Dzieciństwo mięsakiem mięśni poprzecznie prążkowanych Leczenie

Rhabdomyosarcoma jest typem mięsaka. Mięsak jest rakiem, tkanek miękkich (takich jak mięśnie), tkanki łącznej (jak ścięgna lub chrząstki) lub kości. Rhabdomyosarcoma zazwyczaj rozpoczyna się w mięśniach, które są dołączone do kości, które pomagają ruch ciała. Rhabdomyosarcoma jest najczęstszym typem mięsaka tkanek miękkich u dzieci. może on rozpocząć się w wielu miejscach w ciele.

Istnieją trzy główne rodzaje mięśniakomięsaka prążkowanego

Patrz następujące podsumowania zabiegów, aby uzyskać więcej informacji na temat mięsaków tkanek miękkich

Wszystko, co zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę nazywa się czynnikiem ryzyka. Uwzględniając czynnik ryzyka nie oznacza, że ​​dostaniesz raka, który nie ma czynników ryzyka nie oznacza, że ​​nie dostaniesz raka. Porozmawiaj z lekarzem pediatrą, jeśli uważasz, że Twoje dziecko może być zagrożone. Czynniki ryzyka obejmują mięśniakomięsaka prążkowanego o następujących chorób dziedzicznych

Dzieci, które miały dużą wagę urodzeniową lub były większe niż oczekiwano w momencie urodzenia mogą mieć zwiększone ryzyko mięśniakomięsaka prążkowanego zarodkowego.

W większości przypadków, mięśniakomięsaka prążkowanego przyczyna nie jest znana.

Objawy mogą być spowodowane u dzieci mięśniakomięsaka prążkowanego lub innych warunków. Objawy, które występują zależy od punktu form raka. Skontaktować się z lekarzem dziecka, jeśli dziecko ma którykolwiek z poniższych

Poniższe testy można stosować procedury

Jeśli te testy pokazują, że może być prążkowany, biopsja jest wykonywana. Biopsja jest usunięcie komórek lub tkanek, dzięki czemu mogą być oglądane pod mikroskopem przez patologa w celu sprawdzenia oznak raka. Ponieważ leczenie zależy od rodzaju mięśniakomięsaka prążkowanego, próbki biopsji powinny być sprawdzane przez patologa, który ma doświadczenie w diagnozowaniu rhabdomyosarcoma.

Jednego z następujących rodzajów biopsji mogą być stosowane

Następujące testy mogą być wykonane z próbki tkanki, która jest usuwana

Rokowanie (szanse na wyleczenie) i możliwości leczenia zależy od następujących

W przypadku pacjentów z nawrotem raka, prognozowania i leczenia zależy od poniższych

Proces stosowany, aby dowiedzieć się, czy nowotwór rozprzestrzenił się w tkance lub inne; części ciała jest nazywana postoju. Ważne jest, aby wiedzieć, na scenie w celu zaplanowania leczenia. Lekarz będzie wykorzystywać wyniki badań diagnostycznych, które pozwalają dowiedzieć się stadium choroby.

Leczenie dzieciństwie mięśniakomięsaka prążkowanego jest na podstawie stopnia i ilości nowotworu, który pozostaje po operacji usunięcia nowotworu. Patolog użyje mikroskopu, aby sprawdzić, w tym tkanki węzłów chłonnych, usuniętych podczas zabiegu chirurgicznego i krawędziach obszarów, w których nowotwór został usunięty. Robi się to w celu sprawdzenia, czy wszystkie komórki nowotworowe pobrano w trakcie zabiegu.

Rak może rozprzestrzeniać się przez tkankę, układ limfatyczny, a krew

Gdy nowotwór rozprzestrzenia się na innej części ciała, to nazywa się przerzutów. Komórki nowotworowe zerwać z którym zaczęli (guza pierwotnego) i podróż przez układ limfatyczny lub krwi.

Z przerzutami nowotworu jest tego samego typu jak na raka pierwotnego nowotworu. Na przykład, jeśli prążkowany rozprzestrzenia się do płuc, komórki raka płuc są w rzeczywistości mięśniakomięsaka prążkowanego komórek. Choroba jest przerzutowy prążkowany, a nie nowotwór płuca.

Dzieciństwo prążkowany rozgrywa się za pomocą trzech różnych sposobów, aby opisać raka

W etapie 1, guz jest dowolny rozmiar, nie rozprzestrzenił się na węzły chłonne, a znajduje się tylko w jednym z następujących miejsc “korzystny”

Mięsakiem mięśni poprzecznie prążkowanych, który tworzy się w miejscu “korzystny” ma lepsze rokowanie. Jeżeli miejsce, gdzie występuje rak nie jest jedną z korzystniejszych miejsc wymienionych powyżej, to mówi się, że “niekorzystne” miejsce.

