kalcyferol

Witaminy są związkami, które trzeba mieć na rzecz wzrostu i zdrowia. Są one potrzebne tylko w małych ilościach i są dostępne w żywności, które można jeść. Witamina D niezbędne dla mocnych kości i zębów jest.

Używa Dla kalcyferol

Niedobór witaminy D może prowadzić do stanu zwanego krzywica, zwłaszcza u dzieci, w której kości i zęby są słabe. U dorosłych może powodować stan zwany osteomalacji, w której stracił wapnia z kości, dzięki czemu stają się one słabe. Lekarz może leczyć te problemy poprzez przepisywanie witaminy D dla Ciebie. Witamina D jest także czasami stosowana do leczenia innych chorób, w których wapń nie jest właściwie używane przez organizm.

Ergokalcyferol jest formą witaminy D stosowane w suplementach witaminowych.

Niektóre warunki mogą zwiększyć zapotrzebowanie na witaminę D. Należą

Dodatkowo, osoby i niemowlęta karmione piersią, którym brak ekspozycji na światło słoneczne, a także ciemnoskórych osobników, mogą być bardziej narażone na niedobór witaminy D. Zwiększone zapotrzebowanie na witaminy D powinny być określone przez pracownika służby zdrowia.

Alfakalcydol, kalcyfediol, kalcytriol, a dihydrotachysterol są formami witaminy D stosowane w leczeniu hipokalcemii (brak wapnia w krwi). Alfakalcydol, kalcyfediol i kalcytriol są również stosowane w leczeniu niektórych rodzajów chorób kości, które mogą wystąpić z chorobą nerek u pacjentów poddawanych dializie.

Twierdzi, że witamina D jest skuteczny w leczeniu zapalenia stawów i zapobiegania krótkowzroczność lub nerwowych problemów nie zostało wykazane. Niektórzy pacjenci z łuszczycą może korzystać z suplementów witaminowych D, jednak kontrolowane badania nie zostały przeprowadzone.

Iniekcji witaminy D jest określone przez lub pod nadzorem specjalisty opieki zdrowotnej. Niektóre atuty ergokalcyferol i wszystkie atuty alfakalcydol, kalcyfediol, kalcytriolu i dihydrotachysterol są dostępne tylko na receptę lekarza. Inne atuty ergokalcyferol są dostępne bez recepty. Jednak może to być dobry pomysł, aby skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia przed podjęciem witaminy D na własną rękę. Mając duże ilości przez długi okres czasu może powodować poważne działania niepożądane.

Znaczenie diety

Dla dobrego zdrowia, ważne jest, aby jeść zrównoważonej i zróżnicowanej diety. Postępuj ostrożnie dowolny program dietetyczny Twój pracownik służby zdrowia może zalecić. Dla konkretnej diety witaminy i / lub potrzeb mineralnych, należy zwrócić się do pracownika służby zdrowia o listę odpowiednich pokarmów. Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającej ilości witamin i / lub minerałów w diecie, można zdecydować się na uzupełnienie diety.

Witamina D występuje naturalnie tylko w rybach i olejach rybich wątroby. Jednakże, jest również w mleku (witamina D-wzmocniony). Gotowania nie ma wpływu na witaminę D w żywności. Witamina D jest czasem nazywana “witaminą słońca”, ponieważ jest on produkowany w skórze, gdy są wystawione na działanie promieni słonecznych. Jeśli jeść zrównoważonej diety i wydostać się na zewnątrz w słońcu co najmniej 1,5 do 2 godzin w tygodniu, powinny być coraz wszystkie witaminy D trzeba.

Witaminy sam nie zastąpi dobrej diety i nie zapewni energię. Twój organizm potrzebuje również inne substancje znajdujące się w żywności, takich jak białka, minerałów, węglowodanów i tłuszczu. Witaminy sami często nie mogą pracować bez obecności innych pokarmów. Na przykład, potrzebne jest gruby tak, że witamina D może być wchłonięte przez ciało.

Dzienna dawka witaminy D potrzebny jest określony na kilka różnych sposobów.

W przeszłości RDA i RNI witaminy D zostały wyrażone w jednostkach (U). Termin ten został zastąpiony mikrogramów (mcg) witaminy D.

Normalne codzienne Zalecane spożycie w mcg i urządzenia są ogólnie zdefiniowane następująco

Zapamiętaj

Jeśli pacjent przyjmuje suplement diety bez recepty, należy uważnie przeczytać i stosować się do zaleceń na etykiecie. Do tych dodatków dodaje należy uznać

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Problemy dzieci, które nie zostały zgłoszone w spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych. Niektóre badania wykazały, że dzieci, które są całkowicie karmione piersią, zwłaszcza z ciemnoskórych matek, i trochę ekspozycji na światło słoneczne może być narażone na niedobór witaminy D. Twój pracownik służby zdrowia może przepisać witaminę / mineralny, który zawiera witaminy D. Niektóre niemowlęta mogą być wrażliwe na nawet niewielkie ilości alfakalcydol, kalcyfediol, kalcytriolu, dihydrotachysterol lub ergokalcyferol. Ponadto, dzieci mogą wykazują spowolnionego wzrostu po otrzymaniu dużych dawek alfakalcydol, kalcytriol, kalcyfediol, dihydrotachysterol lub ergokalcyferol przez długi czas.

