Pęcherz moczowy i inne urotelialny Nowotwory Screening

Badania przesiewowe w kierunku raka szuka zanim dana osoba ma żadnych objawów. To może pomóc znaleźć; raka na wczesnym etapie. Przy nieprawidłowej tkanki lub raka jest wcześnie wykryty, może; być łatwiejsze do wyleczenia. W tym czasie pojawią się objawy, rak może zaczęły; rozprzestrzeniać.

Naukowcy starają się lepiej zrozumieć, które; ludzie są bardziej prawdopodobne, aby uzyskać pewne rodzaje raka. Ponadto dzieci uczą się rzeczy; robimy i rzeczy wokół nas, aby zobaczyć, czy mają powodować raka. To; Informacje te pomagają lekarze zalecają, którzy powinni być pod kątem raka, który; Testy przesiewowe powinny być stosowane i jak często badania powinny być zrobione.

Ważne jest, aby pamiętać, że lekarz nie musi; że masz raka, jeśli on lub ona sugeruje badanie przesiewowe. Ekranizacja; Testy są podane, gdy masz żadnych objawów raka.

Jeśli wynik badania przesiewowego jest nieprawidłowy, może trzeba mieć więcej badań zrobić, aby dowiedzieć się, czy masz raka. Są to tak zwane testy diagnostyczne.

Pęcherz jest wydrążonym narządów w dolnej części brzucha. Jest w kształcie małego balonika i ma ścianę mięśniową, że; Pozwala to uzyskać większą lub mniejszą do przechowywania moczu wytwarzanego przez nerki. Istnieją dwa nerki, po jednym po każdej stronie szkieletu, powyżej pasa. Maleńkie kanaliki w filtrze nerek i czystej krwi. Biorą się produkty przemiany materii i sprawiają moczu. Karnety moczu z każdej nerce długą rurą nazywany moczowodu do pęcherza. Pęcherz posiada moczu aż przechodzi przez cewkę moczową i pozostawia ciało ..

Urotelium jest warstwą tkanki wyściełającej cewki moczowej, pęcherza, moczowodu, rak prostaty i miedniczki nerkowej. Rakiem, który zaczyna się w nabłonek pęcherza jest znacznie bardziej powszechne niż rak, który rozpoczyna się w nabłonek cewki moczowej, moczowodów, prostaty lub miedniczki nerkowej. Ponieważ jest najczęstszą postacią raka nabłonka dróg moczowych, raka pęcherza jest tematem niniejszego opracowania.

Istnieją 3 rodzaje nowotworów, które rozpoczynają się w urotelialnych komórek; pęcherz. Nowotwory te są nazywane dla; rodzaj komórek, które stają się złośliwe (nowotworowe)

Patrz następujące podsumowania Więcej informacji na temat pęcherza i innych nowotworów nabłonka dróg moczowych

W Stanach Zjednoczonych, rak pęcherza moczowego występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet, a także częściej niż w białych Murzynów. Jako populacji USA jest coraz starszych, liczba osób, u których zdiagnozowano raka pęcherza wzrosła, ale liczba śmierci z powodu raka pęcherza zmniejszyła się. To jest prawdziwe dla mężczyzn i kobiet wszystkich ras na przestrzeni ostatnich 30 lat.

Wszystko, co zwiększa szanse na choroby; nazywany jest czynnikiem ryzyka. Uwzględniając czynnik ryzyka nie oznacza, że ​​dostaniesz raka, który nie ma czynników ryzyka nie oznacza, że ​​nie dostaniesz raka. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli podejrzewa, że ​​może być zagrożone z powodu raka pęcherza moczowego. Czynniki ryzyka raka pęcherza moczowego obejmują

Niektóre testy przesiewowe są stosowane, ponieważ okazały się być przydatne zarówno w znalezieniu raka na początku i zmniejszając prawdopodobieństwo śmierci z tych raków. Inne testy są stosowane, ponieważ wykazano, że znalezienie raka u niektórych osób; Jednakże nie zostało udowodnione w badaniach klinicznych, które korzystają z tych testów zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka.

Naukowcy badać badań przesiewowych, aby znaleźć osoby z najniższym ryzykiem i największe korzyści. Badania przesiewowe w kierunku raka również mają na celu wykazanie, czy wczesne wykrywanie (przed znalezieniem raka powoduje objawy) zmniejsza szansę osoby zgonu z powodu choroby. Dla niektórych rodzajów raka, znajdując i leczenia tej choroby na wczesnym etapie może prowadzić do lepszego szanse na wyleczenie.

