Najczęstsze choroby skóry

Fakty za pięć wspólnych problemów skóry i zabiegów.

o łuszczycy

Większość ludzi opracować brodawkę na pewnym etapie swojego życia, zwykle w wieku 20 lat.

Brodawki są guzki w kolorze ciała, które mogą być 1mm do ponad 1cm w poprzek. Brodawki mogą pojawić się w dowolnym miejscu, ale zazwyczaj wpływa na dłonie i stopy. Brodawek na stopie nazywa się brodawki. Brodawki narządów płciowych pojawiają się wokół narządów płciowych lub odbytu.

brodawki

Są one spowodowane przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), które mogą być przekazywane poprzez kontakt skóra do skóry, a czasem po powierzchniach, takich jak podłogi i ręczniki. Jeśli masz brodawkę, można rozłożyć go do innych ludzi poprzez bliski kontakt. Można również rozprzestrzeniać się na inne części swojego ciała.

Większość brodawek odejść od siebie, ale to może trwać do dwóch lat. zabiegi obejmują

Istnieje niewiele dowodów na to, że taśma prowadząca umieszczona nad brodawką może być skuteczna.

Zabiegi te mogą być bolesne i brodawki mogą wrócić.

Skonsultować się z lekarzem, jeśli brodawka przeszkadza Ci, jeśli chcesz lekarz traktować go, czy zabiegi z apteki nie pracowali. Jeśli masz brodawki narządów płciowych, ważne jest, aby udać się do lekarza medycyny lub moczowo-płciowego (GUM) kliniki, dzięki czemu można otrzymać odpowiednie leczenie.

Dowiedz się więcej o leczeniu brodawek.

Liszajec

Dowiedz się więcej na temat objawów skórnych tagi i jak są one traktowane

Liszajec jest często u niemowląt i dzieci, ale może dotknąć każdego. Zazwyczaj rozwija się na twarzy i rękach. U niemowląt wpływa na powierzchni pieluszki.

Liszajec jest infekcja skóry. Małe pęcherze pojawiają się i pękać, pozostawiając żółte, wilgotne, swędzące plamy, które schną do skorupy. Skóra pod spodem może być zaczerwienienie i stan zapalny.

Jest to spowodowane przez bakterie, które dostają się do skóry za pomocą cięcia, zarysowania lub uszkodzenia z istniejącego stanu skóry, takich jak egzema. Liszajec może rozprzestrzeniać się przez bezpośredni kontakt i dzielenie ręczników czy pościeli z kimś, kto ją posiada.

Liszajec może wyjaśnić przez siebie w ciągu trzech tygodni. Jednakże, jest to bardzo zaraźliwa, więc antybiotyk krem ​​lub tabletki należy stosować, aby pozbyć się go szybko.

Łuszczyca

Zobacz lekarza o diagnozę i przepisać antybiotyki. Większość ludzi nie są zaraźliwe po 48 godzinach leczenia lub raz ich rany wyschły. Jest to sensowne dla dzieci nie chodzą do szkoły lub przedszkola, dopóki nie są one zaraźliwe.

Dowiedz się więcej o leczeniu liszajec.

Przeczytaj historię Marilyn z liszajec jej młodego syna.

Łuszczyca dotyka 2% ludzi w Wielkiej Brytanii. Zwykle zaczyna się pomiędzy wiekiem 11 a 45 biegnie łuszczyca w rodzinach i jedna trzecia osób łuszczycy jest blisko spokrewniony z chorobą. Łuszczyca nie jest zakaźna.

Łuszczyca powoduje, łuszczącą się, czerwone plamki na skórze. Mogą one wyglądać błyszczące i powodować swędzenie lub pieczenie. mogą być w dowolnym miejscu, ale są bardziej powszechne w łokciach, kolanach i dolnej części pleców.

Niektóre przeciwciała organizmu atakują komórki skóry przez pomyłkę, powodując ich odtworzenia zbyt szybko i gromadzą się na skórze. Pewne rzeczy mogą dokonać objawy gorzej, w tym alkoholu, palenie papierosów i niektórych leków, takich jak środki przeciwzapalne (na przykład ibuprofen) i beta-adrenolityki (stosowane w leczeniu chorób serca). To nie jest przekazywana poprzez bliski kontakt.

