karisoprodolu oraz aspirynę

Używa Dla karisoprodol i aspiryny

Klasa terapeutyczna: mięśni szkieletowych Relaxant, o działaniu ośrodkowym / salicylan, Aspiryna Combination

Farmakologiczna Klasa: NLPZ

Przed użyciem karisoprodolu i aspiryny

Klasa chemiczna: salicylan, Aspiryna

Carisoprodol jest zwiotczających mięśnie szkieletowe. Działa na ośrodkowy układ nerwowy (OUN), do rozluźnienia mięśni. Aspiryna jest środek przeciwzapalny, który jest często stosowany w leczeniu bólu i gorączki.

karisoprodolu i aspiryna jest dostępny tylko na receptę lekarza ..

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla karisoprodol i aspiryny, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na karisoprodol i aspiryny lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków kombinacji karisoprodolu i aspiryny u dzieci poniżej 16 roku życia. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Odpowiednie badania nie zostały przeprowadzone w związku z wiekiem do skutków Soma® związku u pacjentów geriatrycznych. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone.

Prawidłowe użycie karisoprodol i aspiryny

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków karisoprodol i kombinacja aspiryny u pacjentów geriatrycznych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami lub wątrobą związane z wiekiem, co może wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących skojarzone karisoprodolu i aspiryny.

Badania sugerują, że lek ten może zmieniać produkcję mleka lub kompozycję. Jeśli alternatywą dla tego leku nie jest wymagane, należy monitorować niemowlęta do skutków ubocznych i odpowiednie spożycie mleka.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas robienia karisoprodolu i aspiryny, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie carisoprodol i aspiryny w dowolnym z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie carisoprodol i aspiryny któregokolwiek z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie karisoprodolu i aspiryny któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie karisoprodolu i aspiryny z którymkolwiek z poniższych może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często używasz karisoprodolu i aspiryny, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na wykorzystanie karisoprodol i aspiryny. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Weź karisoprodolu i aspiryny tylko zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Jeśli karisoprodolu i aspiryna jest regularnie iw dużych ilościach podjęte, może stać się zwyczaj formowania (powodując uzależnienie psychiczne i fizyczne).

Dawka carisoprodolu i aspiryny będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki karisoprodol i aspiryny. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki karisoprodol i aspiryny, należy przyjąć ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić karisoprodolu i aspiryna działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów ..

Środki ostrożności podczas korzystania z karisoprodolu i aspiryny

karisoprodolu i aspiryna może spowodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy, senność lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi, niż są normalnie. Unikaj jazdy, obsługa maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi.

karisoprodolu i aspiryna doda na działanie alkoholu i innych leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (które sprawiają, że senności lub zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi). Niektóre przykłady OUN są leki przeciwhistaminowe lub lek na katar sienny, alergie lub przeziębienia; środki uspokajające, środki uspokajające lub medycyny śpi; recepty medycyna bólu lub narkotyków; lek na drgawki lub barbituranami lub anestezjologii, w tym niektóre środki znieczulające stomatologicznych. Przed podjęciem któregokolwiek z powyższych podczas przyjmowania karisoprodolu i aspiryny sprawdzić u lekarza lub dentysty.

Nie należy przerywać stosowania karisoprodolu i aspiryny nagle bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Może trzeba będzie powoli zmniejszać dawkę przed zatrzymaniem go całkowicie.

karisoprodolu i aspiryna może spowodować krwawienie w żołądku lub jelitach. Ten problem może wystąpić bez objawów ostrzegawczych. Jest to bardziej prawdopodobne, jeśli pacjent miał wrzód żołądka w przeszłości, jeśli pijesz alkohol regularnie, jeśli ponad 60 lat, są w złym stanie zdrowia, lub używasz niektóre inne leki (takie jak rozcieńczalnik krwi lub niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi Lek prozapalny [NLPZ]).

karisoprodolu i aspiryna może również spowodować poważne typ reakcji alergicznej zwany wstrząs anafilaktyczny. Chociaż występuje rzadko, to może występować częściej u pacjentów uczulonych na aspirynę lub któregokolwiek z niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Anafilaksja może stanowić zagrożenie dla życia i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Najpoważniejsze objawy tej reakcji jest bardzo szybki i nieregularny oddech, z trudem łapiąc oddech, świszczący oddech, lub omdlenia. Inne objawy mogą obejmować zmiany w kolorze skóry twarzy, bardzo szybki, ale nieregularne bicie serca lub impuls; wyodrębnienie takie jak obrzęki na skórze, a także obrzęk lub obrzęk powiek i wokół oczu. W przypadku wystąpienia tych efektów, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz.

Korzystanie karisoprodolu i aspiryny w późnym okresie ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

Jeśli twój stan nie poprawia lub pogarsza się, skontaktować się z lekarzem. Nie używaj karisoprodolu i aspiryny przez okres dłuższy niż 2 do 3 tygodni (od 14 do 21 dni) w leczeniu bólu, chyba że lekarz zaleci.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

karisoprodolu i aspiryna Side Effects

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

aspiryna / karisoprodolu

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

CSA Harmonogram 4 Niektóre potencjalne nadużycia

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Skurcze mięśni cyklobenzaprinu, Soma, baklofen, Flexeril, diazepam, tyzanidyny, Valium, metokarbamolu, Robaxin, Zanaflex, karisoprodolu, metaxalone

Ból mięśni paracetamol, Tylenol, naproksen, ibuprofen, diklofenak, Voltaren, Paracetamol, Aleve, Advil, Motrin, Naprosyn