Problemy karmienia piersią-common

Można czasem wątpić zdolność do skutecznego -feed piersi. To wspólne dla pytań i walk czasem. Można zauważyć, że dziecko ma problemy. Albo możesz mieć problemy podczas karmienia lub problemy ze swoimi piersiami. Pamiętaj, że większość problemów karmiące piersią są łatwo rozwiązany, gdy wiesz, czego się spodziewać i mają wsparcie ze strony innych osób, w tym lekarza, położnej lub doradcy laktacyjnego.

Jeśli masz inne wątpliwości, czy nie jesteś pewien, czy powinieneś zobaczyć lekarza dziecka, zobacz Kiedy wezwać lekarza.

Niektóre dzieci rodzą się z problemami, które mają wpływ na ich zdolność do karmienia piersią od razu. Jednak wiele z tych dzieci mogą być karmione mlekiem z piersi za pomocą specjalnych technik, takich jak filiżanki karmienia lub urządzenia podającego zwanego uzupełniającego systemu opieki. Karmienie wcześniaka lub dziecka z rozszczepem podniebienia lub rozszczepem wargi może być trudne. Lekarz lub konsultant laktacji może poprowadzić Cię na technikach żywienia.

Przeziębienie lub grypa. Gdy dziecko jest lekko chore, takich jak przeziębienie lub grypa, należy kontynuować karmienie piersią. Mleko matki jest nadal najlepszym pokarmem; Problemy trawienne; Niektóre pokarmy mogą wpłynąć na mleko z piersi i przyczyniają się do gazu jelitowego lub innych problemów trawiennych. Jeśli podejrzewasz, że dziecko płacze gorzej po karmienia mlekiem matki, prowadzi rejestr, co jesz i jak dziecko działa, zwłaszcza w przypadku wystąpienia epizodu płaczu. Niektóre dzieci rozwijają wrażliwość mleka krowiego. W takim przypadku należy zatrzymać w tym mleka i produktów mlecznych w diecie, i skonsultować się z lekarzem; Plucie w górę. Prawie wszystkie dzieci pluć w górę, zwłaszcza noworodków. Wypluwanie zwykle nie wydaje się powodować dziecku dyskomfort. Ale jeśli dziecko pluje się coraz częściej, płacze, działa wybredna, albo ma kłopoty z jedzeniem, może być problem zwany refluks żołądkowo-przełykowy.