mapap dzieci

Używa Dla Mapap Dziecięcego

Klasa terapeutyczna: Przeciwbólowe

Lek ten jest dostępny bez recepty.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność acetaminofenu u dzieci. Nie należy jednak dać over-the-counter produkty dla dzieci poniżej 2 roku życia, chyba że jest to zalecane przez lekarza.

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazały geriatrycznych specyficzne problemy, które ograniczają użyteczność paracetamolu u osób starszych.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Przed użyciem dzieci Mapap

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas stosowania tego leku, jest to szczególnie ważne, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z jednej z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Stosowanie leku z żadnym z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Stosowanie leku z którymkolwiek z poniższych nie jest zwykle zalecane, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Stosowanie leku z żadnym z następujących pozycji może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale mogą być nieuniknione w niektórych przypadkach. Jeśli stosuje się razem, lekarz może zmienić dawkę i jak często stosować tego leku, lub dać specjalne instrukcje na temat korzystania z żywności, alkoholu czy tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają paracetamol. To nie może być specyficzny dla Mapap Dziecięcego. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. uszkodzenie wątroby może wystąpić wtedy, gdy duże ilości paracetamolu są brane przez dłuższy czas.

Jeśli leku bez konsultacji z lekarzem, należy uważnie przeczytać etykietę opakowania i postępuj według instrukcji dozowania. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Dokładnie sprawdź etykiety wszystkich innych leków, którego używasz, ponieważ mogą one również zawierać paracetamol. To nie jest bezpieczne w użyciu więcej niż 4 g (4,000 miligramów) paracetamolu w ciągu jednego dnia (24 godziny), ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia poważnych problemów z wątrobą. Dla Tylenol® dodatkową siłę, maksymalna dawka wynosi 3000 mg w ciągu 24 godzin.

Można przyjmować leku z jedzeniem lub bez jedzenia.

Dla pacjentów stosujących płyn doustny ze strzykawki (np Mała Fevers®)

Dla pacjentów stosujących płyn doustny z kroplomierzem

Dla pacjentów stosujących doustne granulki paracetamol (np Snaplets-FR)

Dla pacjentów stosujących paracetamol proszki doustne (np Feverall® Posypać Caps [Dziecka lub Junior Strength])

Dla pacjentów stosujących czopki paracetamol

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Właściwe stosowanie paracetamolu

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Przechowywać butelkę zamkniętą, kiedy nie jest używany. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od światła i ciepła. Nie zamrażać.

Można przechowywać w lodówce czopki, ale ich nie zamrażać.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.

Środki ostrożności podczas używania dzieci Mapap

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić postęp siebie lub dziecka podczas korzystania z tego leku. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecydować, czy należy kontynuować do jej podjęcia.

Jeśli objawy lub gorączka nie poprawi w ciągu kilku dni lub jeśli staną się jeszcze gorzej, skontaktować się z lekarzem.

Wiele leków skojarzone zawierają paracetamol, w tym produktów z markami takimi jak Alka-Seltzer Plus®, Comtrex®, Drixoral®, Excedrin Migraine®, Midol®, Sinutab®, Sudafed®, Theraflu® i Vanquish®. Dodanie tych leków z lekiem już brać mogą spowodować, aby uzyskać więcej niż bezpiecznej ilości paracetamolu. Porozmawiaj z lekarzem przed podjęciem więcej niż jeden lek zawierający paracetamol.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma ból lub tkliwość w górnej żołądka; blade stolce; ciemny kolor moczu, utrata apetytu, nudności, zmęczenie lub osłabienie lub żółte oczy lub skórę. Mogą to być objawy poważnego problemu wątroby.

Jeśli będzie przyjmowanie więcej niż sporadycznie 1 lub 2 dawki paracetamolu, nie pić napojów alkoholowych. Aby to zrobić może zwiększać ryzyko uszkodzenia wątroby, zwłaszcza jeśli pić duże ilości alkoholu regularnie, jeśli wziąć więcej niż paracetamol jest zalecana na etykiecie, lub jeśli wziąć go regularnie przez dłuższy czas.

Paracetamol może zaburzać wyniki niektórych testów medycznych. Przed masz żadnych badań lekarskich, należy poinformować osobę odpowiedzialną za jeśli wziąć paracetamol w ciągu ostatnich 3 lub 4 dni. Można również zadzwonić do laboratorium z wyprzedzeniem, aby dowiedzieć się, czy paracetamol powoduje problem.

Paracetamol może powodować fałszywe wyniki niektórych testów glukozy we krwi. Jeśli pacjent choruje na cukrzycę i zauważyć zmiany w wynikach badań, lub jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z lekarzem.

Dzieci Mapap Side Effects

Mapap zabaw (paracetamol)

Jeśli uważasz, że miały zbyt wiele paracetamol, uzyskać pomoc w nagłych wypadkach na raz, nawet jeśli nie występują objawy zatrucia. Traktowanie przed uszkodzeniem wątroby muszą być uruchamiane, jak tylko to możliwe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Uzyskaj pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów przedawkowania wystąpić

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępność Rx / OTC Rx i / lub OTC

Ciąża Kategoria C ryzyka nie można wykluczyć

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Ból tramadol, oksykodon, acetaminofen, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, hydrokodon, amitryptylina, Percocet, hydroksyzynę, klonidyna

Gorączka paracetamol, Tylenol, naproksen, kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, paracetamol, Aleve, Advil, Motrin, Ecotrin, Naprosyn

 lub udać się dołączyć do grupy wsparcia w Mapap dzieci do łączenia z innymi, którzy mają podobne zainteresowania.