połamane zabiegi obojczyk i narkotyki

leki

Terapia

Ograniczenie przemieszczenia się złamanej kości ma krytyczne znaczenie dla leczenia. Aby unieruchomić złamaną obojczyk, prawdopodobnie będziesz musiał nosić temblak ramię.

Chirurgia

Jak długo unieruchomienia jest potrzebne, zależy od stopnia uszkodzenia. zrostu kostnego trwa zwykle od trzech do sześciu tygodni i sześć dla dzieci do 12 tygodni dla dorosłych. obojczyk noworodka że łamie podczas porodu zazwyczaj leczy tylko kontroli bólu i delikatnego obchodzenia się z dzieckiem.

Aby zmniejszyć ból i stan zapalny, lekarz może zalecić over-the-counter lek przeciwbólowy. Jeśli masz silny ból, mogą być potrzebne leki na receptę, który zawiera narkotyk przez kilka dni.

Rehabilitacja zaczyna się wkrótce po wstępnym leczeniu. W większości przypadków, jest to ważne, aby rozpocząć jakiś ruch, aby zminimalizować sztywność barku, gdy jesteś nadal nosi swój procy. Po Twoja chusta jest usuwany, lekarz może zalecić dodatkowe ćwiczenia rehabilitacji lub terapii fizycznej, aby przywrócić siłę mięśni, stawów ruchu i elastyczność.

Operacja może być konieczne, jeśli złamanie obojczyka został uszkodzony przez skórę, jest silnie przesunięta lub jest w kilku kawałkach. Złamany obojczyk operacja zazwyczaj obejmuje umieszczenie urządzenia mocujące – płyty, śrub lub prętów – aby zachować właściwą pozycję swojej kości podczas leczenia. powikłania chirurgiczne, choć rzadko, mogą obejmować zakażenia i brak gojenia kości.