klozaryl: Zastosowania, dawkowanie, skutki uboczne i ostrzeżenia

Czym jest Klozaril?

Klozaril stosuje się w leczeniu poważnych schizofrenię, lub w celu zmniejszenia ryzyka samobójczych u osób chorych na schizofrenię lub podobnych schorzeń.

Klozaril jest dostępny tylko z certyfikowanego apteki w ramach specjalnego programu. Musisz być zarejestrowany w programie i wyrazić zgodę na poddanie częste badania krwi.

Nie należy przyjmować klozaryl jeśli kiedykolwiek wystąpiła ciężka infekcja lub ciężka reakcja alergiczna podczas stosowania tego leku. mogą wystąpić poważne, a niekiedy śmiertelne zakażenia w trakcie leczenia.

Ważna informacja

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz objawy infekcji (nagłe osłabienie lub złe samopoczucie, gorączka, ból gardła).

Klozaril może spowodować poważne zawroty głowy, powolne bicie serca, omdlenia czy drgawki. Nie należy przyjmować większej dawki leku niż zalecana.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz bóle w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, fruwające w klatce piersiowej, lub jeśli masz ochotę możesz zemdleć.

Klozaril nie jest dopuszczony do stosowania w warunkach psychotycznych związanych z otępieniem. Klozapina może zwiększać ryzyko zgonu u starszych dorosłych z warunków związanych z demencją.

Przed zastosowaniem leku

Klozaril jest dostępny tylko z certyfikowanego apteki w ramach specjalnego programu.

Nie należy przyjmować klozaryl jeśli kiedykolwiek wystąpiła ciężka infekcja lub ciężka reakcja alergiczna podczas stosowania tego leku.

Klozaril nie jest dopuszczony do stosowania w warunkach psychotycznych związanych z otępieniem. Klozapina może zwiększać ryzyko zgonu u starszych dorosłych z warunków związanych z demencją.

Aby upewnić się, Klozaril jest bezpieczna dla pacjenta, należy poinformować lekarza, jeśli masz

choroby serca, wysokie ciśnienie krwi lub przebyty zawał serca lub udaru mózgu (w tym “mini-udar”)

osobistej lub rodzinnej historii zespołem wydłużonego QT

równowagi elektrolitowej (takie jak niski poziom potasu lub magnezu we krwi)

historia drgawek, uraz głowy lub guza mózgu

cukrzyca lub czynniki ryzyka, takie jak nadwaga lub z wywiadem rodzinnym w kierunku cukrzycy

wysoki poziom cholesterolu lub trójglicerydów

niedrożność jelita, nazywany porażenie jelita

choroba wątroby lub nerek

powiększenie gruczołu krokowego lub oddawanie moczu problemy

jaskra

jeśli są niedożywione i odwodnione; lub

jeśli palisz.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka jest w ciąży lub planuje zajść w ciążę w trakcie leczenia. Leków przeciwpsychotycznych w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży może powodować problemy w noworodka, takich jak objawy odstawienia, problemy z oddychaniem, problemy z karmieniem, fussiness, drżenia, i wiotkich lub sztywnych mięśni. Jednak mogą wystąpić objawy odstawienia lub inne problemy, jeśli przerywać stosowania leku w okresie ciąży. Jeśli ciążę podczas klozaryl, nie przerywać bez konsultacji z lekarzem.

Klozapina może przenikać do mleka matki i może zaszkodzić dziecku opieki. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku klozaryl.

Weź klozaryl dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na etykiecie recepty. Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze rezultaty. Nie należy przyjmować leku w większych lub mniejszych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane.

Jak należy stosować klozaryl?

Klozaril można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Klozaril może obniżyć krwinek, które pomagają w zwalczaniu zakażeń, zwłaszcza u kobiet i osób starszych oraz u osób niedożywionych lub mają poważne problemy zdrowotne. To może sprawić, że łatwiej jest rozwijać poważne lub zagrażające życiu zakażenia. Twoja krew będzie musiał być badane częściej. Twoje przyszłe zabiegi mogą być opóźnione na podstawie wyników tych testów.

Jeśli potrzebujesz operacji, należy poinformować chirurga z wyprzedzeniem, że używasz klozaryl. Może trzeba będzie zaprzestać stosowania leku przez krótki czas.

