Decyzje leczenia raka: 5 kroków, które pomogą Ci podjąć decyzję

Współpraca z lekarzem, aby podejmować decyzje o leczeniu raka może czujesz się bardziej pewny siebie, jak rozpocząć leczenie raka. Dowiedz się, jak się zaangażować.

Właśnie zdiagnozowano raka. Twój umysł jest motania. A teraz lekarz chce, aby uporządkować możliwości leczenia raka i pomagają podjąć decyzję w sprawie planu.

Ale w jaki sposób podjąć decyzję w sprawie planu leczenia raka? Oto pięć kroków, aby poprowadzić Cię stając się partnerem lekarza w określaniu i prowadzenie leczenia raka.

Przed wyprawą możliwości leczenia, ustalić pewne podstawowe zasady. Będziesz bardziej komfortowe z wszelkimi decyzjami leczenia raka można zrobić, jeśli ciebie

Zdecyduj, ile chcesz wiedzieć. Podczas gdy większość ludzi chce wiedzieć dokładnie, co ich leczenie, a ich szanse przeżycia, inni nie. Jeśli nie chcesz znać wszystkie szczegóły, należy poinformować lekarza.

Upewnij się poinformować lekarza, jeśli chcesz kogoś, kto może być w stanie pomóc w tym trudnym czasie, aby usłyszeć wiadomości.

Zdecyduj, jak chcesz, aby Twoje decyzje dotyczące leczenia. Możesz chcieć odgrywać wiodącą rolę w procesie podejmowania decyzji. A może chcesz, aby włączyć wszystkie decyzje nad lekarzem. Może również być gdzieś w środku, dzieląc proces decyzyjny z lekarzem.

To może pomóc, aby myśleć o tym, jak już obsługiwane trudnych decyzji w przeszłości. A może to pomóc, aby mieć bliskiego przyjaciela lub członka rodziny na swoje terminy, które pomogą Ci podjąć decyzję.

Zebrane pomocy. Będziesz potrzebować wsparcia w całej leczenia. Pomoc może pochodzić z lekarzem, znajomych i rodziny.

Jeśli nie czują się wspierani w procesie decyzyjnym, grupy kontaktowe, takie jak American Cancer Society, które można umieścić w kontakcie z przeżyły raka, którzy mogą być w stanie pomóc w tym procesie.

To może pomóc, aby zapisać swoje oczekiwania i p zanim spotka się z lekarzem. To może pomóc lepiej wyrazić swoje nadzieje i uczucia na temat leczenia raka.

Podejmowanie decyzji, co chcesz z leczenia może pomóc zawęzić wybór zabiegów. Masz nadzieję na wyleczenie, stabilizacja lub wyłącznie objawów ulgi?

W zależności od typu nowotworu i stadium, Twoje cele leczenia może być

Aby wykonać odpowiednią decyzję leczenia, należy pamiętać, rodzaj raka trzeba, jego etapie, a jakie leczenie opcje są dostępne i na ile prawdopodobne te zabiegi są do pracy w takich warunkach. Porozmawiaj z lekarzem o zaufanych stron internetowych, książek i materiałów edukacyjnych pacjentów na uzupełnienie dyskusji.

terapie nowotworowe są czasami stosowane w połączeniu ze sobą. Na przykład często można powiązać operacji lub promieniowania z chemioterapią. Lekarze często odnosi się do leczenia, które zostało użyte po pierwszym leczeniu w postaci terapii adjuwantowej.

Porównaj korzyści i zagrożeń związanych z różnymi metodami leczenia raka zdecydować, które zabiegi wchodzą w swoich celach. Oceń zabiegi bierzesz pod uwagę w oparciu o zalety i wady każdego z nich.

Niektóre aspekty będziemy chcieli do rozważenia dla każdego leczenia obejmują

Twoje osobiste wartości i cele będzie różnica w jakie zabiegi są najlepsze dla Ciebie. Tylko ty możesz zdecydować, jaki rodzaj leczenia będzie pasować najlepiej w swoim życiu. Ale nie trzeba dokonać wyboru i trzymać się go. Jest bardzo możliwe, że może zmienić zdanie w trakcie leczenia, i to jest w porządku.

Skuteczna komunikacja z lekarzem jest najlepszym sposobem, aby upewnić się, że uzyskanie informacji niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji. Aby komunikować się z lekarzem łatwiej, spróbuj

Nie należy się spodziewać, kiedy lekarz, aby w pełni zrozumieć siebie nawzajem po jednym spotkaniu – może to potrwać kilka rozmów, które zarówno przed, jak czujesz, jeśli jesteś na tej samej stronie.

Jak robisz swoje decyzje dotyczące leczenia z lekarzem, utrzymanie tych rzeczach

Nie musisz mieć leczenia. Niektórzy ludzie nie mają wyboru leczenia w ogóle. Osoby z bardzo zaawansowanymi nowotworami czasami woleliby leczeniu bólu i innych niepożądanych skutków ich rak, aby mogły jak najlepiej wykorzystać czas pozostały one.

Jeśli nie chcesz być traktowany, zawsze można zmienić zdanie. Rezygnację z leczenia nie oznacza będziesz w lewo na własnych – wiele sposobów sterowania występują skutki uboczne.

Jakie leczenie jest dla Ciebie najlepszy? Nie ma 100 procent dobrych lub złych odpowiedzi. Ale jest związany z Twoim planem leczenia może dać większe poczucie bezpieczeństwa i może pozwoli Ci skoncentrować swoją energię na tym, co trzeba zrobić, najczęściej – utrzymanie się zdrowym całego leczenia.

wizyty u lekarza