colyte

Klasa terapeutyczna: Środki przeczyszczające, hiperosmotycznych

Używa Dla Colyte

Roztwór PEG-elektrolit jest środek przeczyszczający. Działa poprzez spowodowanie, aby mieć biegunkę, aby oczyścić jelita grubego. Czyszczenie okrężnicy pomoże lekarz zobaczyć wnętrze okrężnicy wyraźniej podczas zabiegów kolonoskopii lub innymi.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków roztworu PEG-elektrolitowej w populacji pediatrycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność roztworu PEG-elektrolitowej u osób starszych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na poważne skutki uboczne (na przykład krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego, problemy z oddychaniem), które mogą wymagać ostrożność u pacjentów stosujących ten lek.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem Colyte

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają glikol polietylenowy 3350 i elektrolity. To nie może być specyficzny dla Colyte. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Lekarz może mieć specjalne instrukcje dla Ciebie, w zależności od rodzaju testu masz zamiar mieć. Jeśli nie otrzymali takich instrukcji, lub jeśli ich nie rozumieją, skontaktować się z lekarzem z wyprzedzeniem.

Weź ten lek zgodnie z zaleceniami. W przeciwnym razie, test będziesz mieć może nie działać i mogą być ponownie wykonane.

Lek ten jest wyposażony w podręczniku lekarstw. Musisz przeczytać, zrozumieć i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Najlepiej jest, jeśli nie jeść stałych pokarmów dla 3 do 4 godzin przed zażyciem leku. Nie wolno nic jeść przez 2 godziny przed rozpoczęciem stosowania tego leku. Kiedy pijesz swoją pierwszą dawkę leku, nie należy nic jeść dopiero po zakończeniu pracy z testu.

Można pić czyste ciecze (np, woda, piwo imbir, bezkofeinowa cola, herbata bezkofeinowa, bulion, żelatyna), aż do 2 godzin przed terminem testu. Jednak najpierw sprawdzić się z lekarzem. Nie pije czerwone i purpurowe płynów.

Stosowania leku

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Właściwe stosowanie glikolu polietylenowego 3350 i elektrolitów

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzi, czy ściśle wszelkich problemów lub niepożądanych efektów, które mogą być spowodowane przez ten lek. mogą być potrzebne badania krwi i moczu w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli spadły oddawanie moczu, zawroty głowy, ból głowy i wymioty. Mogą to być objawy utraty zbyt dużej ilości płynów ustrojowych (odwodnienia).

Nie należy przyjmować żadnych leków doustnie w ciągu 1 godziny przed podjęciem PEG i elektrolitów rozwiązania. Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania Colyte

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Przygotowanie jelita erytromycyna, senna, bisakodylu, Dulcolax, Senokot, neomycyna, Fleet Lewatywa, MoviPrep

Zaparcia, Przewlekłe laktulozy, Linzess, Amitiza, Movantik, Relistor, MoviPrep, GoLYTELY, Generlac

Colyte Side Effects

Colyte (glikol polietylenowy 3350 z elektrolitami)

Układ pokarmowy Odkażanie MoviPrep, GoLYTELY z węglem aktywnym, GaviLyte-G, NuLYTELY, węgiel, GaviLyte-N, TriLyte