obrzęki ciała przegląd

Ból zarządzania Trends

Obrzęk jest zwiększenie wielkości lub zmiany kształtu powierzchni ciała. Pęcznienie może być spowodowane zbierania płynu ustrojowego, wzrostu tkanek lub nieprawidłowego przepływu lub pozycji tkanki.

Płyn ustrojowy może zbierać się w różnych miejscach tkanki ciała (miejscowe) lub mogą wpływać na cały organizm (uogólnionego). Przyczyny obrzęki m.in.

Uraz do konkretnego obszaru ciała. Zasinienie (krwiak) z powodu urazu jest spowodowane łzami w małych naczyniach krwionośnych pod skórą. Krwawienie może również wpływać na przegub (hemarthrosis) lub obszar poduszki i smaruje staw (urazowe zapalenie kaletki). Obrzęk może wpływać tylko jeden obszar lub może dotyczyć dużej części ciała, takie jak obrzęk, który występuje po wypadku motoryzacyjnym; Zakażenie, które może wystąpić u stawu lub pod skórą. Ropień kieszonka ropy, która tworzy się w miejscu zakażonej tkanki. Cellulitis to zakażenie skóry, które mogą powodować łagodne lub poważne obrzęki; Burns, który może powodować obrzęk w miejscu oparzenia lub w większej przestrzeni wokół oparzenia; Stan zapalny, który występuje, gdy tkanka jest podrażniona przez nadużywanie lub powtarzające się ruch; Obrzęk ścięgna i obrzęk spowodowany szeregiem małych łez wokół ścięgna (tendinosis) może występować razem lub oddzielnie; Obrzęk worka, że ​​poduszki i smaruje stawów (zapalenie kaletki) mogą być spowodowane długotrwałym lub powtarzającym się ciśnieniem lub powtarzających się czynności, które wymagają szybkiego skręcania lub wspólnych ruchów.