czynnik krzepnięcia VIIa dożylne

Poważne tętnic i zakrzepicy są związane z zastosowaniem czynnika krzepnięcia VIIa. Pacjenci powinni być poinformowani o ryzyku i znać objawy zakrzepowych i zakrzepowo-zatorowych. Monitorować znaków / objawów zakrzepicy i aktywacji kaskady krzepnięcia.

Używa Dla czynnik krzepnięcia VIIa

Klasa terapeutyczna: hemostatyczne

Czynnik VIIa białko sztucznych wytwarzane replikacji naturalnie występujący aktywowanego czynnika VII (czynnika VIla), w organizmie. Jest on używany do zatrzymania krwawienia urazów u pacjentów z hemofilią, pomagając w krzepnięciu krwi.

Czynnik VIIa ma być udzielona tylko przez lub pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla czynnika krzepnięcia VIIa, dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na czynnik krzepnięcia VIIa lub jakichkolwiek innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność czynnika VIla u dzieci.

Odpowiednich i dobrze kontrolowanych badań nie zostały wykonane w związku z wiekiem do skutków czynnika VIIa u pacjentów geriatrycznych.

Przed użyciem czynnika krzepnięcia VIIa

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania czynnik krzepnięcia VIIa, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Za pomocą czynnika krzepnięcia VIIa każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie czynnika krzepnięcia VIIa. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje czynnik krzepnięcia VIIa. czynnik krzepnięcia VIIa jest podana przez igłę umieszczoną w jednej z żył.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy ściśle podczas przyjmowania czynnik krzepnięcia VIIa, aby upewnić się, że działa prawidłowo. mogą być potrzebne badania krwi w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

czynnik krzepnięcia VIIa może powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz wysypka, swędzenie, kłopoty z oddychaniem, problemy z połykaniem, ani żadnej obrzęk rąk, twarzy, lub usta podczas przyjmowania czynnik krzepnięcia VIIa.

czynnik krzepnięcia VIIa może zwiększyć ryzyko wystąpienia problemów krzepnięcia krwi. Ryzyko jest większe, jeśli masz chorobę takich jak rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego (DIC) lub ciężką chorobą niedokrwienną lub jeśli pacjent przyjmuje niektóre leki krzepnięcia krwi. Należy poinformować lekarza od razu, jeśli masz nagłe lub silne bóle głowy, problemy z widzenia lub mowy, ból w klatce piersiowej, duszność, osłabienie lub drętwienie lub podczas przyjmowania czynnik krzepnięcia VIIa.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Prawidłowe użycie czynnika krzepnięcia VIIa

Niedobór czynnika VII NovoSeven kompleks czynnika IX, Profilnine SD, NovoSeven RT, Proplex® T

Hemofilia A desmopressin, kwas traneksamowy, DDAVP, Advate, Cyklokapron

Hemofilia B BENEFIX, NovoSeven Alprolix kompleks czynnik IX, Profilnine SD

Glanzmanna Choroba czynnik krzepnięcia VIIa

 lub udać się dołączyć do czynnik krzepnięcia VIIa grupy wsparcia, aby połączyć się z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.

Środki ostrożności podczas korzystania czynnik krzepnięcia VIIa

czynnik krzepnięcia VIIa Side Effects

czynnik krzepnięcia VIIa