Badania przesiewowe w kierunku raka pęcherza jest przedmiotem badań i nie są przesiewowe badania kliniczne odbywają się w wielu częściach kraju. Informacja o trwających badaniach klinicznych jest dostępna w tym forum.

Cystoscopy jest zabiegiem zajrzeć do wnętrza pęcherza moczowego i cewki moczowej, aby sprawdzić nieprawidłowych obszarów. Cystoskopu (cienka, oświetlony rurki) jest włożony przez cewkę moczową do pęcherza. Próbki tkanki mogą być pobierane do biopsji. Zwiększają cystoskopii. Cystoskopu (cienka rurka podobny instrument o świetle i obiektywem do oglądania) wprowadza się przez cewkę moczową do pęcherza. Płyn jest używany do wypełnienia pęcherza. Lekarz analizuje obraz z wewnętrzną ścianą pęcherza na monitorze komputerowym.

Cytologia moczu jest badanie laboratoryjne, w których próbka moczu sprawdzono pod mikroskopem pod względem nieprawidłowych komórek.

Krwiomocz (czerwone krwinki) w moczu może być spowodowane przez raka lub innych chorób. Test krwiomocz służy do sprawdzania krwi w próbce moczu, oglądając go pod mikroskopem lub za pomocą specjalnego paska testowego. Badanie może być powtarzane w miarę upływu czasu.

Decyzje dotyczące badań przesiewowych może być trudne. Nie wszystkie badania przesiewowe są pomocni i większość z nich zagrożeń. Przed wykonaniem jakiegokolwiek badania przesiewowe, można; Aby omówić testu z lekarzem. Ważne jest, aby wiedzieć ryzyka; test i czy został sprawdzony, aby zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się nietypowe, chociaż nie ma; Rak jest obecny. Fałszywie dodatni wynik testu (taki, który pokazuje, że ma raka, gdy tak naprawdę nie ma) może powodować niepokój i następuje zazwyczaj więcej testów (takich jak cystoskopii lub innych inwazyjnych zabiegów), które również mają ryzyka. Wyników fałszywie dodatnich często występują z testowaniem krwiomocz, krew w moczu jest zazwyczaj spowodowane warunkami innych niż rak.

Badania przesiewowe wyniki badań mogą wydawać się normalne, chociaż rak pęcherza; teraźniejszość. Osoba, która otrzyma fałszywie ujemny wynik testu (jedno z nich; pokazuje, że ma raka, gdy rzeczywiście istnieje) może opóźnić się opiece lekarskiej, nawet jeśli istnieją objawy.

Lekarz może doradzić ryzyko wystąpienia raka pęcherza moczowego i zapotrzebowanie na testy przesiewowe.

Niniejsze podsumowanie informacji Rak ma aktualne informacje na temat badań przesiewowych na raka pęcherza i innych nowotworów nabłonka dróg moczowych. To ma na celu informowanie i pomóc pacjentom, rodzin i opiekunów.

Projekcja i zapobieganie Redakcja.

Badanie kliniczne jest badanie odpowiedzieć na pytanie naukowe, takie jak to, czy jeden zabieg jest lepszy od drugiego. Próby są oparte na dotychczasowych badaniach i co zostało nauczył się w laboratorium. Każda próba odpowiedzi na określone pytania naukowe w celu znalezienia nowych, lepszych sposobów, aby pomóc chorym na raka. Podczas badań klinicznych leczenia, zbierane są informacje na temat wpływu nowego sposobu leczenia i jak to działa. Jeżeli badanie kliniczne wskazują, że nowe leczenie jest lepsze niż obecnie używany, nowy leczenia może stać się “standard”. Pacjenci mogą chcę myśleć o udział w badaniu klinicznym. Niektóre badania kliniczne są otwarte tylko do pacjentów, którzy nie rozpoczęli leczenia.

Badania przesiewowe i zapobieganie Redakcja. Pęcherz moczowy i inne urotelialny Nowotwory przesiewowe. Bethesda, MD: / rodzaje / pęcherz / pacjenta / pęcherz screening-. , [PMID: 26389218]