W etapie 2, rak występuje w “niekorzystnym” miejscu (dowolny jeden obszar, nie ujęte w etapie 1). Nowotwór nie jest większa niż 5 cm i nie rozprzestrzenił się na węzły chłonne.

W etapie 3, nowotwór znajduje się w “niekorzystnym” miejscu (dowolny jeden obszar, nie ujęte w etapie 1) i jedną z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe

W etapie 4, guz może być dowolnej wielkości i raka może rozprzestrzeniać się na sąsiednich węzłów chłonnych. Przerzuty do odległych części ciała, takich jak płuca, szpiku kostnego lub kości.

Raka znaleziono tylko w miejscu, w którym rozpoczęła się i został całkowicie usunięty chirurgicznie. Tkankowych pobranych z krawędzi w których guz został usunięty. Tkankę sprawdzono pod mikroskopem przez patologa i nie znaleziono komórek nowotworowych.

Grupa II dzieli się na grupy IIA, IIB i IIC.

Rak ten został częściowo usunięty z biopsji lub zabiegu chirurgicznego, lecz nie ma nowotworu pozostała, które mogą być widoczne dla oka. Rak nie rozprzestrzenił się do odległych części ciała.

Rak rozprzestrzenił się do odległych części ciała, gdy nowotwór został zdiagnozowany.

W grupie ryzyka opisuje prawdopodobieństwo, że prążkowany powtórzy (wrócić). Każde dziecko traktowane przez mięśniakomięsaka prążkowanego powinni otrzymać chemioterapię w celu zmniejszenia raka szansa powtórzy. Rodzaj przeciwnowotworowego leku, dawki i liczby zabiegów podanych zależy od tego, czy dziecko ma niskiego ryzyka pośredniego ryzyka, lub rhabdomyosarcoma wysokiego ryzyka. Następujące grupy ryzyka są wykorzystywane

Niskiego ryzyka dzieciństwa prążkowany jest jednym z następujących

Średniego ryzyka dzieciństwa prążkowany jest jeden z następujących

Wysokiego ryzyka dzieciństwa prążkowany może być zarodkowy typu lub rodzaju wyrostka. może on rozprzestrzenić się w pobliżu węzłów chłonnych i rozprzestrzeniania się do jednego lub więcej odległych części ciała.

Nawracające dzieciństwa prążkowany jest rak, który nawrót (come back) po tym, jak został potraktowany. Rak może powrócić w tym samym miejscu lub w innych częściach ciała.

Niektóre zabiegi są standardowe (obecnie stosowane leczenie), a niektóre z nich są badane w próbach klinicznych. Leczenia klinicznego jest badanie badania mają pomóc poprawić obecne leczenie lub uzyskać informacje na temat nowych metod leczenia dla pacjentów z chorobą nowotworową. Podczas badań klinicznych wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż leczenie standardowe, nowe leczenie może stać się standardową terapią.

Ponieważ nowotwory u dzieci występuje rzadko, biorących udział w badaniu klinicznym należy rozważyć. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Dlatego, mięśniakomięsak prążkowany, mogą tworzyć wiele różnych części ciała, stosuje się wiele różnych metod leczenia. Leczenie będzie nadzorowana przez onkologa dziecięcego, lekarza, który specjalizuje się w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową. Onkolog pediatryczny współpracuje z innych pracowników służby zdrowia, którzy są ekspertami w leczeniu dzieci z mięśniakomięsaka prążkowanego i którzy specjalizują się w określonych dziedzinach medycyny. Mogą one obejmować następujące specjalistów

Skutki uboczne leczenia raka, które zaczynają się w trakcie lub po zabiegu i kontynuować przez kilka miesięcy lub lat nazywane są późne efekty. Późne efekty leczenia raka dla mięśniakomięsaka prążkowanego mogą obejmować

Niektóre późne skutki mogą być leczone lub kontrolowane. Ważne jest, aby rozmawiać z lekarzami Twojego dziecka na temat leczenia raka może mieć wpływ na dziecko. (Zobacz informację w późnych powikłań leczenia dotyczy Childhood Cancer)

Piersi (usunięcie nowotworu w operacji) jest używany do leczenia dziecięcej mięśniakomięsaka prążkowanego. Rodzaj zabiegu nazywa szerokie miejscowe wycięcie jest często wykonywana. Szeroki miejscowe wycięcie jest usunięcie guza i niektóre tkanki wokół niego, w tym węzłów chłonnych. mogą być potrzebne Druga operacja w celu usunięcia wszystkich raka. Czy operacja jest wykonywana i rodzaju operacji odbywa się w zależności od następujących

W większości dzieci z mięsaka prążkowanokomórkowego, to nie jest możliwe usunięcie wszystkich guza chirurgicznie.