Badania nad dokserkalcyferol lub parykalcytolu zostały przeprowadzone tylko u pacjentów dorosłych i nie ma konkretnych informacji, porównując wykorzystanie dokserkalcyferol lub parykalcytolu u dzieci z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Problemy osób starszych nie donoszono o spożyciu normalnych dziennych ilościach zalecanych. Badania wykazały, że osoby starsze mogą mieć niższy poziom witaminy D we krwi niż młodszych osób dorosłych, zwłaszcza tych, którzy mają mało ekspozycji na światło słoneczne. Twój pracownik służby zdrowia może zalecić wziąć witaminę, która zawiera witaminę D.

Jest to szczególnie ważne, że pacjent otrzymuje wystarczającej ilości witaminy D, jeśli zajdzie w ciążę i że nadal otrzymywać odpowiednie ilości witamin całej ciąży. Zdrowego wzrostu i rozwoju płodu zależy na stabilnej podaży składników odżywczych od matki.

Może trzeba witaminy D, jeśli są ściśle wegetariańska (wegańskie wegetariańskie) i / lub mają niewielką ekspozycję na światło słoneczne i nie pić D wzbogacone mleko witaminy.

Biorąc za dużo alfakalcydol, kalcyfediol, kalcytriol, dihydrotachysterol lub ergokalcyferol może być szkodliwe dla płodu. Biorąc więcej niż pracowników służby zdrowia zalecił może spowodować, że dziecko będzie bardziej czuły niż zwykle, aby jego skutków, może powodować problemy z gruczołu zwaną przytarczyc, i może powodować wady serca dziecka.

Dokserkalcyferol lub parykalcytol nie były badane u kobiet w ciąży. Jednak badania na zwierzętach wykazały, że parykalcytol powoduje problemy u noworodków. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić, czy lekarz wie, jeśli jesteś w ciąży lub jeśli może zajść w ciążę.

Jest to szczególnie ważne, aby otrzymywać odpowiednie ilości witamin, dzięki czemu dziecko będzie również uzyskać witaminy potrzebne do prawidłowego wzrostu. Niemowlęta, które są całkowicie karmione piersią i mają małą ekspozycję na słońce może wymagać suplementacja witaminy D. Biorąc jednak duże ilości suplement diety podczas karmienia piersią może być szkodliwe dla matki i / lub dziecka i należy ich unikać.

Tylko niewielkie ilości alfakalcydol, kalcyfediol, kalcytriolu lub dihydrotachysterol przenikać do mleka matki, a kwoty te nie zostały zgłoszone powodować problemy u niemowląt piersią.

Przed użyciem kalcyferol

Nie wiadomo, czy dokserkalciferol lub parikalcitol przechodzi do mleka. Bądź pewien, że omawiane ryzyko i korzyści wynikające z suplementu z lekarzem.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie suplementów diety w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają witaminę D i związki pokrewne. To nie może być specyficzny dla kalcyferol. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Do stosowania jako suplement diety

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dla osób biorących doustnej postaci ciekłej to suplement diety

Prawidłowe użycie witaminy D i związków pokrewnych

Podczas stosowania leku alfakalcydol, kalcyfediol, kalcytriol, dihydrotachysterol, dokserkalcyferol lub parykalcytolu Twój pracownik służby zdrowia może chcieć, aby przestrzegać specjalnej diety lub przyjmować suplement wapnia. Należy postępować zgodnie z instrukcjami starannie. Jeśli jesteś już suplementów wapnia lub jakiegokolwiek leku zawierającego wapń, upewnij się, że pracownik służby zdrowia wie.

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Do stosowania jako suplement diety: jeśli pominąć suplementów diety dla jednego lub kilku dni nie ma powodu do niepokoju, gdyż to zabiera trochę czasu dla swojego ciała, by stać się poważnie o niskiej zawartości witamin. Jeśli jednak pracownik służby zdrowia zaleca, aby podjąć to suplement diety, staram się pamiętać, aby zabrać go zgodnie z zaleceniami na co dzień.

Jeśli pacjent przyjmuje lek z powodów innych niż jako suplement diety i pominięcia dawki i schematu dawkowania jest

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania kalcyferol

Kalcyferol Side Effects

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Dla osób przyjmujących witaminę D bez recepty

Jeśli pacjent przyjmuje lek z powodów innych niż jako suplement diety, lekarz powinien sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się, że nie powoduje niepożądanych efektów.

Nie należy przyjmować bez recepty (over-the-counter [OTC]) Lek lub suplement diety, który zawiera wapń, fosfor lub witaminy D, podczas gdy pacjent przyjmuje którykolwiek z tych suplementów diety, chyba że pacjent został poinformowany, aby to zrobić przez pracownika służby zdrowia , Dodatkowy wapnia, fosforu lub witaminy D może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych.

Nie należy przyjmować leki zobojętniające lub inne leki zawierające magnez podczas przyjmowania któregokolwiek z tych leków. Przyjmowanie tych leków jednocześnie może powodować działania niepożądane.

Wraz z jego potrzebnych efektów, suplement diety może powodować działania niepożądane. Alfakalcydol, kalcyfediol, kalcytriol, dihydrotachysterol i ergokalcyferol zazwyczaj nie powoduje żadnych skutków ubocznych, gdy podjęte zgodnie z zaleceniami. Jednakże, przy dużych ilościach przez okres czasu może spowodować pewne niepożądane efekty, które mogą być poważne.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.