inhibitor anhydrazy węglanowej (droga pokarmowa, trasa pozajelitowe) opis i nazwy firmowe

Inhibitory anhydrazy węglanowej stosuje się w leczeniu jaskry. Acetazolamid jest również stosowany jako środek przeciwdrgawkowy kontrolować pewne drgawki w leczeniu padaczki. To jest czasami stosowany w celu zapobiegania lub zmniejszenia pewne zmiany w alpinistów, którzy wspiąć się na dużych wysokościach oraz w leczeniu innych warunków określonych przez lekarza.

Leki te są dostępne tylko na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania inhibitorów anhydrazy węglanowej u dzieci z zastosowania w innych grupach wiekowych, leki te nie powinny powodować różne skutki uboczne lub problemów u dzieci niż u dorosłych robią.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych dorosłych. Chociaż nie ma konkretnych informacji porównaniu stosowania inhibitorów anhydrazy węglanowej w podeszłym wieku z zastosowania w innych grupach wiekowych, leki te nie powinny powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych niż oni u młodszych dorosłych.

Tablet, kapsułki, o przedłużonym uwalnianiu

Inhibitory anhydrazy węglanowej nie było badane u kobiet w ciąży. Jednak badania na zwierzętach wykazały, że inhibitory anhydrazy węglanowej powodować wady wrodzone. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić, czy lekarz wie, jeśli jesteś w ciąży lub jeśli może zajść w ciążę.

alergie

Inhibitory anhydrazy węglanowej mogą przenikać do mleka matki. Leki te nie są zalecane w okresie karmienia piersią, ponieważ mogą one powodować niepożądane skutki u niemowląt piersią. Może to być konieczne, aby użyć innego leku lub przerwanie karmienia piersią w trakcie leczenia. Bądź pewien, że zostało to uzgodnione z lekarzem.

Pediatryczny

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

geriatryczna

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Innych problemów medycznych

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Dawkowanie

Przyjmować tego leku tylko zgodnie z zaleceniami. Nie bierz go więcej i nie biorą go częściej niż lekarz nakazał. W tym celu może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych bez zwiększania skuteczności tego leku.

Ten lek może być przyjmowany z posiłkiem, aby zmniejszyć ryzyko rozstroju żołądka. Jednakże, jeśli rozstrój żołądka (nudności lub wymioty) nadal, skontaktować się z lekarzem.

Ten lek może powodować wzrost ilości moczu lub w częstości oddawania moczu. Jeśli w dalszym ciągu przyjmować lek codziennie, efekty te powinny zmniejszyć lub zatrzymać. Aby utrzymać wzrost moczu z wpływające na nocny sen

Jednak najlepiej jest zaplanować dawki lub dawki zgodnie z harmonogramem, który będzie przynajmniej wpłynąć osobistych działań i snu. Zapytaj pracownikowi służby zdrowia, które pomogą Ci zaplanować najlepszy czas brać ten lek.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nieodebrane Dawka

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Przechowywanie

Ten lek może spowodować niektórzy ludzie odczuwać senność, zawroty głowy, lightheaded lub bardziej zmęczony niż są normalnie. Upewnij się, że wiesz, w jaki sposób reagują na ten lek, zanim dysk, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

Ważne jest, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Lekarz może chcieć robić pewne testy aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo lub aby sprawdzić, czy niektóre działania niepożądane mogą mieć miejsce bez Twojej wiedzy.

Ten lek może powodować utratę potasu z organizmu. Aby temu zapobiec, lekarz może chcieć jeść ani pić żywności, które mają wysoką zawartość potasu (np pomarańczy lub innych soków owoców cytrusowych) lub podjąć uzupełnienie potasu. Jest bardzo ważne, aby przestrzegać tych wskazówek. Również ważne jest, aby nie zmienić swoją dietę na własną rękę. To jest ważniejsze, jeśli już jesteś na specjalnej diecie (jak w przypadku cukrzycy) lub jeśli pacjent przyjmuje suplement potasu. Dodatkowo potasu może nie być konieczne, a w niektórych przypadkach, zbyt duża potasu może być szkodliwe.

W przypadku pacjentów z cukrzycą

Lekarz może zalecić, aby zwiększyć ilość płynów pić podczas przyjmowania tego leku. Jest tak aby zapobiec kamieni nerkowych. Nie należy jednak zwiększyć ilość płynów pić bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Dla pacjentów przyjmujących acetazolamide jako przeciwdrgawkowego

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Również skontaktować się z lekarzem jeśli masz jakiekolwiek zmiany w widzeniu (zwłaszcza problemy z widząc odleglejszych obiektów), gdy po raz pierwszy rozpocząć zastosowaniem leku.

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.