Leczenie raka piersi w domu

Skutki uboczne leczenia raka piersi mogą być poważne. Zdrowe nawyki takie jak zrównoważonej diety i wystarczającej ilości snu i ćwiczenia mogą pomóc w kontrolowaniu objawów. Lekarz może również daje leki, aby pomóc Ci pewne skutki uboczne, takie jak leki do kontroli i zapobiegania nudnościom i wymiotom.

Leczenie domu na zmęczenie obejmuje uczenie się, jak zarządzać, gdy czujesz zmęczenie, które nie znika z odpoczynku lub snu. Na przykład, jeśli branie prysznica jest priorytetem, a ranki są kiedy masz najwięcej energii, planują wziąć prysznic w tym czasie; Dom na leczenie nudności lub wymioty obejmuje obserwując i leczenia wczesnych objawów odwodnienia, takich jak posiadanie suchość w ustach lub uczucie zawroty głowy podczas wstawania. Jedzenie mniejszych posiłków może pomóc. Więc może trochę cukierków imbiru lub herbaty imbiru; Leczenie domu na biegunki obejmuje odpoczynku żołądek i być wyczuleni na objawy odwodnienia. Przed użyciem jakichkolwiek leków bez recepty za biegunki skontaktować się z lekarzem. Pamiętaj, aby pić tyle płynów; Leczenie domu na zaparcia obejmuje upewniając się, że można pić tyle płynów i jeść owoce, warzywa i błonnik w diecie każdego dnia. Nie należy używać środków przeczyszczających bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Problemy ze snem. Jeśli masz problemy ze snem, zarządzające problemy ze snem może pomóc. Obejmuje to ustanowienie rutynowych snu i podejmowania sypialni spokojny miejsce; Wypadanie włosów Wypadanie włosów może być nieunikniona. Ale można zmniejszyć podrażnienie skóry głowy za pomocą łagodnych szamponów i unikanie szkodliwych produktów do włosów; Naprężenie; Rak i jego leczenie może być stresujące. Ale istnieje wiele kroków, które można podjąć, aby radzić sobie ze stresem, od nauki konkretnych umiejętności relaksacyjnych do znalezienia sposobów, aby wyrazić siebie; Ból. Nie wszystkie rodzaje raka lub leczenia raka powodować ból. Ale jeśli mam ból, istnieje wiele metod leczenia, które mogą pomóc w domu, takie jak over-the-counter leków i za pomocą lodu i ciepła; Obrzęk limfatyczny, który jest obrzęk ramienia. Można zmniejszyć ryzyko wystąpienia obrzęku limfatycznego, chroniąc swoją rękę na boku, gdzie przeszedł operację i pozwalając lekarz wiedzieć od razu, jeśli obrzęk lub zaczerwienienie w tym ramieniu. Obrzęk limfatyczny: Zarządzanie Lymphedema