ułatwić pracę izotretynoiny prawidłowo, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej lub sunblocking płyny ze współczynnikiem ochrony skóry (SPF) co najmniej 15 w regularnych odstępach czasu. Również nosić odzież ochronną i kapelusze.

Izotretynoina może spowodować, że niektóre osoby mają być poruszony, rozdrażnienie lub wyświetlanie innych anormalnych zachowań. Może również spowodować, że niektórzy ludzie mają myśli samobójcze, i tendencje lub stać się bardziej przygnębiony. Jeśli twoje dziecko lub opiekuna wystąpi którykolwiek z tych objawów należy skontaktować się z lekarzem od razu jesteś.

Ten lek może zwiększyć ciśnienie w głowie. Może to zwiększyć ryzyko utraty wzroku lub poważnych zaburzeń mózgowych. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz zły ból głowy, niewyraźne widzenie, zawroty głowy, nudności lub wymioty, lub drgawki.

Ciężkie reakcje skórne mogą wystąpić w przypadku tego leku. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma którykolwiek z poniższych objawów podczas stosowania tego leku: powstawanie pęcherzy, peeling lub rozluźnienie skóry, dreszcze, biegunka, świąd, bóle stawów i mięśni, wysypka, czerwone zmiany chorobowe skóry, często z centrum purpurowe, rany, owrzodzenia lub białe plamy w jamie ustnej lub na wargach lub uczucie zmęczenia lub osłabienia.

Izotretynoina może powodować kości lub mięśni problemy, w tym bóle stawów, bóle mięśni lub sztywność lub trudności w poruszaniu się. Możesz zranić łatwiej podczas szorstkich sportu. Można leczyć wolniej. Jeśli ten lek jest dla dziecka, należy poinformować lekarza, jeśli uważasz, że twoje dziecko nie rozwija się prawidłowo.

Nie należy przyjmować witaminę A lub jakiegokolwiek witaminę zawierający witaminę A podczas stosowania tego leku, chyba, że ​​lekarz zalecił inaczej. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Jest to bardzo ważne, że Ty lub Twoje dziecko nie używać wosku depilacji do usuwania włosów podczas przyjmowania izotretynoiny i przez 6 miesięcy po zatrzymaniu go. Izotretynoina może zwiększyć swoje szanse na blizny z woskowej depilacji.

Jest to bardzo ważne, że Ty lub Twoje dziecko nie ma żadnych zabiegów kosmetycznych, aby wygładzić skórę (np dermabrazja, laserowy) podczas przyjmowania izotretynoiny i przez 6 miesięcy po zatrzymaniu go. Izotretynoina może zwiększyć swoje szanse na blizny z tych procedur.

Ten lek może wpływać na poziom cukru we krwi. Jeśli Ty lub Twoje dziecko choruje na cukrzycę i zauważyć zmiany w wynikach badań krwi lub moczu cukru testów, skontaktować się z lekarzem.

Zapalenie trzustki może wystąpić podczas stosowania tego leku. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból nagły i poważny brzucha, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, gorączka, lub zawroty.

Izotretynoina może spowodować niektórzy ludzie mają problemy ze słuchem, aby w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia ich przyjmowania. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma utratę słuchu, a ciągłe dzwonienie lub brzęczenie lub innego niewyjaśnione szum w uszach.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli masz ból lub tkliwość w górnej części żołądka, bladą stolce, ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółtymi oczami lub skórą. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Należy poinformować lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma brzucha lub ból brzucha, krwawienie z odbytu lub ciężka biegunka. Mogą to być objawy poważnej choroby zwanej choroby zapalnej jelit.

Ten lek obniża liczbę niektórych rodzajów krwinek w organizmie. Z tego powodu, może Ty lub Twoje dziecko krwawi lub infekcje łatwiej. Aby pomóc z tymi problemami, unikać bycia blisko ludzi, którzy są chorzy lub mają infekcje. Często myj ręce. Z dala od szorstkich sportowych lub w innych sytuacjach, gdzie można być posiniaczone, wyciąć, lub rannych. Szczotka i nici zębów łagodnie. Bądź ostrożny używając ostrych przedmiotów, w tym maszynek do golenia i strzyżenia paznokci.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Trądzik doksycyklina, klindamycyna miejscowe, erytromycyna miejscowego, tetracyklina miejscowego, minocyklina, Accutane, tretinoiny miejscowego, izotretynoina, Yaz, Yasmin, Ortho Tri-Cyclen, dapson miejscowego, Retin-A, Epiduo, Adapalene miejscowego, Microgestin Fe 1/20, Vibramycin, Tazorac, TriNessa, Differin, Minocin, Tri-Sprintec, Solodyn, Gildess Fe 1/20