leki alergii sezonowej alergii

Czy sezonowe alergie wkraść się na ciebie każdego roku i doprowadzić cię w dół? Unoszące się w powietrzu pyłki, takie jak pyłki drzew wiosną, pyłki traw latem i ambrozja jesienią powodować alergie sezonowe, znane również jako katar sienny. Mogą one prowadzić do różnych objawów, jak kichanie i wyciek z nosa oraz swędzenie, łzawienie oczu.

Po pierwsze, omówić swoje objawy z farmaceutą lub lekarzem, aby upewnić się, że są one spowodowane przez alergie. Następnie omówienia opcji leczenia. Pamiętaj, aby zapoznać się i przestrzegać etykiety dokładnie przy podejmowaniu over-the-counter leków, i postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi dawkowania. Zapytaj swojego lekarza o receptę leków na alergie.

Oto typy leki najczęściej stosowane w leczeniu alergii sezonowej. Większość over-the-counter leki generyczne i dostępne są również marek sklepowych.

Ludzie z sezonowych alergii często zaczynają się leki przeciwhistaminowe. Leki te mogą pomóc złagodzić objawy, takie jak swędzenie lub wydzielinę z nosa, kichanie, swędzenie oczu, wodnisty s. Może to być tylko leki trzeba.

Wiele rodzajów leków przeciwhistaminowych są dostępne bez recepty i na receptę. Czasami są one w połączeniu z innymi typami leków, takich jak środki zmniejszające przekrwienie. Leki przeciwhistaminowe są w wielu formach, takich jak:

Jak one działają: Leki przeciwhistaminowe blokują działanie histaminy, substancji chemicznej uwalnia ciało podczas reakcji alergicznej. Histamina wywołuje objawy alergii w nosie.

Bez recepty leki przeciwhistaminowe doustne m.in.

Głównym skutkiem ubocznym wielu over-the-counter leki przeciwhistaminowe doustne jest senność. Dlatego należy unikać napojów alkoholowych podczas stosowania tych leków i należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdu, obsługa maszyn, lub cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi. Loratadyna, cetyryzyna i feksofenadyna są jedynymi non-senni over-the-counter leki przeciwhistaminowe. Pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać etykiety przy podejmowaniu over-the-counter leków.

przeciwhistaminowe P rescription m.in.

Recepta donosowe leki przeciwhistaminowe natryskowe

Olopatadyny jest również dostępny jako krople do oczu w celu złagodzenia objawów ocznych.

Outdoor Ćwiczenia i alergii

Nie pozwól, sezonowe alergie przerwać rutynę ćwiczeń. Wskazówki na temat przydatności na zewnątrz przez cały rok.