klobetazolu (miejscowe trasy aplikacji) opis i nazwy firmowe

Klobetazolu miejscowego jest używany, aby pomóc złagodzić zaczerwienienie, świąd, obrzęk lub inne dolegliwości spowodowane przez choroby skóry. Rozwiązaniem są wykorzystywane do problemów skóry głowy, pianka stosowana jest na łagodną do umiarkowanej łuszczycy plackowatej, krem, balsam, i są wykorzystywane do rozpylania umiarkowaną lub ciężką postacią łuszczycy plackowatej, a pianka i szampon są wykorzystywane do umiarkowanej do ciężkiej łuszczycy skóry głowy. Lek ten jest kortykosteroid (medycyna kortyzon lub podobny steryd).

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Kanadyjski Marka

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność klobetazolu miejscowego kremu, pianki, żelu, maści lub roztworu głowy u dzieci w wieku 12 lat i starszych. Jednak ze względu na toksyczność tego leku jest, to należy stosować z dużą ostrożnością. Dzieci mogą absorbować duże ilości przez skórę, co może spowodować poważne skutki uboczne. Jeśli dziecko jest za pomocą tego leku, zgodnie z zaleceniami lekarza bardzo ostrożnie. Bezpieczeństwo i skuteczność nie zostały ustalone u dzieci w wieku poniżej 12 lat oraz wykorzystanie klobetazolu miejscowego kremu, pianki, żelu, maści lub roztworu głowy nie jest zalecane. Bezpieczeństwo i skuteczność klobetazolu miejscowego balsam, szampon, lub sprayu nie zostało ustalone u dzieci, a ich stosowanie nie jest zalecane.

Krem, maść, żel / Jelly; Spray; Rozwiązanie; Piana, zmiękczający krem, balsam, szampon

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność klobetazolu miejscowego w podeszłym wieku. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na niepożądane skutki, które mogą wymagać ostrożność u pacjentów otrzymujących klobetazolu miejscowo krem.

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

alergie

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Pediatryczny

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

geriatryczna

Ciąża

Karmienie piersią

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Interakcje

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Inne interakcje

Jest bardzo ważne, aby stosować ten lek zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy używać go więcej, nie należy używać go częściej, i nie używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. W tym celu mogą powodować niepożądane skutki uboczne lub podrażnienie skóry.

Innych problemów medycznych

Ten lek jest tylko do stosowania na skórę. Nie dostać się do oczu, nosa, jamy ustnej lub pochwy. Nie używaj go na obszarach skóry, które mają nacięcia, zadrapania lub oparzenia. Jeśli robi się na tych obszarach, spłukać natychmiast wodą.

Aby pomóc rozjaśnić skórę lub problemy ze skórą głowy całkowicie, to jest bardzo ważne, aby utrzymać zastosowaniem leku dla pełnego czasu leczenia. Nie przegap żadnych dawek.

Lek powinien być stosowany tylko w przypadku chorób skóry, że lekarz jest leczeniem. Przed użyciem innych warunkach skontaktować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli uważasz, że zakażenie skóry mogą być obecne. Ten lek nie powinien być stosowany w leczeniu niektórych rodzajów zakażeń skóry lub stanów, takich jak poparzenia.

Nie należy stosować leku na twarzy, pachwinie lub pod pachami, lub ścieńczenie skóry, jeśli nie jest to zalecane przez lekarza.

Aby użyć kremu, pianki, żelu, balsamu, maści lub sprayu

Aby użyć pianki, rozwiązanie głowy lub szampon

Lek ten jest wyposażony w informacyjnym pacjenta wkładki. Przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w wkładki ostrożnie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Dawkowanie

W przypadku pominięcia dawki leku, należy zastosować ją jak najszybciej. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania.

Nieodebrane Dawka

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Przechowywać puszkę pianki w temperaturze pokojowej, z dala od ciepła i bezpośredniego światła. Nie przechowywać leku wewnątrz samochodu, gdzie może być narażony na działanie wysokich temperatur. Sciskać otwory w pojemniku lub wyrzucić go do ognia, a nawet wtedy, gdy pojemnik jest pusty.

Przechowywać krem ​​Temovate® E w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce. Chronić przed mrozem.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka w regularnych wizyt ewentualnych niepożądanych skutków, które mogą być spowodowane przez ten lek.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Użycie zbyt wiele tego leku lub używania go przez długi czas może zwiększać ryzyko wystąpienia problemów z gruczołów nadnerczy. Ryzyko jest większe w przypadku dzieci i pacjentów, którzy używają dużej ilości przez długi czas. Porozmawiaj z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma więcej niż jeden z tych objawów podczas stosowania tego leku: niewyraźne widzenie, zawroty głowy lub omdlenia, szybkim, nieregularnych lub kołatanie serca, zwiększone pragnienie lub oddawanie moczu, drażliwość, lub nietypowe zmęczenie lub osłabienie.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma wysypkę skórną, palenie, pieczenie, obrzęk lub podrażnienie na skórze.

Upewnij się, że lekarz wie, że używasz kremu lub żelu klobetazolu. Być może trzeba przestać zastosowaniem leku przez kilka dni, zanim po operacji.

Nie stosować razem z innymi klobetazolu miejscowo leki zawierające kortykosteroidy, takie jak betametazon, hydrokortyzon, triamcynolon, Cortaid® lub Lotrisone®. Korzystanie z tych leków razem mogą powodować poważne działania niepożądane.

Nie należy używać kosmetyków i innych produktów do pielęgnacji skóry na obszarach poddanych.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Przechowywanie