pigułki antykoncepcyjne: co jest najlepszym wyborem dla Ciebie?

Dla wielu kobiet, pigułki antykoncepcyjne są dobrym wyborem, aby zapobiec ciąży. Łatwo jest dostać receptę od lekarza, a oni na ogół bezpieczne i skuteczne. Są dość bezproblemowy, too. Trzeba tylko pamiętać, aby wziąć tabletkę dziennie.

Wiesz, że tabletki antykoncepcyjne mogą uniemożliwiają zajście w ciążę. Ale pigułka może mieć inne zalety, too. Jedno z badań wykazało, że ponad połowa kobiet, które biorą pigułki antykoncepcyjne zrobić z powodów innych niż unikanie ciąży; To może mieć miesiączki bardziej regularne. Z pigułki, będziesz wiedzieć, kiedy będziesz miał swój okres; Z tradycyjnych pigułek antykoncepcyjnych, możesz wziąć 3 tygodnie zawierające hormonów aktywnych tabletek, a następnie przez jeden tydzień nieaktywnych pigułek. Dostaniesz Twój okres tygodnia …

Większość kobiet w Stanach Zjednoczonych, którzy są na pigułki wziąć to, co się nazywa kombinacja pigułki. Wykorzystuje wersje sztucznych hormonów estrogenu i progesteronu, aby utrzymać się przed zajściem w ciążę. Hormony te zatrzymują swoje jajniki uwalniających się z jaj, a także dokonać zmian w szyjce macicy i macicy, które obniżają swoje szanse na ciążę.

Innym rodzajem jest mini-pigułka. Wykorzystuje on jedynym człowiekiem robione progesteron. Działa głównie poprzez powodowanie zmian, które utrzymują spermę od osiągnięcia jaj.

Masz mniej niż 1% szans na zajście w ciążę, jeśli ich używać dokładnie zgodnie z zaleceniami. Oznacza to, że biorąc pigułki codziennie.

Ich efekty są łatwe do odwrócenia, too. Kiedy nadszedł czas, baby-making, po prostu zatrzymać ich podjęcia. Jest to możliwe, aby zajść w ciążę od razu.

Zazwyczaj, jeśli pominąć dwa z tych tabletek z rzędu, musisz użyć kopii zapasowej antykoncepcji przez tydzień.

pigułki Combo przynieść korzyści poza kontrolą urodzeń.

Możesz mieć

Bardziej poważne, ale rzadsze działania niepożądane

Nie należy przyjmować kombinację pigułkę jeśli już masz wysokie ciśnienie krwi lub mieli skrzepów zawał serca, udar mózgu lub krwi.