Zabiegi zmniejszyć plastry zależy od ich nasilenia. Zawierają

Liszaj obrączkowy

Większość ludzi są traktowane przez lekarza, ale niektóre są skierowanie do specjalisty dermatologa (skóry).

Dowiedz się więcej o leczeniu łuszczycy.

Przeczytaj o doświadczeniu Ray łuszczycy.

Grzybica jest powszechne u dzieci, ale może dotknąć każdego. Wydaje się na powierzchni głowy, ciało, pachwin, stóp, paznokci lub brody.

Grzybicy jest ślimak, ale liczba infekcji grzybiczych, które rosną w plastrze lub koła na skórze. To może być o kilka milimetrów do kilku centymetrów średnicy. Plastry lub koła wyglądają czerwone lub srebrzyste i może blister i śluzu.

Zarodniki grzybów wprowadzić skórę przez przerwie, takich jak zadrapania lub plaster z wyprysk. Grzybica może być przekazywane w drodze bezpośrednich elementów kontaktowych i udostępniania takich jak ręczniki, pościel lub plastrów. Może być również przekazywane z podłogą baseny prysznica lub kąpieli. Zwierzęta mogą przekazać go do ludzi.

Przeciwgrzybicze kremy, proszki lub tabletki, dostępne w farmacji, mogą być skuteczne.

Skonsultować się z lekarzem, jeśli nie jesteś pewien, czy to grzybica, albo jeśli nie zareagował na leczenie aptecznego infekcja po dwóch tygodniach.

bielactwo

Sprawdzaj objawów grzybicy.

Jedna na 100 osób w Wielkiej Brytanii rozwija bielactwa. Może wystąpić w każdym wieku, ale ponad połowa przypadków rozpocząć przed ukończeniem 20. dotyka mężczyzn i kobiety w dowolnym kolorze skóry. Bielactwo nie jest zakaźna.

Łuszczyca

przyczyny bielactwo blado białe plamy na skórze. Plamy te mogą wystąpić w dowolnym miejscu, ale są bardziej widoczne na obszarach, które są narażone na działanie promieni słonecznych, takich jak twarz i ręce, a na ciemnej lub opalonej skóry. Na skórze głowy, bielactwo może spowodować włosy stają się białe. Poprawki mogą być małe lub duże, pobyt ten sam rozmiar lub rosnąć. Bielactwo nie mogą być przekazywane przez bliski kontakt.

Jest to spowodowane brakiem komórek melanocytów, co kolor skóry. Komórki te mogą być z powodu braku

Bielactwo jest również związany z mającą nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy).

Leczenie ma na celu przywrócenie koloru skóry i kontrolować rozprzestrzenianie bielactwo. Leczenie może obejmować

Jeśli bielactwo dotyka ponad 50% skóry, leczenie może obejmować rozjaśniania zdrową skórę, używając kremów na receptę. To ważne, że takie leczenie jest prowadzone pod nadzorem lekarza.

Usługi w pobliżu ciebie

Kremy, które można kupić bez recepty, które twierdzą, aby rozjaśnić skórę może zawierać szkodliwe substancje chemiczne, dlatego nie należy ich używać.

rogowacenie mieszkowe

Dowiedz się więcej na temat ryzyka związanego z rozjaśniania skóry.

nieprawidłowości paznokci

Wizyty u lekarza w celu potwierdzenia diagnozy i zalecić leczenie.

Chronić zdrową skórę

Dowiedz się więcej o leczeniu bielactwa.

Trądzik

Przeczytaj historię Eleny życia z bielactwem.

06/10 /

06/09 /

Usługi

Lokalizacja

Wiele osób ma szorstką skórę, wyboistą “kurczaka” – stan znany jako rogowacenie mieszkowe. Dowiedz się więcej na ten temat

Paznokciem lub zmiany paznokieć może powiedzieć wiele na temat swojego zdrowia. Dowiedz się więcej…

Zachować zdrową skórę w każdych warunkach pogodowych. Plus wspólne choroby skóry i zabiegi, w tym trądzik

Wszystko o trądziku, w tym jej przyczyn, jak to wygląda i zabiegów