Rhabdomyosarcoma może tworzyć w wielu różnych miejscach w organizmie, a operacja będzie różny dla każdej witryny. Operacja w leczeniu mięsaka prążkowanokomórkowego oka lub genitaliów jest zwykle wykonanie biopsji. Chemioterapia, radioterapia, a czasami, może być podawany przed zabiegiem, aby zmniejszyć duże guzy.

Nawet jeżeli lekarz usuwa wszystkie nowotwory, które można zobaczyć w czasie operacji, pacjenci będą chemioterapii po operacji, aby zabić komórki rakowe, które są po lewej stronie. radioterapia mogą być podane. Leczenie podaje się po operacji, w celu zmniejszenia ryzyka, że ​​rak wróci nazywa terapii adjuwantowej.

Radioterapia jest leczeniem nowotworu, który korzysta z wysokiej energii promieniowania X lub innych rodzajów promieniowania do zabijania komórek nowotworowych lub powstrzymać ich od uprawy. Istnieją dwa rodzaje radioterapii

Rodzaj i ilość radioterapii i kiedy to jest uzależnione od wieku dziecka, rodzaju mięśniakomięsaka prążkowanego, gdzie w organizmie zaczęła guz, ile guza pozostał po zabiegu, i czy istnieje nowotworu w okolicznych węzłach chłonnych ,

Chemioterapia jest leczenie raka, który wykorzystuje leków do zatrzymania wzrostu komórek nowotworowych, poprzez zabijanie komórek lub zatrzymanie ich podziału. Po chemioterapii przyjmuje się doustnie lub dożylnie lub mięśni, leki dostają się do krwiobiegu i może osiągnąć komórki nowotworowe w całym ciele (chemioterapii systemowej). Po chemioterapii jest umieszczony bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego, narządu lub jamy ciała, takich jak brzuch, leki głównie komórek nowotworowych w tych obszarach (chemoterapia regionalnych). Połączenie chemioterapii jest leczenie za pomocą więcej niż jeden lek przeciwnowotworowy. Sposób, w jaki chemioterapii jest uzależnione od rodzaju i stadium raka leczonych.

Każde dziecko traktowane przez mięśniakomięsaka prążkowanego powinni otrzymać chemioterapię, aby zmniejszyć ryzyko raka powtórzy. Rodzaj przeciwnowotworowego leku, dawki i liczby zabiegów podanych zależy od tego, czy dziecko ma niskiego ryzyka pośredniego ryzyka, lub rhabdomyosarcoma wysokiego ryzyka.

rhabdomyosarcoma

Ta sekcja opisuje podsumowanie zabiegi, które są badane w badaniach klinicznych. Może nie wspominając badane każdy nowy zabieg. Informacja o badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

chemioterapii o wysokiej dawce z przeszczepem komórek macierzystych sposobem daje wysokich dawek chemioterapii i zastępując komórki krwi -forming niszczone przez działanie na raka. Niedojrzałe komórki macierzyste (komórki krwi), są usuwane z krwi lub szpiku kostnego od pacjenta lub dawcy są zamrażane i przechowywane. Po zakończeniu chemioterapii, przechowywane komórki macierzyste rozmraża się i zwrócona do ciała pacjenta poprzez wlew. Te reinfused komórek macierzystych rosną do (i przywracania) krwinek w organizmie.

Immunoterapii leczenie, które korzysta z systemu immunologicznego pacjenta do walki z rakiem. Substancje wprowadzone przez organizm lub wykonane w laboratorium są wykorzystywane w celu zwiększenia, bezpośredni, lub przywrócić naturalne mechanizmy obronne organizmu przed rakiem. Ten rodzaj leczenia raka jest również nazywane terapią biologiczną lub Biotherapy.

Terapia celowana jest zabiegiem, który używa narkotyków lub innych substancji w celu zidentyfikowania i specyficzne komórki rakowe atakują bez szkody dla zdrowych komórek. Inhibitorem mTOR jest rodzajem terapii celowanej, który blokuje białko zaangażowanych w podział komórki zwane mTOR. Zablokowanie działania tego białka może prowadzić komórkom nowotworowym dzielenie i zapobiec nowych naczyń krwionośnych w powstawaniu nowotworu.

Dla niektórych pacjentów biorących udział w badaniu klinicznym może być najlepszym wyborem leczenia. Badania kliniczne są częścią procesu badań nad rakiem. Badania kliniczne są wykonywane, aby dowiedzieć się, czy nowe metody leczenia raka są bezpieczne i skuteczne lub lepsze niż leczenie standardowe.

