klonidyna

Klonidyna obniża ciśnienie krwi poprzez zmniejszenie poziomów niektórych substancji chemicznych we krwi. To pozwala naczyń krwionośnych, a serce bić wolniej i łatwo.

Marka Catapres klonidyny jest stosowany w leczeniu nadciśnienia (podwyższone ciśnienie krwi). Marka Kapvay stosuje się do leczenia zaburzenia nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD).

Klonidyna czasami podawać razem z innymi lekami.

Zanim zastosuje się klonidyna, należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje choroba serca lub ciężka choroba wieńcowa, zaburzenia rytmu serca, powolne bicie serca, niskie ciśnienie krwi, przebyty zawał serca lub udaru mózgu, choroby nerek lub jeśli kiedykolwiek miał alergiczne reakcja na Catapres TTS system transdermalny skóry.

Nie należy przyjmować leku, jeśli jesteś uczulony na klonidyny.

Aby upewnić się, klonidyna jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroby serca lub ciężka choroba wieńcowa

zaburzenia rytmu serca, wolne bicie serca

niskie ciśnienie krwi, czy historia czarów omdlenia

przebyty zawał serca lub udaru mózgu

pheochromocytoma (guz nadnercza)

choroba nerek; lub

Jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na Catapres TTS plastra na skórę.

Starsze osoby mogą być bardziej wrażliwe na działanie tego leku.

Nie wiadomo, czy lek będzie zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę podczas stosowania klonidyny.

Klonidyna mogą przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka karmi piersią dziecko.

Catapres nie zostało zatwierdzone do użytku przez osoby w wieku poniżej 18 lat. Nie poddawaj Kapvay do dziecka w wieku poniżej 6 lat.

Weź klonidyna dokładnie tak, jak został przepisany. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Klonidyna jest zazwyczaj rano i przed snem. Jeśli wziąć różne dawki tego leku w każdym czasie dozowania, może być najlepiej wziąć większą dawkę przed snem.

Klonidyna może być przyjmowany z jedzeniem lub bez jedzenia.

Nie należy stosować dwie formy klonidyny w tym samym czasie. Lek ten jest również dostępny w postaci plastra przezskórnego noszone na skórze.

Nie należy kruszyć, żuć lub przerwy tabletki o przedłużonym uwalnianiu. Połknąć w całości. Należy poinformować lekarza, jeśli masz problemy z połykaniem tabletek.

Jeśli potrzebujesz operacji, należy poinformować chirurga z wyprzedzeniem, że używasz klonidyny. Może trzeba będzie zaprzestać stosowania leku przez krótki czas.

Nie należy przerywać stosowania klonidyny nagle, czy można mieć nieprzyjemne objawy odstawienia. Zapytaj lekarza, jak bezpiecznie zaprzestać stosowania leku.

Zadzwoń do lekarza, jeśli jesteś chory na wymioty. Długotrwałej choroby może utrudnić organizmu do wchłaniania leku, co może prowadzić do wystąpienia objawów odstawiennych. Jest to szczególnie ważne dla dziecka biorąc klonidyny.

Jeśli pacjent jest leczony na nadciśnienie tętnicze, nadal używać tego leku, nawet jeśli czuje się dobrze. Wysokie ciśnienie krwi często nie ma objawów. Być może trzeba użyć ciśnienia krwi leków przez resztę swojego życia.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci, ciepła i światła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarską lub zadzwoń linię Poison pomocy na 1-800-222-1222.

Objawy przedawkowania mogą być niebezpiecznie wysokie ciśnienie krwi (silny ból głowy, uderzając w szyi lub uszu, nosa, z lęku, bólu w klatce piersiowej, duszność), a następnie niskie ciśnienie krwi (uczucie jak można zemdleć). Inne objawy przedawkowania mogą obejmować uczucie zimna, skrajne osłabienie lub senność, słaby i płytki oddech, wskazać uczniom, omdlenia, lub zajęcia (drgawki).

Należy unikać picia alkoholu. Może to zwiększyć pewne skutki uboczne klonidyny.

Klonidyna może upośledzać myślenie lub reakcje. Należy unikać prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, dopóki nie wiemy, jak ten lek ma wpływ. Zawroty głowy lub senność może spowodować poważne upadki lub inne wypadki.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na klonidyny: uli; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz

silny ból w klatce piersiowej, duszność, nieregularne bicie serca

bardzo powolne tętno

silne bóle głowy, uderzając w szyję lub uszy, niewyraźne widzenie

krwotok z nosa

lęk, dezorientacja; lub

uczucie pustki w głowie, jak można zemdleć.

Poważne działania niepożądane mogą być bardziej prawdopodobne u osób starszych.

Wspólne klonidyna działania niepożądane mogą obejmować

senność, zawroty głowy

uczucie zmęczenia lub drażliwość

suchość w ustach, utrata apetytu

zaparcie

suchość oczu, soczewki kontaktowe dyskomfort; lub

problemy ze snem (bezsenność), koszmary.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Stosowanie leku z innymi lekami, które sprawiają, że senny może pogorszyć ten efekt. Zapytaj lekarza przed podjęciem klonidyna z pigułki spania, narkotyczne leki przeciwbólowe, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Należy poinformować lekarza o wszystkich swoich aktualnych leków i wszelkie rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania, zwłaszcza

inne leki ciśnienia krwi lub serca

lekiem przeciwdepresyjnym; lub

jakikolwiek inny lek zawierający klonidyny.

Ta lista nie jest kompletna. Inne leki mogą wchodzić w interakcje z klonidyna, w tym na receptę i ponad-the-counter leków, witamin i preparatów ziołowych. Nie wszystkie możliwe interakcje są wymienione w niniejszym przewodniku leków.

Wersja: 9.01. Przejrzano dnia: 23.03.2016, 11:46:35.