colcrys

Klasa terapeutyczna: moczanowej

Używa Dla Colcrys

Kolchicyna jest również stosowany w leczeniu rzadkiej choroby zwanej rodzinnej gorączki śródziemnomorskiej (FMF) u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat.

Kolchicyny mogą być stosowane na 2 sposoby. Większość ludzi ma niewielkie ilości nią regularnie od dłuższego czasu (miesięcy lub nawet lat), aby zapobiec atakom lub innych poważnych problemów spowodowanych przez stan zapalny. Inni ludzie podejmują duże ilości kolchicyny w krótkim okresie czasu (kilka godzin) tylko wtedy, gdy jest potrzebny lek w leczeniu ataku, jaki dokonuje się. Szansa poważnych skutków ubocznych jest znacznie niższy w przypadku pierwszego (zapobiegawczych), rodzaju leczenia.

Ponieważ niektóre z efektów ubocznych kolchicyny mogą być bardzo poważne, należy omówić z lekarzem na temat korzyści, jakie ten lek może zrobić, jak również ryzyka związanego z jej używania.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Gdy lek został dopuszczony do obrotu w danym zastosowaniu, doświadczenie może wykazać, że jest to również użyteczne dla innych problemów medycznych. Chociaż te zastosowania nie są zawarte w etykietach, kolchicyna jest stosowany w niektórych pacjentów z następujących schorzeń

Jeśli pacjent przyjmuje kolchicyny dla któregokolwiek z tych warunków, mogą stosować następujące informacje

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Przed użyciem Colcrys

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie przeprowadzono w stosunku do wieku skutków kolchicyny dzieci z dna. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność kolchicyny dzieci z FMF. Jednakże, bezpieczeństwa i skuteczności stosowania kolchicyny nie zostało ustalone u dzieci z FMF młodszych niż 4 lat.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność kolchicyny w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami lub wątrobą związane z wiekiem, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących kolchicyny.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku, zmianie niektórych innych leków przyjmowanych lub daje specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają kolchicyny. To nie może być specyficzny dla Colcrys. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go więcej, i nie biorą go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania leku bez sprawdzania najpierw z lekarzem.

Lek ten powinien pochodzić z przewodnikiem leków. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

U pacjentów przyjmujących małe ilości kolchicyny regularnie (profilaktyka)

Dla pacjentów przyjmujących dużą ilość pochodnych kolchicyny, gdy konieczne jest zwolnienie atak

Właściwe stosowanie kolchicyny

Przechowywać zastosowaniem leku do czasu pełnego leczenia, nawet jeśli pacjent poczuje się lepiej po kilku pierwszych dawkach.

Grejpfrutów i soku grejpfrutowego może zwiększać działanie kolchicyny przez zwiększenie ilości leku w organizmie. Nie należy jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas stosowania tego leku.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Środki ostrożności podczas korzystania Colcrys

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jeśli musisz wziąć kolchicyny przez długi czas (leczenie zapobiegawcze), lekarz może chcieć sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Problemy żołądkowe mogą być bardziej prawdopodobne, jeśli pić duże ilości napojów alkoholowych podczas stosowania kolchicyny. Ponadto, picie zbyt dużej ilości alkoholu może zwiększać stężenie kwasu moczowego we krwi. może to zmniejszyć wpływ kolchicyny, gdy jest stosowany w celu zapobiegania atakom dna. Dlatego ludzie, którzy biorą kolchicyny należy uważać, aby ograniczyć ilość alkoholu piją.

U pacjentów przyjmujących małe ilości kolchicyny regularnie (profilaktyka)

Kolchicyny może czasowo obniżyć liczbę białych krwinek we krwi, co zwiększa szanse na zakażenie. Można także zmniejszyć liczbę płytek krwi, które są niezbędne dla prawidłowego krzepnięcia krwi. W takim przypadku istnieją pewne środki ostrożności, które można podjąć, zwłaszcza gdy morfologia krwi jest niski, w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia lub krwawienia

Jeżeli lekarz nie zaleci, aby zwiększyć ilość leku pacjent przyjmuje lub jeśli dopiero zaczynasz ten lek, upewnij się poinformować lekarza od razu, jeśli masz bóle mięśni, tkliwość lub osłabienie.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Colcrys Side Effects

Colcrys (kolchicyna)

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia 06 lat Tablet; FDA zatwierdziła Oral 2009

Dna moczanowa, ostra naproksen, ibuprofen, metyloprednizolonu, Aleve, kolchicyna, indometacyna, Advil, Motrin

Dna moczanowa, Profilaktyka kolchicyny, Mitigare

Rodzinna gorączka śródziemnomorska kolchicyny