miotła rzeźnika

Nazwy zwyczajowe: miotła rzeźnika jest również znany jako pole Holly, Holly pettigree kolana, słodkie miotły i mirtu Żyda.

Ocena skuteczności

OOO … Pozytywne badania kliniczne

Ocena bezpieczeństwa

miotła rzeźnika jest nisko rosnące powszechne zimozielony. Jest on szeroko rozpowszechniony, z Iranu do Morza Śródziemnego i południowej części Stanów Zjednoczonych. Zakład rozwija jadalne pędy, które są podobne do szparagów w formie. miotła rzeźnika jest trudne, wyprostowany, prążkowane wynika z fałszywymi kolczastych liści. Nazwa tej rośliny nie powinny być mylone z miotłą (żarnowiec) lub hiszpańskiego miotły (Spartium junceum).

R. aculeatus nadano jej nazwa zwyczajowa, miotłę rzeźnika, ponieważ jego sztywne gałązki były ze sobą połączone i wykorzystywane przez rzeźników w Europie, aby utrzymać swoje deski do krojenia w czystości. Roślina ma długą historię stosowania. Ponad 2000 lat temu zauważono, jako środek przeczyszczający, moczopędny oraz phlebotherapeutic (uprawniony do żyły) agenta. Ekstrakty, wywary i okłady zostały wykorzystane przez wieki, ale zastosowanie lecznicze tej rośliny nie stały się powszechne aż do ubiegłego wieku. Wczesne badania w 1950 wykazały, że ekstrakty z miotła rzeźnika może wywoływać skurcz naczyń, a zatem może mieć zastosowanie w leczeniu chorób układu krążenia. Rosnąca popularność naturalnych i ziołowych w Europie w 1970 roku potwierdził swoją pozycję we współczesnej medycynie. Novel zastosowań dla tej rośliny zawiera jego zastosowanie jako środek przeciwzapalny i zapobieganie miażdżycy.

Różne związki zostały wyizolowane z miotła rzeźnika. W 2 podstawowe związki czynne są saponiny ruskogeniny i neoruscogenin. miotła rzeźnika jest aktywnym składnikiem wielu preparatów produkować i miejscowego leczenia chorób żył i niewydolności żylnej, takich jak żylaki i hemoroidy. Ograniczone wyniki pokazujące pewne nadzieje z badań klinicznych. Niemiecka Komisja E zatwierdza stosowania doustnie w leczeniu podtrzymującym na niewygody przewlekłej niewydolności żylnej i skarg hemoroidy. miotła mięsny może również być użyteczne do niedociśnienia ortostatycznego, mimo danych jest ograniczona.

Nowe nowoczesnych zastosowań dla tej rośliny zawiera jego zastosowanie jako środek przeciwzapalny i zapobieganie miażdżycy. Odkrycie nowej aktywności farmakologicznej miotłę rzeźnika, zwłaszcza jako środka cytotoksycznego, wskazują na potrzebę kontynuowania badań nad miotła rzeźnika.

miotła mięsny jest stosowany w wielu formach, jako środek przeczyszczający, moczopędne, leczenia chorób układu krążenia, a czynnikiem cytotoksycznym, chociaż ograniczone wyniki badań klinicznych.

miotła mięsny był stosowany w badaniach klinicznych przewlekłej niewydolności żylnej znormalizowane od 7 do 11 mg ruskogeniny. Hesperydyna chalkonu metylowy został również użyty jako marker do standaryzacji produktu cyklo 3 Fort. Ekstrakty były podawane w dawce 16 mg na dobę przez przewlekłe phlebopathy, podczas gdy preparat w postaci kremu do stosowania miejscowego w celu nałożenia od 64 do 96 mg ekstraktu dziennie.

Przeciwwskazania nie zostały jeszcze zidentyfikowane.

Informacje dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności w czasie ciąży i laktacji brakuje. Unikaj używania.

Brak dobrze udokumentowane.

Brak działania niepożądane zostały zgłoszone.

Nieznana jest toksyczny.

Referencje