Nie należy przerywać stosowania klozaryl nagle lub może mieć nieprzyjemne objawy odstawienia. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o zwężająca dawkę.

Klozaril może mieć długotrwały wpływ na organizm. Może być konieczne częste badania lekarskie w krótkim czasie po zaprzestaniu stosowania leku.

Przechowywać w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Przyjmować pominiętej dawki, jeśli to jest prawie czas na kolejną dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Jeśli zauważysz biorąc klozaryl dłużej niż 2 dni z rzędu, skontaktować się z lekarzem przed zażyciem go ponownie.

Klozaril może spowodować poważne zawroty głowy, powolne bicie serca, omdlenia czy drgawki. Nie należy przyjmować większej dawki leku niż zalecana. Bądź ostrożny, jeśli podczas jazdy, czy wszystko, co potrzebne jest, aby być czujnym. Unikaj zbyt szybko z pozycji siedzącej lub leżącej, lub mogą wystąpić zawroty głowy. Wstawaj powoli i uspokoić się, aby uniknąć upadku.

Należy unikać picia alkoholu. Może zwiększyć niektóre skutki uboczne klozaryl.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli masz objawy reakcji alergicznej na klozaryl: pokrzywka, ból skóry, wysypka, która rozprzestrzenia się i powoduje powstawanie pęcherzy i łuszczenie; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

mogą wystąpić poważne, a niekiedy śmiertelne zakażenia podczas leczenia klozapina. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli masz objawy zakażenia, takie jak: nagłe osłabienie lub złego samopoczucia; gorączka, obrzęk węzłów chłonnych, ból gardła, objawy grypopodobne; lub owrzodzenia jamy ustnej, zaczerwienienie lub obrzęk dziąseł i trudności w połykaniu.

Co się stanie, jeśli pominięcia dawki?

Wysokie dawki lub długotrwałe stosowanie klozapiny może spowodować poważne zaburzenia ruchu, które nie mogą być odwracalne. Objawy tej choroby to niekontrolowane ruchy mięśni warg, języka, oczy, twarz, ręce lub nogi. Im dłużej brać klozaryl, tym bardziej prawdopodobne jest to, aby stworzyć poważne zaburzenia ruchu. Ryzyko to efekt uboczny jest wyższe u kobiet i osób starszych.

Co się stanie, jeśli przedawkowania?

Również skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz

ból głowy z bólem w klatce piersiowej i silnych zawrotów głowy, bicie bicie serca lub trzepotanie w klatce piersiowej

Czego należy unikać podczas robienia klozaryl?

światło-headed uczucie, jak można zemdleć

nagły kaszel, przyspieszony oddech, odkrztuszanie krwi

ciasne uczucie na szyi lub żuchwy, skurcze lub niekontrolowane ruchy oczu, warg, języka, twarzy, ramion lub nóg

Klozaryl skutki uboczne

zajęcie (black-out lub drgawki)

obrzęk, szybki przyrost masy ciała, niewiele lub nie oddawanie moczu

ciężka reakcja układu nerwowego – bardzo sztywna (sztywne) mięśni, wysoka gorączka, pocenie się, dezorientacja, szybkie lub nierówne bicie serca, drżenie, uczucie jak można zemdleć

wysoki poziom cukru we krwi – zwiększone pragnienie, zwiększone oddawanie moczu, głód, suchość w ustach, owocowy zapach oddech, senność, suchość skóry, zaburzenia widzenia, utrata masy ciała; lub

objawy stanu zapalnego w organizmie – łagodne zasinienie lub krwawienie, ciężkie mrowienie lub drętwienie, osłabienie mięśni, bóle brzucha, żółtaczka (zażółcenie skóry lub oczu), ból w klatce piersiowej, nowe lub pogorszenie kaszel, trudności w oddychaniu.

Wspólne klozaryl działania niepożądane mogą obejmować

przybranie na wadze

drżenie, zawroty głowy, uczucie wirowania

bóle głowy, senność

szybkie bicie serca

nudności, zaparcia

suchość w ustach lub zwiększone wydzielanie śliny

rozmazany obraz; lub

zwiększona potliwość.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne dla rządu w rządowym-1088.