Wiele z dzisiejszych standardowych metod leczenia raka są oparte na wcześniejszych badaniach klinicznych. Pacjenci biorący udział w badaniu klinicznym mogą otrzymywać standardowe leczenie lub być jednym z pierwszych, aby otrzymać nowe leczenie.

Pacjenci, którzy biorą udział w badaniach klinicznych także pomóc poprawić sposób rak będzie traktowana w przyszłości. Nawet jeśli badania kliniczne nie prowadzą do nowych, skutecznych metod leczenia, często odpowiedzi na ważne pytania i pomóc przenieść badania do przodu.

Niektóre badania kliniczne obejmują jedynie pacjentów, którzy nie otrzymali jeszcze leczenia. Inne zabiegi testowe badania dla pacjentów, u których nowotwór nie lepsi. Istnieją również badania kliniczne, że testowanie nowych sposobów, aby zatrzymać raka powtarzaniu (wraca) lub zmniejszyć skutki uboczne leczenia nowotworów.

Badania kliniczne odbywają się w wielu częściach kraju. Zobacz sekcję Opcje leczenia, który podąża za linkami do badań klinicznych prądu leczenia. Zostały one pobrane ze szczegóły badań klinicznych.

Niektóre z tych testów, które zostały dokonane w celu zdiagnozowania raka lub dowiedzieć się stadium nowotworu może być powtórzony. Niektóre testy zostaną powtórzone, aby zobaczyć, jak dobrze leczenia działa. Decyzje o tym, czy kontynuować, zmienić lub przerwać leczenie może opierać się na wynikach tych badań.

Niektóre z tych testów nadal będą wykonywane od czasu do czasu, po zakończeniu leczenia. Wyniki tych badań mogą pokazać, jeśli stan dziecka uległ zmianie lub jeśli nowotwór powtarzały (wrócić). Testy te są czasami nazywane testy następcze lub kontrolne.

Leczenie u dzieci mięśniakomięsaka prążkowanego często obejmuje zabiegi chirurgiczne, radioterapię i chemioterapię. Kolejność, w jakiej te zabiegi są podane w zależności od miejsca w organizmie nowotwór zaczął, wielkość nowotworu, typ nowotworu, i czy przerzutów do węzłów chłonnych lub innych części ciała. Zobacz leczeniu sekcji Przegląd Wariant tego podsumowania Więcej informacji na temat chirurgii, radioterapii i chemioterapii stosowanej w leczeniu dzieci z mięśniakomięsaka prążkowanego.

Rhabdomyosarcoma mózgu i głowy i szyi

Rhabdomyosarcoma ramion lub nóg

Rhabdomyosarcoma klatki piersiowej, brzucha i miednicy,

Rhabdomyosarcoma nerki

Rhabdomyosarcoma pęcherza moczowego i prostaty

Rhabdomyosarcoma obszaru koło jąder

Rhabdomyosarcoma sromu, pochwy, macicy i jajnika

przerzutowego prążkowany

Leczenie są też miejsca, w którym najpierw formuje guza.

Poniższy leczenie jest badany pod kątem mięśniakomięsaka prążkowanego

wcześniej nieleczonych prążkowany dzieciństwa.

Możliwości leczenia nawracającego dzieciństwa mięśniakomięsaka prążkowanego są na podstawie wielu czynników, w tym, gdzie w organizmie nowotwór wrócił, jaki rodzaj zabiegu pacjent miał wcześniej i potrzeb danego dziecka. Leczenie może obejmować jeden lub więcej z następujących

o charakterze powtarzającym prążkowany dzieciństwa.

Dzieciństwo prążkowany, zobacz następujące

Niniejsze podsumowanie informacji Rak ma aktualne informacje o leczeniu mięśniakomięsaka prążkowanego dzieciństwa. To ma na celu informowanie i pomóc pacjentom, rodzin i opiekunów.

Redakcja Pediatric leczenia.

Badanie kliniczne jest badanie odpowiedzieć na pytanie naukowe, takie jak to, czy jeden zabieg jest lepszy od drugiego. Próby są oparte na dotychczasowych badaniach i co zostało nauczył się w laboratorium. Każda próba odpowiedzi na określone pytania naukowe w celu znalezienia nowych, lepszych sposobów, aby pomóc chorym na raka. Podczas badań klinicznych leczenia, zbierane są informacje na temat wpływu nowego sposobu leczenia i jak to działa. Jeżeli badanie kliniczne wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż obecnie używany, nowy leczenia może stać się “standard”. Pacjenci mogą chcę myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Pediatric Leczenie Redakcja. Dzieciństwo mięsakiem mięśni poprzecznie prążkowanych leczenia. Bethesda, MD: / rodzaje / tkanek miękkich, mięsaki / pacjenta / prążkowany-leczeniem. , [PMID: 26389279]