Podręcznik mięsakochrząstniak – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Chrzęstniakomięsak jest typem raka ściśle związane z rakiem kości. Jednak formy mięsakochrząstniak w chrząstce, twardy, ale elastyczna tkanka Podkładki końce kości i stawów linie, a nie w tkance kostnej sama .; Ten nowotwór rozwija się zwykle w chrząstce, że linie kości miednicy, ud, ramion, żeberka, lub ramię. Jednak jeden rzadki rodzaj chrzęstniakomięsaka rozwija się w tkankach miękkich, takich jak mięśnie, nerwy i tłuszczu, ramion i nóg. Choroba może również rozwijać z istniejącego niezłośliwych zmian (łagodne) guza blisko kości. Ale w większości przypadków lekarze nie wiedzą dlaczego rozwija .; Po mięsakochrząstniak utworzyła może szybko lub wolno rośnie. Może zaatakować pobliskich tkanek i rozprzestrzeniania (przerzuty) do chrząstki i kości w innych częściach ciała. może również rozprzestrzeniać się w innych tkankach i organach, takich jak płuca .; Jeśli smarowania raka (przerzuty) do kości lub chrząstki na raka w innej części ciała, jak na przykład piersi, że nie jest to chrzęstniakomięsak. Przeciwnie, jest on nazywany przerzutowego raka piersi .; Chrzęstniakomięsak może wystąpić w każdym wieku, ale przede wszystkim dotyczy dorosłych w wieku powyżej 40. rzadziej występuje u dzieci .; objawy; Najczęstsze objawy chrzęstniakomięsaka są; ból w obszarze zagrożonym, które mogą pogorszyć w nocy lub podczas aktywności fizycznej; obrzęk w bolesnym obszarze; guzek lub masy; Rozszerzenie istniejącego wzrostu; kuśtykający; trudności w poruszaniu chorej kończyny; zmiany w oddawaniu moczu (w przypadku guzów miednicy).

objawy

Najczęstsze objawy chrzęstniakomięsaka są; ból w obszarze zagrożonym, które mogą pogorszyć w nocy lub podczas aktywności fizycznej; obrzęk w bolesnym obszarze; guzek lub masy; Rozszerzenie istniejącego wzrostu; kuśtykający; trudności w poruszaniu chorej kończyny; zmiany w oddawaniu moczu (w przypadku guzów miednicy).

Diagnoza

Diagnoza zwykle zaczyna się od badania fizykalnego i wywiadu lekarskiego. Lekarz sprawdzi, czy objawy choroby. On lub ona będzie prosić o swoich poprzednich nawyków zdrowotnych i chorób i zabiegów.

Jak długo to trwa?

Mięsakochrząstniak będzie nadal rosnąć, a być może rozprzestrzeniać, dopóki traktuje.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Nie jest znany sposób zapobiegania mięsakochrząstniak.

Jak leczyć to schorzenie

Leczenie chrzęstniakomięsaka zależy od wielu czynników. Obejmują one

Kiedy wizyta u lekarza

Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy chrzęstniakomięsaka. Obejmują one

Rokowanie

Perspektywy dla pacjentów z chrzęstniakomięsaka waha się od osoby do osoby. Zależy ona od szeregu czynników. Obejmują one