Zwykła dawka dla dorosłych schizofrenii

Dawka początkowa: 12,5 mg doustnie raz lub dwa razy dziennie; Miareczkowanie i konserwacja: Może zwiększać całkowitej dawki dobowej w krokach po 25 mg do 50 mg na dobę w dawce docelowej 300 mg do 450 mg na dobę (podawana w dawkach podzielonych) do końca tygodnia 2. Kolejne zwiększanie dawki może odbywać się w przyrosty do 100 mg raz lub dwa razy w tygodniu .; Maksymalna dawka: 900 mg dziennie; Komentarze; -The Bezwzględna liczba neutrofili (ANC) musi być 2000 / mm3 lub większej i WBC 3500 mm3 lub większy, przed rozpoczęciem leczenia, ANC i WBC musi być regularnie monitorowane w trakcie terapii .; -A Niska dawka początkowa stopniowe miareczkowania i podzielonych dawek są konieczne w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia niedociśnienia ortostatycznego, bradykardia i omdlenia .; Terapia -w jest przerwana przez co najmniej 2 dni, ponowne zainicjowanie 12,5 mg raz lub dwa razy dziennie, w zależności od tolerancji, dawki szybciej niż to było dla wstępnej obróbki może być zwiększona do dawki poprzednio terapeutycznego, który zostaje wznowiona .; używa; -Do Leczeniu ciężko chorych pacjentów ze schizofrenią, którzy nie wykazują wystarczającej odpowiedzi na standardowe leczenie przeciwpsychotycznego .; -Aby Zmniejszyć ryzyko nawrotu zachowań samobójczych u pacjentów ze schizofrenią lub zaburzenia schizoafektywne, którzy są oceniani być na przewlekłą ryzyko ponownego przeżywania zachowań samobójczych, w oparciu o historię i niedawnego stanu klinicznego.

Klozaril może spowodować poważne problemy z sercem, zwłaszcza jeśli używasz niektórych leków jednocześnie. Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach używanych, a te, które rozpocząć lub przestać używać podczas leczenia lekiem klozaryl.

Biorąc klozaryl z innymi lekami, które sprawiają, senność lub spowolnić oddech może powodować niebezpieczne lub zagrażające życiu działania niepożądane. Zapytaj lekarza przed podjęciem klozaryl z pigułki spania, narkotyczne leki przeciwbólowe, relaksacji mięśni, czy lek na lęk, depresja lub drgawek.

Wiele leków może współdziałać z klozapiną. Nie wszystkie możliwe interakcje są tutaj wymienione. Należy poinformować lekarza o wszystkich swoich aktualnych leków i wszelkie rozpoczęcia lub zaprzestania korzystania, zwłaszcza

dolasetron, metadon, probukol, takrolimus

Klozaril informacje dozowania

antybiotyk – cyprofloksacyna, enoksacyną, erytromycyna, pentamidyna, ryfampicyna

przeciwdepresyjnych – citalopram, escitalopram, fluoksetyna, fluwoksamina, paroksetyna, sertralina

Jakie inne leki wpłynie klozaryl?

Klozaril (klozapina)

Leki przeciw malarii – meflochina, halofantryny

Rytm serca medicine – amiodaron, enkainidu, flekainid, prokainamid, propafenon, chinidyna, sotalol

leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychiatrycznych – chlorpromazyna, droperidol, haloperidol, iloperidon, pimozyd, tiorydazyna, zyprazydon; lub

zajęcie leki – karbamazepina, fenytoina.

Ta lista nie jest kompletna i wiele innych leków może wchodzić w interakcje z klozapina. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy i produkty ziołowe. Daj listę wszystkich leków do dowolnego świadczeniodawcę, który cię leczy.

16.01.2015-11-16, 03:47:23

Ciąża Kategoria B Nie udowodniono ryzyka u ludzi

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w rządzie

Schizofrenia Seroquel, Abilify, kwetiapina, risperidon, olanzapina, Zyprexa, Risperdal, Latuda, aripiprazol, Geodon, klozapina, Rexulti, chlorpromazyna, Invega, zyprazydon, Seroquel XR, Torazyna, Saphris, Invega Sustenna, Vraylar, paliperydon, lurazidon, loksapinę, trifluoperazyna , tiorydazyna