leki przeciwpłytkowe udaru mózgu i przemijający atak niedokrwienny (TIA)

Generic Nam; Nam Marka; aspiri; Bayer, Bufferin, Ecotri; aspiryna z dipirydamol; Aggreno; klopidogrel; Plavix

leki przeciwpłytkowe zmniejszają tworzenie się skrzepów krwi, zapobiegając najmniejsze komórki krwi (płytek krwi) sklejaniu i formowania skrzepów krwi.

Aspiryna jest najczęściej stosowany lek w celu zapobiegania udarowi. Jednak wszystkie te leki mogą być stosowane w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia udaru mózgu u ludzi, którzy mieli już przejściowe niedokrwienie mózgu (TIA), udaru niedokrwiennego.

Aspiryna zmniejsza ryzyko udaru i zawału serca lub innego przejściowy atak niedokrwienny (TIA).

Badania wykazały, że kombinacja aspiryny i przedłużonym uwalnianiu dypirydamol zmniejsza ryzyko udaru i jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla aspiryny w spokoju. 1

Klopidogrel jest bezpieczną i skuteczną alternatywą dla aspiryny. 1

Ważne jest, aby każda osoba do pracy z jego lub jej lekarz, aby znaleźć najlepsze lekarstwo.

Wszystkie leki mają skutki uboczne. Ale wiele osób nie odczuwać skutki uboczne, albo są w stanie poradzić sobie z nimi. Należy zapytać farmaceutę o skutkach ubocznych poszczególnych leków można podjąć. Skutki uboczne są również wymienione w informacji dołączonej do leku.

Oto kilka ważnych rzeczy do przemyślenia

Zadzwoń do swojego lekarza lub innych służb ratunkowych od razu, jeśli masz

Zadzwoń do lekarza, jeśli masz

Zadzwoń do swojego lekarza lub innych służb ratunkowych od razu, jeśli masz

Zadzwoń do lekarza, teraz albo natychmiast szukać pomocy medycznej, jeśli masz

Częste działania niepożądane tych leków należą

Zobacz Drug Reference Pełny wykaz działań niepożądanych. (Lek referencyjny nie jest dostępna we wszystkich systemach).

Aspiryna jest najtańszym rozwiązaniem, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi u ludzi, którzy mieli udar lub TIA.

Aby uzyskać więcej informacji na temat podejmowania codziennie aspirynę, aspiryna zapobiec Heart Attack i udaru mózgu.

Jeśli nie brać aspirynę, skonsultować się z lekarzem przed zażyciem aspiryny codziennie.

Medycyna jest jednym z wielu narzędzi lekarz leczyć problemy zdrowotne. Biorąc lek, który lekarz sugeruje będzie poprawić swoje zdrowie i może zapobiec przyszłym problemom. Jeśli nie przyjmowanie leków prawidłowo, może być wprowadzenie swoje zdrowie (i być może swoje życie) zagrożone.

Istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie mają problemy z podjęciem leku. Ale w większości przypadków, nie jest czymś, co można zrobić. Na sugestie dotyczące sposobu obejścia typowych problemów, przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami lekarza.

Jeśli jesteś w ciąży, -feeding piersi, lub próbuje zajść w ciążę, nie należy stosować żadnych leków, chyba że lekarz zaleci inaczej. Niektóre leki mogą zaszkodzić dziecku. Obejmuje to na receptę i bez recepty leki, witaminy, zioła i suplementy. I upewnij się, że wszyscy lekarze wiedzą, że jesteś w ciąży, -feeding piersią lub planuje zajść w ciążę.

Opieka follow-up jest kluczowym elementem leczenia i bezpieczeństwo. Aby upewnić się i przejdź do wszystkich terminów. I skontaktować się z lekarzem, jeśli masz problemy. Jest to także dobry pomysł, aby znać swoje wyniki badań i zachować listę leków przyjmowanych.

Wypełnij nową formę o leki (pdf) (Co to jest dokument PDF?), Aby pomóc w zrozumieniu tego leku.

Sacco RL et al. (2008). Kwas acetylosalicylowy i dipirydamol o przedłużonym uwalnianiu w porównaniu z klopidogrelem nawracających udaru. New England Journal of Medicine, 359 (12): 1238/51.

Gregory E. Thompson, MD – Wewnętrzne Medicin; Karin M. Lindholm, DO – Neurologię

12 marca 2014

Zwykle korzyści z medycyny są ważniejsze niż jakiekolwiek niewielkich skutków ubocznych; Działania niepożądane mogą odejść po stosowanie leku przez pewien czas; Jeśli działania niepożądane nadal przeszkadza i zastanawiasz się, czy należy kontynuować przyjmowanie leku, należy skontaktować się z lekarzem. Może on być w stanie zmniejszyć dawkę lub zmianę leku. Nie nagle rzucić stosowania leku, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Problemy z oddychaniem; Obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Uli.

Nagły, silny ból głowy, który różni się od poprzednich bóle głowy. (Może to być oznaką krwawienia w mózgu).

Każde nieprawidłowe krwawienie, taki; Krwotok z nosa; Krwawienie z pochwy, który jest inny (cięższy, coraz częstsze, w innym czasie miesiąca) niż to, czego są wykorzystywane do; Krwawe lub czarne stolce lub krwawienie z odbytu; Krwawe lub różowy mocz.

Biegunka; Zawroty głowy, zawroty głowy, omdlenia lub; Nudności; Silny ból głowy; ból brzucha lub dyskomfort.