Kolesewelam (droga pokarmowa) opis i nazwy firmowe

Kolesewelamu jest stosowany razem z odpowiednią dietą do obniżenia podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi. Może to pomóc w zapobieganiu problemów zdrowotnych spowodowanych przez cholesterol zatyka naczynia krwionośne. Lek ten jest również stosowany w leczeniu wysokiego poziomu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą typu 2.

Kolesewelamu działa poprzez dołączenie do produktów żywnościowych w jelitach. Ten lek nie jest absorbowana z przewodu pokarmowego, to substancje te przechodzą na zewnątrz korpusu nie jest wchłaniany.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Ten produkt jest dostępny w następujących postaciach dawkowania

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Tablet, proszek do sporządzania zawiesiny

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały problemów pediatrycznych specyficzne, które ograniczają użyteczność kolesewelam celu obniżenia wysokiego poziomu cholesterolu u dzieci w wieku 10 lat i starszych. Jednak bezpieczeństwo i skuteczność Kolesewelamu u dzieci poniżej 10 lat nie zostały ustalone.

alergie

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność kolesewelam w podeszłym wieku.

Pediatryczny

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

geriatryczna

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Ciąża

Karmienie piersią

Interakcje

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Inne interakcje

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Innych problemów medycznych

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Dawkowanie

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówionej ..

Przyjmować tego leku (tabletki lub postaci ciekłej) z posiłkiem. Pij jakąś cieczą (na przykład, woda, mleko lub sok), kiedy połknąć tabletkę. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przez zmieszanie proszku do sporządzania zawiesiny doustnej.

Jeśli używasz tego leku dla chorych na cukrzycę należy dokładnie przestrzegać specjalnej diety lekarz dał ci. Jest to najważniejsza część kontrolowania cukrzycy i pomoże pracę medycyny prawidłowo. Ponadto, regularnie ćwiczyć i badanie cukru we krwi lub moczu zgodnie z zaleceniami.

Jeśli używasz tego leku w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, lekarz może zmienić swoją dietę na taką, która ma niską zawartość tłuszczu, cukru i cholesterolu. Uważnie śledzić swoje zamówienie lekarza o każdej specjalnej diety i regularnie ćwiczyć.

Aby użyć proszku do sporządzania zawiesiny doustnej

Ten lek może być stosowany jednocześnie z lekiem hipolipemizującej nazwie “statynami” lub oba leki mogą być podawane osobno. Jeśli potrzebujesz pomocy w podjęciu decyzji najlepsze pory do przyjmowania innych leków, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jeśli pacjent przyjmuje witaminy, wziąć je co najmniej 4 godziny przed podjęciem kolesewelamu.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Nieodebrane Dawka

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Przechowywanie

W przypadku pominięcia dawki leku, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Lekarz będzie chciał sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Lekarz może chcieć zmierzyć poziom cholesterolu we krwi w regularnych odstępach czasu, aby upewnić się, że lek ten działa prawidłowo. Pamiętaj, aby zachować wszystkie swoje spotkania. Potrzebny będzie również regularnie sprawdzać poziom cukru we krwi w domu.

Nie należy przerywać przyjmowania leku bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Po zaprzestaniu przyjmowania leku, twojej krwi cholesterolu i cukru poziomy mogą ponownie wzrosnąć.

Ten lek może powodować niski poziom cukru we krwi (hipoglikemii). Objawy niskiego poziomu cukru we krwi musi być traktowane zanim doprowadzą do utraty przytomności (omdlenie). Ludzie mogą odczuwać różne objawy z niskim stężeniem cukru we krwi. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się, jakie masz objawy, gdy poziom cukru we krwi jest niski. Objawy niskiego poziomu cukru we krwi należą niepokój; zachowanie zmienić podobny do upojenia alkoholowego, niewyraźne widzenie, zimne poty, zamieszanie; chłodne, bladość skóry, trudności z myśleniem, senność, nadmierne głód, szybkie bicie serca; ból głowy, który trwa; nudności; nerwowość; koszmary; niespokojny sen; drżenie; niewyraźna mowa oraz zmęczenie lub osłabienie.

Jeśli masz jakiekolwiek objawy niskiego poziomu cukru we krwi, sprawdzić poziom cukru we krwi od razu. W razie potrzeby można spożyć kilka kostek cukru lub żel, syrop kukurydziany, miód lub kostki cukru lub można pić soki owocowe, a nie diety napój lub cukier rozpuszczony w wodzie.

Przestań używać tego leku i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli masz bóle brzucha nagłe i ciężkie, dreszcze, zaparcia, nudności, wymioty, gorączka, lub zawroty. Mogą to być objawy ostrego zapalenia trzustki.

Ten lek może powodować zaparcia, a dla niektórych osób może to być bardzo niewygodne. Jeśli masz problemy z ciężkimi zaparcia podczas stosowania tego leku, należy zwrócić się do lekarza.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.